Czy warto doplacac do 4k ogladajac glownie 720p? [49-55"]

Jussi

New member
Bez reklam
Witam, kope lat ;)

Jako ze kupilismy nowe mieszkanie, wiec po 10 latach czas wymienic i telewizor :) Salon jak na zalaczonym projecie. Odleglosc od siedziska ok. 3m. Mysle wiec o telewizorze w rozmiarze 50-55". Nie ukrywajac natomiast ogladamy glownie materialy w 720p dlatego zastanawiam sie czy kupowac TV 4k. Troche obawiam sie ciaglego upscalingu i ze bedzie to gorzej wygladalo niz na tv fullhd, co o tym sadzicie? Roznice cenowe nie sa jakies powalajace, natomiast chcialbym, zeby po prostu dobrze to wygladalo. W przypadku 4k dostepnych jest coraz wiecej materialow i wiadomo, ze pewnie co jakis czas o cos sie pokusze, zeby obejrzec - tu z kolei kwestia czy tez dojrze roznice na tv 50, czy nawet 55" siedzac 3m od niego?

Z gory dzieki za opinie :popcorn:

 

jarmalik

Member
Bez reklam
Jeśli myślisz o materiałach 4K z tej odległości to minimum 75 cali, a tak naprawdę to więcej. Przy mniejszym ekranie nie zauważysz różnicy w rozdzielczości. Jedyne co może usprawiedliwiać wybór mniejszego ekranu 4K to lepsze kolory i ewentualnie tryb HDR. Duży ekran także jest niezbędny jeśli chcesz widzieć porządny obraz 3D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie warto, bo upscalowanie w telewizorach tak się poprawiło, że jakość jest lepsza niż w telewizorach FullHd. A z materiałów 4K natywnych będzie świetnie. Oczywiście 55".
Ile masz max kasy ?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jak najmniej ;-) Okolo 3500 chciałem przeznaczyć. Chciałbym aby dobrze działał smart bez zaciec i wygodnie bylo z niego korzystac itp. Ogolnie kierowałem się na androida, czyli soniak. W tej cenie jest kilka 49" z tym ze fullhd lub kolo 3400zl model 4k i stąd moje rozterki czy przy 50" warto się bawić w to 4k... 55" z 4k to już większy wydatek niestety.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Dokladnie mam takie samo zdanie jak przedmówca
Z Twojej odległości aby odróżnić fhd od uhd to minimum i to naprawdę minimum to 65 cali
Dodatkowo kwota jest adekwatna do zakupu porządnego fhd w tej cenia uhd nie dość ze.bedzie mniejsze to jeszcze jakość. samegi tv bedzie powiedzmy przeciętna
Moim zdaniem seria 8 fhd od Sonego spelni Twoje oczekiwania
 

Jussi

New member
Bez reklam
No to moze tak zrobie, jakos mocno na tym 4k mi nie zalezy, choc szukajac TV w tej cenie natknalem sie na Philips 55PUH6400/88, opinie calkiem niezle czytalem, ma androida i akurat on jest 4k (cena ok. 3400zl). Co sadzicie o tym modelu? Jak dla mnie moze byc i to 4k, byle materialy 720p nie wygladaly gorzej niz na FullHD.

Sony w rozmiarze 55", nawet FullHD, chyba jest jednak poza zasiegiem cenowym? Poprosze ewentualnie jakies propozycje godne uwagi. Zalezy mi zeby menu tv dzialalo szybko, tak jak i smart tv, zeby sie nie wieszal przy przelaczaniu kanalow i zrodel, i zeby pilot byl wygodny w obsludze.

Moze zaszaleje i zaserwuje sobie TLC 58s7806, tylko czy z kolei to juz nie za duzy "calarz" ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Postaw dwa koło siebie.
Kiedyś rzeczywiście tak było że lepiej upscalował FullHD, teraz gdy zaprzężono lepsze procesory przewaga jest widoczna po stronie modeli 4K.
TCL 58" wcale nie będzie za duży.
Tym razem brałbym już 4k, a obraz nawet ze smartfona w 4K przy okazach zdjęć - rewelacja.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Przemyslalem chyba sprawe i skupie sie na 3 modelach:
- Philips 55PUH6400/88
- Sony KDL-50W755C
- Sony KDL-50W809C

W dostepnym przedziale cenowym, jesli chodzi o sonego to te modele to max. Jakos zalezy mi na tym androidzie :p

PS Czy ktos ma pomysl czym roznia sie od siebie te 2 modele soniaka? Tylko opcja 3D? Tego w ogole nie chce, wiec 50W755C odpowiadalby mi w zupelnosci, chyba, ze roznia sie czyms wiecej (dlaczego soniak nie ma na pilocie guzika HDMI, ktory tak jak w samsungach przelaczalby od razu na zrodlo z HDMI... eeeeh porazka :p )

PS2 czy w androidzie można sterować padem? Chodzi o przechodzenie między aplikacjami itp. czy tylko klawiaturą albo pilotem można sterować?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnią się odświeżaniem i płynnością.
W Androidzie gry padem - tak.
Za 2999 zł Z kalibracją profesjonalną gratis masz Sony 55w805
Ale sprawdziłeś upscalowanie do UHD ?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Krzysztofie czy byłbyś w stanie coś więcej napisać o różnicach między tymi dwoma modelami sonego? Bo oprócz Motionflow 800 a 1000 hz oraz funkcji 3D innej różnicy na podstawie parametrów nie znajdę. Osobiście w sklepie nie porownywlem ich jeszcze.

Czy ta 805tka ma androida? I która to wersja bo widziałem że jest kilka A B C?
 
Do góry