Czy TX-L32G10E to dobry wybor?

macrianus

New member
witam,
zastanawiam sie nad zakupem modelu TX-L32G10E.
Jakie masz warunki -pokoj 6 x 3,5
Preferowana wielkość matrycy - 32
Preferowana technologia - LCD
Jaki sygnał - cyfrowy UPC bez HD
Jaka odległość od ekranu - 3-4 m
Jakie urządzenia do podłączenia - tuner upc przez eurozlacze
Jaka klasa cenowa - do 3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – mniej wiecej po rowno
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - slabe do umiarkowanego
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-4
Jaki masz ulubiony program - filmy, publicystyka, sporadycznie sport.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – roznie
Ma stać czy wisieć - stac
Czy ma być HD Ready czy Full HD = raczej Full HD, ale nie jest to sprawa kluczowa
Czy to dobry wybor? Zdecydowalem sie na panasonica, bo z tego co zauwazylem w sklepach najlepiej radza one sobie z sygnalem w niskiej rozdzielczosci. W tym konkretnym modelu podoba mi sie to, ze wspiera wszystkie najnowsze technologie: full hd, 100hz i ma tuner cyfrowy z obsluga mpeg4.
Czy w moim przypadku warto kupowac telewizor 100hz czy np. kupic model TX-L32S10E, czyli odpowiednik TX-L32G10E bez tej funkcji?
Z gory dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw ustalmy wielkość. Do takich potrzeb powinieneś sięgać po większy przekrój. Nie rozumiem po co Ci MPEG 4 skoro masz sygnał cyfrowy ?
Jeśli zostajesz z różnych powodów przy 32" to, przy takich warunkach kłania się jakość Sharpa 32 XL8 - tym bardziej że mieścisz się w klasie cenowej.
 

macrianus

New member
telewizor najczesciej bedzie ogladany z bliska, wiec jestem przekonany, ze 32 cale to optymalny wybor.
mpeg4 to rodzaj zabezpieczenia na przyszlosc. dzisiaj korzystam z cyfrowego upc, ale za jakis czas moge zdeydowac sie na cos innego i wtedy taki tuner moze okazac sie przydatny. poprzedni telewizor mialem ponad 10 lat i mam nadzieje, ze ten ktory kupie tez kilka lat posluzy. jednak obecnosc tego tunera nie jest dla mnie sprawa kluczowa.
co do sharpa. czy jestes przekonany, ze on dobrze skaluje? zapewne sharp, ktorego ogladalem dzis to nie ten model, ktory polecasz, ale obraz przy sygnale w niskiej rozdzielczosci robil nienajlepsze wrazenie. czy ten bedzie lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sharp jest najlepszy w klasie. Więc o skalowanie możesz być spokojny.
Oczywiście wybór należy do Ciebie .
Dodatkowo kupując telewizor Sharpa dostajesz możliwość zakupu blu raya Sharpa za pół ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam na półce - chętnie zestawię z Sharpem i sprawdzę - ale dopiero na koniec tygodnia.
 

macrianus

New member
sam tez postaram sie je zestawic, bo zapewne sposrod tych dwoch dokonam ostatecznego wyboru. gdybys je porownywal to zwroc uwage na jakosc sygnalu w sd i katy, bo sa to dla mnie sprawy kluczowe.
 

Stigmat

New member
Witam.
Dołączę się do dyskusji bo też już jestem zdecydowany na ten model tylko że w wersji 37''. I mam pytanie - jak jest ze skalowaniem obrazu w SD bo słyszałem że Panasonic olał trochę sprawę w tym temacie. Czy serio jest tak źle czy te opinie są przesadzone ? Kiki jakbyś mógł się wypowiedzieć....dzięki.
 

macrianus

New member
piszac " Panasonic olał trochę sprawę w tym temacie" masz na mysli ten konkretny model czy w ogole panasonic'i? bo co do tego konkretnego modelu to nei wiem (chociaz wlasnie go zamowilem), natomiast panasonic'i w ogole zaliczaja sie do najlepiej skalujacych na rynku.
ps. jutro najprawdopodobniej bede mial telewizor, wiec jesli zaczekasz to napisze Ci co i jak.
 

