Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

Marcin2000

New member
Bez reklam
To jest jakaś kpina żeby do telewizora za 3699 zł polecać słuchawki żeby nie było słychać tego bardzo uciążliwość bzyczenia. Teraz bardzo proszę nie mówić bzdur że to zależy od mocy zasilacza albo prądu w polsce dlatego ze to jest śmieszne. Z małżonką jesteśmy NIESZCZĘSLIWYMI posiadaczami TXP42St30E i bzyczenie jest bardzo wyraźnie słyszalne przy poziomie głośności nawet 20. Z kolei zasilacz marki TAGAN 600 W model X-eye w komputerze stacjonarnym o dziwo nie bzyczy a 2 wentylatory są tak samo głośne jak w naszym TV plazmowym.
Poza tym nie jesteśmy DZIWNI albo Przewrażliwieni. Mamy prawo wymagać jakości od firmy, która wytwarza dobra konsumenckie od wielu lat.
PS.
Jeszcze jedno. Po co w telewizorach są głośniki, wystarczy do każdego telewizora dać parę par słuchawek. TO JAKAŚ KPINA Z NORMALNYCH I UCZCIWIE PRACUJĄCYCH LUDZI W NASZYM KRAJU
Właściciele buczących/bzyczących plazm łączcie się. W ilości jest siła.

to go sprzedajcie, wiele nie stracicie i kupcie sobie coś innego jak nie chcecie załatwić sprawy przez fedrację konsumentów, rzecznika konsumentów lub w inny sposób o których pisałem wcześniej...
 

ania w

New member
Czy problem głośności dotyczy tylko G30 czy całej tegorocznej serii plazm panasa? Miał ktoś problem z głośnością przy innych modelach panasa 2011?


Witam!

Mamy w domu TXP42ST30E i bardzo brzęczy i buczy wydając przy tym inne dziwne odgłosy. Model na rok 2011 zakupiony 20 maja 2011 w Polce oczywiście. Bardzo śmieszą nas wypowiedzi:

"plazma tak ma
ten typ tak ma
to jest charakterystyk tv plazmowych.
zależny to od jakości prądu
itd"
Do jasnej ciasnej dlaczego jeżeli to jest ich charakterystyka i cecha anie wada według serwisu i sklepu to czemu to nie pisze na fiszce w sklepie i nie podkreślają w testach tej jedynej w swoim rodzaju cechy. Uważam że jest to perfidne zatajanie przez firmę i sklepy prawdy. Jest jedna najważniejsza zasada w handlu "KLIENTA SIĘ NIE OKŁAMUJE" bo to zawsze do ciebie wróci.

a PA SIO NIC (nawa Panasonic wymyślona przez moją żonę) robi nas w tute bez wazeliny i masła. Ich serwis BWM w Warszawie porysował nam maskownicę matrycy i bezczelnie kazał mi kupić pastę polerską do tworzywa i usunąć samemu wykonaną przez nich szkodę. Wg PA SIO NIC to jest jeden z najlepszych serwisów w Polsce. To jaki jest ten najgorszy?

My się nie domagamy niestworzonych rzeczy, a tylko sprawnie działającego TV Plazmowego. Naszym skromnym zdaniem buczący/bzyczący tv nie nadaje się do domowego użytku.
Pozdrawiam


Łukasz W
 

ania w

New member
to go sprzedajcie, wiele nie stracicie i kupcie sobie coś innego jak nie chcecie załatwić sprawy przez fedrację konsumentów, rzecznika konsumentów lub w inny sposób o których pisałem wcześniej...


Witam!

To nie jest żadne rozwiązanie. Ja nie sprzedam tego TV z czystym sumieniem, chyba że ktoś by bardzo chciał. Problemy należy rozwiązywać a nie przerzucać na innych ludzi. A w inspekcji handlowej Pani inspektor powiedziała że nie mamy bez testów żadnych szans. Pozdrawiam
 

ania w

New member
Witam. Był tez w Bydgoszczy ale tu potrzymali 2 tygodnie i nic z nim nie zrobili, na co napisaliśmy skargę na ten serwis. Ale Pa SIO NIC centrala nawet nam nie odpowiedzieli na nasz list. W tej firmie jest zasada: masz problem, radź se sam... Wiemy, ze nic nie zrobili, bo jak nam oddali to zadzwoniłam na infolinię, żeby nam wytłumaczyli co z nim robili, bo dostaliśmy nie swoje zgłoszenie reklamacyjne!!, a oni, że nic, bo na naszym nr zgłoszenia tv nie ma żadnych wpisów. NIGDY WIĘCEJ PASIONICA!!!!!
 

rooz

New member
mi na razie nie buczy, ale mam niestety problem z pasami na tv, opisalem sytuacje w innym watku ...
 

hawk11

New member
Witam. Po 8 miesiącach użytkowania mogę napisać tak. W dzień nie słyszę nic, natomiast w nocy, gdy jest cicho słyszę minimalne bzyczenie kiedy głośność mam poniżej 8, więc nie jest tak źle, mi nie przeszkadza.
 

