czy to jest problem ?

Renet

New member
Witam,
mam pytanie. Od niedawna jestem posiadaczem amplitunera Marant SR4002 + kolumny Elac FS 67, jednak tylko dwie frontowe (Wife Factor - za dużo kabli w pokoju) Chodzi o to, że jak oglądam TV kablową Toya to dźwięk na większości stacji jest wprowadzany jako sygnał PCM na ampitunerze jednak jest kilka stacji (ok.4 np TVN) ma sygnał Dolby Digital,a przecież wiele filmow na wielu stacjach pszczane są w Dolby Digital. U mnie jednak tylko tych niewiele stacji odtwarzane są w tym formacie. Dodam jeszcze, że jak oglądam filmy DVD to teź tylko PCM jako sygnał wejsciowy jest wyświetlany na amplitunerze, dodatkowo jak przełączyłem na DVD w tryb DTS (film miał te możlwiości) to w ogóle wszystko zamilkło i brak było jakiegokolwiek dźwieku.
Mam następujące połączenie: ampituner/tuner TV: optyczny; ampituner/DVD: coaxial.
czy jest tak gdyż mam tylko 2 kolumny, jeżeli tak to czemy przy ogladaniy TVN przełącza się sygnal wejściowy na Dolby digital ?? czy jest to coś innego.

dzięki i pozdrawiam
Renet
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Proszę napisz, że instrukcje do WSZYSTKICH urządzeń dokładnie przeczytałeś.
Jeśli tak to jest ... problem, jeśli nie to przeczytaj instrukcje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm....sprawa ciekawa.... a amplituner pokazuje ci (z tunera TV) dolby digital 5.1 (lub 3/2.1) czy dd 2.0 ?
 

Renet

New member
Witam,
powiem tak, instrukcję do ampitunera przeczytalem, ale ona za duzo to nie wnosi.
jeżeli chodzi o odbiór tych kanałów w Dolby Digital. Zależy jaki jest puszczany sygnałz Tunera Sat. Jak leci normalny program to ampituner pokazuje 2.0 a jak leci jakiś film w Dolby Digital to 5.1
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiec wedlug mnie- odpadla 0.1% mozliwosc ,ze amplituner po autokalibracji i wykryciu tylko 2 kolumn blokuje sygnal wielokanalowy . tym ,ze tylko na niektorych kanalach i zadko jest dd 5.1 nie ma sie czym przejmowac- rzeczywiscie tak jest...
ewidentnie jest problem w konfiguracji dvd - amplituner, jesli podlaczone sa faktycznie cyfrowo (coaxial nie chinche) to 90% zle ustawione jest DVD.chociaz z drugiej strony przy podlaczeniu coaxialem nie powinno byc calkowitego zaniku dzwieku przy wlaczeniu sciezki dzwiekowej w DTS obojetnie jakie sa ustawienia playera ?!
 

Renet

New member
czy tylko kilka kanałów TV puszczane jest w Dobly Digital np. TVN a Polsat już nie? Bo na przykład gdy w opisie filmu jest napisane, że film jest w Dolby Digital to u mnie i tak jest PCM. Tylko TVN i ze 2 nieznaczące kanały są u mnie Dolby Digital.
jeżeli chodzi o DVD, w ustawieniach zmieniłem na "wszystkie wyjścia cyfrowe" i nadal nic sie nie zmieniło a w DTS jak nie grało tak nie gra. Choc jak wyłączę dzwięk w ampitunerze i chcę tylko dźwięk z TV (podłaczenie TY z DVD - HDMI) to w DTS również nie ma żadnego dźwieku przez TV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.amplituner odbiera DD jesli takowy jest nadawany przez stacje TV (skoro dd dziala z TVN to z innymi kanalami na tym samym tunerze tez by dzialal)
2. na bank masz zle ustawiony player DVD - na poczatek wylacz w DVD audio przez HDMI
 

Renet

New member
SUPER dział. Wystarczyło wyłączyć właśnie w DVD audio przez HDMI. Dzięki bardzo. Wiem, że problem dla Ciebie był błachy, ale mi zaoszdzędził ze 100 zł, już chciałem wzywać kogoś od ustawień.
jeszcze raz bardzo dziękuję :)

pozdrawiam
Renet
 

Renet

New member
Jeżeli mogę to zadam jeszcze jedno pytanie. Czy wg ciebie ma to sens, tzn 2 kolumny frontowe ?? czy jednak to jest bez sensu i trzeba dokupić resztę kolumn do kina domowego ??

pozdrawiam
Renet
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
szczerze mowiac troche bezsensu - np.przy takim DTS amplituner rozkodowuje sciezke wielokanalowa z czego 2 kanaly sa odtwrzane a reszta....
ampitunery w stereo zbyt mocne nie sa , a swoje mozliwosci pokazuja dopiero w ukladzie wielokanalowym- tak wiec - zainwestuj w reszte kolumn!
 

Renet

New member
ok, Dzięki bardzo za pomoc. Wiem, ze bedzie bardzo trudno przekonac moja druga polowe na wiecej kolumn.

pozdrawiam
Renet
 
Do góry