Stigmat

New member
Zgadza się podobno poprzednie modele Panasonica obraz SD skalują wzorowo, niestety wraz z nowymi modelami Panasonic zaniedbał ta sprawę skupiając uwagę na obrazie HD (chodzi właśnie o serię G). Takie właśnie opinie przeczytałem w zagranicznych serwisach o sprzęcie RTV. Szkoda, że brak jest polskich recenzji tego modelu aby to potwierdzić lub nie. W takim razie czekam z niecierpliwością na Twoją opinie i zobaczę co dalej.
Pozdrawiam.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Stigmat napisał:
Zgadza się podobno poprzednie modele Panasonica obraz SD skalują wzorowo
To prawda. Mam model z poprzedniego roku TX-37LZD800 i ten telewizor świetnie skaluje obraz SD. Oczywiście HD to HD, ale da sie oglądać i nie męczy wzroku. Tylko mam małe zastrzeżenia co do trybu auto, czyli rozciąganie obrazu, usuwanie czarnych pasów itd. Mogło by to działać troszkę szybciej, być może u innych producentów jest tak samo, niewiem :]
 

flozbi

New member
lepiej wziąć Panasonica TX-P37X10E

Witam! Lepiej weź plazmę Panasonica, mam Lcd 32 Panasonica w sypialni i obraz z kablówki, jak to sd jest słaby, w plaźmie odbiera już dużo lepiej. Bałem się plazmy(mam 2 lcd), posiadam ją zaledwie od wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Na pewno 37 cali będzie idealny, sam mam pokój podobny do Twojego, nawet mniejszy trochę bo 3,5m x 5,2m. 32 to do sypialni tele. Zastanów się jeszcze jak już ma być koniecznie lcd nad modelami jvc, mój drugi lcd super formatuje obraz i poprawia sygnał sd, chociaż posiadam podstawowy model.
 

macrianus

New member
widzialem wczoraj telewizor jvc i trudno jest mi to nazwac, ale cos mi w nim nie pasowalo, chociaz na pierwszy rzut oka obaz prezentowal sie bardzo dobrze.
a co do telewizora to obawiam sie, ze klamka zapadla. mam nadzieje, ze nie bedzie az tak zle, jak piszecie :/
Takie właśnie opinie przeczytałem w zagranicznych serwisach o sprzęcie RTV.
moglbys podac odnosnik do ktoregos z tych serwisow?
 
Ostatnia edycja:

macrianus

New member
telewizor dotarl do mnie dzisiaj po poludniu i nie mialem dzisiaj zbyt wiele czasu, zeby go ogladac, wiec dzsiaj tylko kilka wstepnych uwag:
- jakosc obrazu przy sygnale o odpowiedniej jakosci (obejrzalem troche cyfrowych zdjec korzystajac z dobrodziejstw czytnika kart sd) jest znakomita (nasycenie kolorow, ostrosc obrazu i jej glebia)
- jakosc obrazu przy sygnale tv sd silnie zroznicowana. niektore kanaly wygladaja znakomicie, niemalze jak hd, inne dosc slabo (obraz malo wyrazny, przy blizszym przyjrzeniu sie pikseloza), jednak wiekszosc prezentuje sie przyzwoicie. nie wiem, z czego wynikaja te roznice (korzystam z cyfrowego upc), ale w poprzednim telewizorze crt roznice pomiedzy kanalami byly praktycznie niezauwazalne.
- bardzo dobre katy. w tej kwestii mialem dosc wygorowane oczekiwania i telewizor w 100% im sprostal.
w najblizszych dniach postaram sie zamiescic pelna recenzje ze zdjeciami (przynajmniej w ten sposob moge sie zrewanzowac za otrzymana na forum pomoc) i w zwiazku z tym prosilbym o wskazowki, co powinenem w niej zamiesic. jutro tez postram sie wyprobowac telewizor z sygnalem hd i przy silniejszym oswietleniu pomieszczenia.
ps. czy ktos wie, w jakim formacie trzeba wgrac film na karte pamieci, zeby telewizor ja odczytal. na pewno jest w nim mozliwosc odtwarzania filmow z karty, ale nie "widzi" on zadnego z popularnych formatow (avi, mpeg, mov). czy jedynym jest avchd? jakim programem mozna przekonwertowac film na ten format?
 

Stigmat

New member
Dzięki za tą wstępną recenzję no i jestem ciekawy co dalej. Napisz czy matryca jest równomiernie podświetlana no i coś odnośnie tej pixelozy tzn. przy których kanałach to zauważyłeś.
 
Do góry