Czy warto dopłacać do modelu 2014

aldar1

New member
Witam

Za Waszymi radami zdecydowałem się na telewizor 50" i konkretny model Panasonica
(TX-L50ET60), ale ostatno pokazały się modele na 2014 rok. I moje pytanie - czy warto dopłacać do modelu AS 650 czy dać sobie spokój.
Telewizor ma być oglądany z 2-3 metrów, mieć dobre skalowanie i w miarę dobre kolory, 3D tylko pasywne. Panasonic ET60 miał nie najgorsze opinie dlatego moja decyzja o tym a nie innym sprzęcie.
Różnica w cenie między ET60 a AS 650 to 1000 zł.
Czy warto to dopłacić czy lepiej nadwyżkę zainwestować w soundbar.
A może nowe modele na 2014 innych producentów biją Panasonica ( ale wolał bym nie przechodzić od nowa męczarni czytania, porównywania i wynajdywania sprzętu).

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
AS650 to przede wszystkim trochę lepsza czerń idużo lepsze głośniki ale też trochę szybszy system smart tv, lepsze wyposażenie.
Czy warto dopłacać, musisz odpowiedzieć sobie sam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele AS650 dopiero wchodzą.
Przyjechał już na testy , odpaliłem go i czerń - opad szczęki.
To godny następca plazmy.
Warto dopłacić. Test będzie za trzy dni.
 

radier

Member
Bez reklam
Śmiać mi się chce jak TV ze średniej półki i do tego na IPS nazywasz następcą plazmy.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śmiać mi się chce jak ktoś pisze na temat telewizora którego nie widział na oczy.
 

vigi

Member
Modele AS650 dopiero wchodzą.
Przyjechał już na testy , odpaliłem go i czerń - opad szczęki.
To godny następca plazmy.
Warto dopłacić. Test będzie za trzy dni.

masz na myśli również czerń po ciemku (bo ta chyba była jedna z największych wad poprzednika)?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Śmiać mi się chce jak TV ze średniej półki i do tego na IPS nazywasz następcą plazmy.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Radier w tym roku 3d pasywne nie musi oznaczać matrycy IPS. Matryce LG zostały przez wiele firm zignorowane.
Ten telewizor plazmy nie zastąpi jeśli chodzi o czerń, ale w porównywaniu do zeszłorocznych modeli jest zauważalny przeskok :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vigi -
Tak mam na myśli obraz na LCD Panasonica AS 650 - właśnie po ciemku.
 

kuer3

New member
Właśnie dziś nadszedł ten dzień zmieniłem swoją starą plazme panasa tx-42x20e na panasonica 47as650 i czerń w porównaniu z moją starą 5 letnią czy tam ile ona ma lat bo juz nawet nie pamiętam plazmą jest słaba nie wiem może to wina ustawień :/ może to kwestia przyzwyczajenia oczu do plazmy? Normalnie załamka:(
Ale w euro przed zakupem czerń była całkiem spoko wiec może telewizor potrzebuje kalibracji? Jeżeli ktoś posiada ten model proszę o podanie poszczególnych ustwień obrazu. Dźwięk z głośników jest super ładnie gra co do mirroringu nie działa mi opcja parowania z laptopem natomiast z moim note3 wszytko pięknie śmiga dziwne na laptopie wychodzi komunikat ze telewizor nie posiada certyfikatu pewnie chodzi o certyfikat intela (widi) bo samsung korzysta z screen mirroring i wszystko pięknie przesyła.
 

Nocny_Marek

New member
Hmm w euro rtv agd widziałem ten model 42AS650 podłączonego do dvb-t i obraz na ustawieniach fabrycznych nawet na kanałach HD był beznadziejny... Nie wiem czym to było spowodowane, ale za dnia nawet nie wyglądał dobrze, a co dopiero w nocy? Sama kalibracja nie wiem czy pomoże, bo obraz niewyraźny był, same loga były poszarpane...
A szkoda, bo plazmy bzyczą, a szukam alternatywy w LCD choć to trudne.
Najlepszym wyborem w 2013 roku był sony z serii w905 ponoć, ale kąty słabe-nie widziałem jak słabe i czy aż tak fatalne, że siedząc na wprost już na rogach był obraz inny.
 
Do góry