Ibanezq

New member
Jakie jest stanowisko serwisu w sprawie bzyczenia?
Mój 46G30 zaczął wydawać te odgłosy jakiś czas temu. :/
 

dcc65

New member
xxxxxxxxx Zdecydowałem się i kupiłem 50 G30 słychac tylko delikatnie wentylatorki, jak jest zupełna cisza i naprawde jest to do przyjęcia . A TV jest zajebisty ,mam cyfrę : kanały SD super: kanały HD rewelacja myślałem że z kanałami sd bedzie problem, ale jest super z czego sie cieszę . Tak odemnie choć pewno subiektywnie , TV to tylko plazma
Ps. nie traktujcie wszystkich postów poważnie, konkurencja rynkowa chyba cos przekłamuje ... starać sie samemu( zobaczyc namacać) przecież te TV w sklepie po coś chodza :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebolnet

New member
Ja dalej upieram się przy swoim zdaniu. I nie wiem po co wypisywać komu buczy, bzyczy. Każda sprawdzona przeze mnie plazma bzyczała mniej czy bardziej zależnie od opisanych wcześniej przyczyn. I żaden serwis nie naprawi tego gdyż tak z jest z tą technologią. Ostatnio słuchałem jakiegoś Samsunga 51" 3D u kolegi i on również delikatnie bzyczy głównie przy jasnych obrazach. U mnie bzyczenie występuje jak u każdego jednak po miesiącu używania już tego nie zauważam nawet. Serwis przyjmie taki telewizor ponieważ tego wymaga gwarancja i nie mogą odmówić. Ale rzadko kiedy coś z tym zrobią. Wymienią dla spokoju płytę z trafo i na tym się kończy. Serwis działa jak każdy inny. Ja miałem swego czasu jaja z serwisem Samsunga i to w monitorze CRT i LCD. Ale tam uchylali się od warunków gwarancji... to już inna historia.
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu w P50G30E i nie kupiłbym osobiście żadnego LCD czy LEDa. Nie przeszkadza mi już bzyczenie bo tego już nie wychwytuje chyba że wyciszę dźwięk i podejdę pod telewizor.
Pozdrawiam wszystkich.




Potwierdzam ojciec powiesił swojego TX-P46G10E na ścianie ok 5cm od niej i efekt taki, że bzyczenie się delikatnie nasiliło. Reasumując uważam, że:

1. Każda plazma Panasonica bzyczy czy buczy :) jak kto woli. Mniejsze 42" mniej większe 50 i 65" więcej.

2. Plazma wisząc na ścianie może nasilać odgłos buczenia który odbijany jest z tyłu ściany oraz blachy wieszaka, która im wytrzymalsza tym jest o większej płaszczyźnie (zazwyczaj)

3. Kubatury pomieszczenia, materiału z jakiego ściana jest wykonana oraz w jakiej odległości znajduję się ściana prostopadła! (to jest sprawdzone) TV wisząc na środku ściany wydaje cichszy dźwięk niż jeżeli powieszono go obok ściany prostopadłej (w moim przypadku tak jest)

Nie ma sensu odsłuchiwać w sklepie. W domu mamy inne warunki, użytkujemy odbiorniki stosunkowo krócej niż w sklepach na wystawach.

Podzielę się jeszcze ciekawostką znalezioną na Wikipedii pod tym adresem Wyświetlacz plazmowy dokładnie chodzi o wady i zalety plazm. W wadach wyczytałem taki punkt:

  • na większych wysokościach, zazwyczaj powyżej 1800 metrów n.p.m., wyświetlacze plazmowe wydają z siebie wyraźne brzęczenie.
Ciekawe prawda :p
 

xeo151

New member
Bez reklam
Tylko brakuje cynicznego stwierdzenia ze strony serwisu czy Panasonic Polska, że to cecha produktu. Dla mnie to ewidentna wada i poważna firma, nie powinna sobie pozwolić na takie cyrki.
 

promyk79

New member
mi po 3 miesiącach ponad nadal nic nie buczy , wszystko pięknie jak po wypakowaniu z pudła.

Ciekawi mnie czy ten efekt buczenia występuje ale może tylko przy sygnale z komputera , ja jeszcze nie podłączałem kompa ale na konsoli też mi nic nie bzyczy.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja tam buczenie słysze nawet w środku dnia przy dowolnym źródle sygnału. Nie rozumiem jak można nie słyszeć tak uporczywego i irytującego dźwieku, ale to zapewne szczęscie tych osób że trafiły na cichy zasilacz. Mój taki nie jest. Ide do bracika na plazme LG za 1800zł i jest cisza jak makiem zasiał więc to nie wina technologii plazmowej tylko wadliwych podzespołów w wiekszości telewizorów G30 i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
 

promyk79

New member
Ja tam buczenie słysze nawet w środku dnia przy dowolnym źródle sygnału. Nie rozumiem jak można nie słyszeć tak uporczywego i irytującego dźwieku, ale to zapewne szczęscie tych osób że trafiły na cichy zasilacz. Mój taki nie jest. Ide do bracika na plazme LG za 1800zł i jest cisza jak makiem zasiał więc to nie wina technologii plazmowej tylko wadliwych podzespołów w wiekszości telewizorów G30 i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

a moze to mniejszosc buczy a Ty miałeś pechozonka :)
 
Do góry