Czy warto dopłacać do VSX-819 czy brać VSX-519

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co ma ilość końcówek mocy do dekoderów dźwięku?

819-tka ma wszystkie dekodery, ale pięć końcówek mocy, natomiast 919-tka posiada 7 końcówek mocy.
Chociaż 819-tka nie jest do końca pozbawiona możliwości podłączenia 8 głośników - posiada wyjście pre-out na dodatkowy wzmacniacz i problem rozwiązany.

Przy zakupie musisz rozważyć czy planujesz system 7.1 czy 5.1.
Co do tego tego co jest napisane na stronach internetowych, bądź jakich informacji udzielają przedstawiciele firmy to rożnie z tym bywa.
W innym wątku ktoś pytał o odtwarzacz Blu-Ray LG 390. Napisał zapytanie do LG pl w kwestii dekoderów dźwięku i wyjścia analogowego 5.1. Uzyskał odpowiedź, że odtwarzacz ten nie posiada dekoderów dźwięku ani wyjścia analogowego... totalna bzdura!!!!

Także podsumowując amplituner Pioneer VSX-819 posiada wszystkie dekodery dźwięku i pięć końcówek mocy.
 

adam6150

New member
A co powiesz na to zdanie:
(Miesięcznik AUDIO)

...Pioneer nie widzi sensu w proponowaniu dekoderów HD inaczej niż w komplecie 7.1...


Ktoś tu kłamie. Albo "AUDIO" albo PIoneer. Przyznac się!!!
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co ja mam Ci powiedzieć?!
Mam ten amplituner, używam go i wiem, że ma wszystkie dekodery!
A Ty wierzysz we wszystko co jest napisane w gazetach? Myślisz, że tam pracują nieomylni wszystko wiedzący ludzie?
Widocznie jednak Pioneer zobaczył sens....
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Na stronie Pioneer.pl w danych i w sekcji dekoery dźwięku są oba najważniejsze. No więc takiego wała Pioneer by chiba nie zrobił? To byłby powód do reklamacji z tytułu niezgodności z umowa prawda?
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
Chyba rozwialiście moje wątpliwości co do VSX-819, bardzo się napaliłem na odtwarzacz DVD DV-420 a chciałbym by ampli + dvd było z jednej linii wzorniczej :)

Jeszcze tylko pozostały głośniczki, już zapominam o prismach, atechach czy maudio. Jednak jak się ma ograniczony budżet i miejsce to jest trudny wybór. Czy poniższe zestawy zagrają w miarę przyzwoicie z 819:

- Pioneer S-V325
front(pp.35Hz-20kHz,dyn.88dB,2-drożne) tylne(pp.80Hz-20kHz,dyn.84dB) centr(pp.70Hz-20kHz,dyn.86dB) - parametry chyba nie najgorsze.

- Sony FCR-4000 te są w miarę wąskie fronty 3 drożne 50-50kHz dynamika 85Hz

-Koda F51 też wąskie fronty 2 drożne 40-20KHz tylko to zalecana moć ampli do 90W czy nie za słabe

- a są jeszcze mission front mv6 + mv2 za 999zł

Najbardziej podobają mi się 1 i 2 bo mają zasłonięte bassreflexy.

Co o tych zestawach sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Chyba rozwialiście moje wątpliwości co do VSX-819, bardzo się napaliłem na odtwarzacz DVD DV-420 a chciałbym by ampli + dvd było z jednej linii wzorniczej :)

Jeszcze tylko pozostały głośniczki, już zapominam o prismach, atechach czy maudio. Jednak jak się ma ograniczony budżet i miejsce to jest trudny wybór. Czy poniższe zestawy zagrają w miarę przyzwoicie z 819:

- Pioneer S-V325
front(pp.35Hz-20kHz,dyn.88dB,2-drożne) tylne(pp.80Hz-20kHz,dyn.84dB) centr(pp.70Hz-20kHz,dyn.86dB) - parametry chyba nie najgorsze.

- Sony FCR-4000 te są w miarę wąskie fronty 3 drożne 50-50kHz dynamika 85Hz

-Koda F51 też wąskie fronty 2 drożne 40-20KHz tylko to zalecana moć ampli do 90W czy nie za słabe

- a są jeszcze mission front mv6 + mv2 za 999zł

Najbardziej podobają mi się 1 i 2 bo mają zasłonięte bassreflexy.

Co o tych zestawach sądzicie?



