Czy tylko u mnie z nboxa po HDMI jest zamglony obraz???

pablo82

New member
Mam Samsunga 40R72B podłączonego do nboxa kablem HDMI. Obraz jest wyraźnie zamglony (widać to szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu i ciemnych scenach...). Przy połączeniu componentem kolory są bardziej soczyste, a czerń czarna (po HDMI siwozielona).

Czy ktoś ma podłączonego nboxa do LCD kablem HDMI (Samsung lub innego) i zaobserwował tą mgłę???
Czy ta mgła to wina nboxa czy może telewizora i każdy inny sprzęt (np. odtwarzacz DVD) podłączony do Samsunga serii R kablem HDMI będzie mi dawał zamglony obraz???

Chciałbym rozwiązać problem mgły tak:

Podłączyć nboxa componentem, a nowy odtwarzacz DVD (stary w tej chwili jest podłączony componentem i przy progresywnym skanowaniu daje bardzo ładny obraz) podłączyć kablem HDMI. Ale nie wiem czy nie będzie mgły tym razem przy odtwarzaniu DVD! :roll:

Jak jest u Was???
 

tohn

New member
Ja mam plazmę Panasonic TH-42PY70P i podłączony nbox kablem HDMI. Jeżeli ustawie nbox na 1080i to Discovery HD i NSport HD (mecze transmitowane w HD) mają wyrazisty, ostry obraz tak jak powinno być na FullHD, natomiast pozostałe kanały mają obraz o mniejszym nasyceniu kolorów, zdecydowanie mniej ostry tak jak właśnie piszesz jak za mgłą. Natomiast jak nbox ustawie na mniejszą rozdzielczość chyba na 568i (dokładnie nie pamiętam) to kanały w SD mają wtedy bardzo dobrą jakość (kolor,ostrość,kontrast) a w HD też jest OK ale oczywiście to nie to samo co 1080i :)Wiec ja mam ustawione na tą niższą rozdzielczość a jak chcę pooglądać na fullHD to wtedy przełączam nboxa na 1080i.
 
Do góry