Czy to zagra?

lokopf

New member
4,5x4,0m
jakby nie patrzeć 18m2
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    13,6 KB · Wyś: 127

lokopf

New member
Dzięki blackninja :)
A jakieś inne propozycje w tej klasie cenowej?
Wymagania to głównie film i PS3 (dajmy na to 60-70%) ale muzyka (30% raczej rock, heavy jak również blues, radio)
Jestem w trakcie przesłuchu sprzętu. Denona wolałbym raczej się trzymać, zawsze to jakiś pkt zaczepienia.
Coś już tam przesłuchałem ale chętnie zasięgnę rady eksperta
Pozdrawiam
Piotr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
blackninja napisał:
Jak duży masz pokój?
mam takie pytanie- czy z ta wielkoscia pomieszczenia nie powinno sie zwracac uwage na jego kubature ,a nie tylko powierzchnie ?!
przeciez w pokoju np. 20 m2 ale 3.5 m wysokim jest zupelnie inna masa powietrza do ruszenia niz w takim samym ,ale wysokosci np.2.4 m ?!
do tego ,jesli wezniemy pod uwage kubature ,to nalezaloby od niej odjac objetosc mebli znajdujacych sie w pomieszczeniu....
tak wiec w szczegolnych przypadkach moze sie okazac ,ze do pomieszczenia o powierzchni np.18 m2 potrzebny jest mocniejszy sprzet niz do pomieszczenia o 10 m2 wiekszego....
chyba nikt nie watpi w to ,ze inny jest dzwiek w pomieszczeniu nieumeblowanym (mozna powiedziec ,ze o "kubaturze nominalnej") niz w tym samym pomieszczeniu ,ale z wstawionymi sprzetami (zmniejszona kubatura" ) ?!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak na szybko- 23 x 2.5 = 57.5 m3 ,minus 1m3 kredens, 0.5 m3 pomocnik ok.1.2 m3 sofy ,ok 0.5 m3 reszta klamotow ;)
daje to nam jakies 54.3 m3 - liczenie w glowie ,wiec dopuszczam pewne pomylki
w kazdym badz razie ,az tak zaawansowana matematyka to ,to nie jest.....
 

lokopf

New member
mat74 napisał:
mam takie pytanie- czy z ta wielkoscia pomieszczenia nie powinno sie zwracac uwage na jego kubatore ,a nie tylko powierzchnie ?!
przeciez w pokoju np. 20 m2 ale 3.5 m wysokim jest zupelnie inna masa powietrza do ruszenia niz w takim samym ,ale wysokosci np.2.4 m ?!
do tego ,jesli wezniemy pod uwage kubatore ,to nalezaloby od niej odjac objetosc mebli znajdujacych sie w pomieszczeniu....
nie jestem specem, ale zgodzić się nie sposób kubatura ma znaczenie ;)
Nawiązawszy do tego wysokość pomieszczenia jest niewielka (poddasze)
i po położeniu tam dech na podłodze będzie maksymalnie 2,3m
Co za tym idzie kubatura wynosi ~40m3
Jedynymi meblami w pomieszczeniu będą sofa + 2 fotele, stolik na ampli itd., stolik przed sofą i 2 półki na książki, także wydaję mi się, że to aż tak nie rzutuje :)
Pozdrawiam
Piotr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
blackninja napisał:
Jak popatrzysz na forum ludzie mylą się przy podaniu powierzchni, a co dopiero kubatury.

no fakt....:D - moze mieli zajecia z matematyki "na korytarzu"....:D

do tworcy watku- przy mojej kubaturze uzywam br5 , daja rade ,ale br6 nie wzialem ze wzgledow technicznych (wysokosc- wchodzilyby mi pod ekran)
 

lokopf

New member
Jadę na odsłuch następujących głośników:
Monitor Audio BR5/BR6
KEF IQ50/IQ70
HECO Metas 500
JBL ES80
Klipsch rf52/rf62

Może coś jeszcze? Jakieś propozycje w podobnej klasie cenowej?
Wszystkie mam zamiar odsłuchać na Denon'ie AVR-1910
Myślicie, że zostać przy tym ampli, czy obadać też HK255 i jakiegoś Marantz'a (powiedzmy SR5003)

Jak wrócę opisze wrażenia... może komuś się nada ;)

Pozdro
Piotr
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
calkiem ciekawy przeglad i mysle, ze te odluchy dadza ci jakis poglad. jesli nic ci nie przypasuje ,to zawsze mozna szukac dalej ;), jednak na raz wystarczy - czasem "co za duzo to niezdrowo" .
napewno dowiesz sie jakie brzmienie bardziej ci odpowiada
 
Do góry