I jakie wybrałeś kolumny do tego wzmacniacza ?
 

marecki6

New member
Bez reklam
o zestawie mission zapomnij, sa za male i za slabe do takiej powierzchni i na zywo wygladaja znacznie gorzej , jak dla mnie brzmia nijako .... jezeli chcesz kupic cos na dluzej przemysl opcje zakupu narazie samych frontow --> jamo s606 a pozniej dokupienia pozostalych glosnikow
 

raf44

New member
słuchałem Mission i grały przyjemnie bardzo stonowane, może bez rewelacji ale jak na tą cenę chyba ok - nie jestem audiofilem :). Myślałem o frontach Jamo 606 ale nie mam miejsca na takie głośniki. Zastanawiałem się nad też nad zestawem Pioneera S-W325 ale nie słyszałem a opinii nich brak.
Tak więc jestem dalej w kropce niestety ogranicza mnie budżet. Nie bardzo gdzie mam wcisnąć Quadrale Quintas 500 i ostatnio się dowiedziałem że 819 za słaba jest do 4 omowych głośniczków.
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
słuchałem Mission i grały przyjemnie bardzo stonowane, może bez rewelacji ale jak na tą cenę chyba ok - nie jestem audiofilem :). Myślałem o frontach Jamo 606 ale nie mam miejsca na takie głośniki. Zastanawiałem się nad też nad zestawem Pioneera S-W325 ale nie słyszałem a opinii nich brak.
Tak więc jestem dalej w kropce niestety ogranicza mnie budżet. Nie bardzo gdzie mam wcisnąć Quadrale Quintas 500 i ostatnio się dowiedziałem że 819 za słaba jest do 4 omowych głośniczków.

dlatego wazny jest odsluch bo tobie pasuje ich "stonowanie" a dla mnie byla lipa ... faktycznie szkoda ze nie masz miejsca na s606
 

raf44

New member
Chyba zaryzykuję i zostanę przy Mission Mv6, ampli kupuję w ciemno bez odsłuchu wierząc w opinie forumowiczów bo we wszystkich sklepach które odwiedziłem zarówno audiofilskich jak i typu MM odradzano mi Pioneera, czas pokaże czy to trafna decyzja, telewizor kupiłem bazując na poradach z forum i nie żałuję :) mam nadzieję że w przypadku amplitunera będzie tak samo. Co do kolumn to skłaniam się to Mission bo w miarę solidnie wyglądają i grają spokojnie co w połączeniu z jak słyszałem z opinii ostrzejszym graniem Pioneera powinno dać ciekawy efekt. Martwi mnie tylko bass reflex umiejscowiony z tyłu bo odległość od ściany mogę mieć tylko max 8 cm czy to wystarczy? Zamiast Mission mogą być jeszcze Sony FCR-4000 nie jest to rewelacja ale grają w miarę przyzwoicie, bass reflex jest z przodu i są wąskie - nie licząc podstawy.
W moim wątku pojawia się Ferguson Dram Tower, dziś słuchałem i ... porażka zarówno jakość wykonania jak i dźwięk, podobnie jak Pioneer 325 trochę lepiej ale daleko od ideału.
 

marecki6

New member
Bez reklam
co do fachowcow z MM/Saturn to sie nawet nie wypowiadam - mozna ich poprosic co najwyzej o wskazanie polki na ktorej lezy szukany sprzet ... a co do sklepow audiofilskich to najpierw warto sprawdzic czy dana marke sprzedaja ( w audioklanie tez neguja wszytsko to czego nie sprzedaja ) ..... jezeli chodzi o kolumny to jezeli nie potrzebujesz glosno sluchac a brzmienie ci odpowiada to ok, mozesz byc zadowolony - jednak moim zdaniem sa to za male kolumny do tej powierzchni
 

raf44

New member
Zastanawiałem się jeszcze nad głośniczkami Sony SS-FCR4000 malutkie ale idealnie mi pasują wymiarami czy warto je brać pod uwagę?

Czy to prawda, że 819 jest za słaba na 4 omowe kolumny?
 

dumis

New member
819

Witam

i zwracam sie z prosba

od paru dni raduje sie 819 ( nowiutki)
podlaczone kolumy onkyo

i mam z nia podobny klopocik :confused:
co wczesniej z vsx d810s ( do tej pory nie wiem o co chodzi) :confused: zdarzala sie ze ktorys z glosnikow sie nie zalaczal i po pewnym czasie zaskakiwal :confused:

a chodzi o to ze gdy
wlacze radyjko ( ustawienie 5.1 w pro logic II miusc)
to centralny milczy ( nie jest to regula ale sie zdarza)
po przelaczeniu zrodla sygnalu z tunera na bd i z powrotem centalny gra ( na tescie sygnalu kolumn wszystko okey )

gdy wlacze film z bd w systemie wielokanalowym wszystko okey wiec o co chodzi

z gory dziekuje za pomoc
 
Do góry