Czy ta zmiana ma sens ?

tomato10

New member
Witam forumowiczów.

Mam zestaw 5,0 Quadrall Quintas 5000 , czy wart go zamienić na Yamahy NS-555 . Generalnie jestem zadowolony z tego zestawu ale chciałbym więcej z tego wzmaka wyciągnąć .Może ktoś obeznany w temacie doradzi . Czemu ten akurat zestaw yamahy, ponieważ mogę go okazyjnie kupić. Pozdrawiam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro możesz okazyjnie kupić to weź podepnij te yamahy u siebie i oceń czy bardziej Ci odpowiadają, czy też może nie. Tak moim zdaniem to raczej nic nie poprawisz znam trochę jedne jak i drugie kolumny i ja między nimi na pewno wybrał bym QQ, ale to jest tylko moje zdanie:)
 

tomato10

New member
Wiesz akurat podpiąć ich nie mogę , jedynie po zakupie ale to już będzie musztarda po obiedzie. Czy zestaw yamahy który kosztuje jeszcze raz tyle zagra tak samo ? Czyli płacąc tylko za firmę i oczywiście wykonanie...
 

tomato10

New member
Witam.
Odświeżam temat ponieważ stoje praktycznie przed kupnem zestawu.
Zestaw podpinam pod yamahe 765 i pytanie czy brać serie kolumn mniejszą (5) czy większą (7) , obecnie nagłasniam pomieszczenie 20m2 ale możliwe że w tym roku bedzie to 35m. I wydaje sie żeby wziąć większe i pytanie czy ten wzmak to pociągnie?

Mój krąg zainteresowań ;
1. Klipsch reference - tylko na zestaw 5,0 to mnie nie stać
2,Klipsch Synergy - to alternatywa dla Ref. poprostu tańszy zestaw
3.Dali zensor 7 lub5 - tu mi pasuje cena i wizualnie .
4.yamahy ns-777 -taniej ale chyba słabo to wypada
Miałem wcześniej qq5000 grało to dość dobrze , ale wymagania rosną .

Czekam na sugestie i porady. Wszystkie biorę pod uwagę i każdą biorę pod uwagę .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ta Yamaha ma zasilacz 400W, więc to tak średnio. Zależy jakie te kolumny bedziesz podpinał. Ogolnie zmieniając system pokusił bym się o coś mocniejszego, bo np. Klipsch RF 62 pewnie jakoś da radę wysterować, ale już z RF 82 może być cięzko. Na pewno do 35 mkw już bym się pokusił o spore kolumny. Z tych co wymieniłeś na pewno bym się skusił na Dali Zensor 7, Klipsch RF 62/82. Klipsch Synergy są gorsze od RF, Yamahę też bym sobie darował. Jeżeli chcesz coś konkretnego to MA RX 8, Paradigm Monitor 11 v.7. Oczywiście piszę tu o odsłuchu stereo, bo do filmów i Klipsch F3/F30 spokojnie starczą, podobnie jak JBL Studio 190. Dali Lektor 8 też są fajne, nie mówiąc o Ikon'ach:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomato10

New member
Witam .
Nadal mam mętlik co wybrać .
Doczytałem ostatnio wiele dobrych opinii na temat Roth Audio Oli 40 , dobre brzmienie za rozsądną cenę . ale .... ja juz tak raz kupiłem (QQ5000) i chcę zmieniać. Może jednak zakupić etapami te RF-62 :)
Tylko jak kolega zauważył czy ta yamaha to pociągnie ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I Oli 40 i RF62 godne uwagi. Na pewno odczujesz różnice w porównaniu do QQ5000. Obie kolumny są dynamiczne, ale grają inaczej. Oli 40 grają cieplej i mają miękki bas, w RF bas jest twardy i szybki. RF mają też bardziej natarczywe wysokie tony. Najlepiej wybrać się na odsłuch. Co do Twojej Yamahy to widzę, że ma pre-out więc jak coś to potem możesz dokupić wzmacniacz.
 

tomato10

New member
Dzięki Paweł.
Tak wiem że bez odsłuchu to będzie kiepsko zadecydować .
Czytałem że te RF grają ostro , zadziwiającą mają czułość 97db .
A odnośnie Dali Zensor 7 lub Lektor jak wypada przy Oli ?

A Twój denon daje radę z tymi oli40 , jaki ma wzmacniacz ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lektorów nie słyszałem, ale mają opinie dość "basowo" grających. Zensor 7 słyszałem i nie były złe. Dla mnie trochę za spokojne. Trzeba do nich dość żywej elektroniki. Co do efektywności RF62 to faktycznie podają 97dB, myślę że realnie mają trochę mniej, ale i tak dużo, będą dość łatwe do napędzenia. Mój Denon 1611 nawet nieźle sobie radzi. Mam mały metraż - 19m2. W kinie ok, w stereo odkąd kupiłem wzmacniacz (PMA-720) już na amplitunerze nie słucham, różnica jest bardzo duża. Denon + OLi to dobre połączenie. Z Yamahą też dobrze zagrają. Jak finanse pozwolą to planuję zmianę amplitunera i jakiś wyższy model. Jeśli szukasz dynamicznych kolumn to fajne są też Paradigm 9.v7 - tylko cena już wyższa.
 

tomato10

New member
Byłem dzisiaj na odsłuchu . Słuchałem Dali zensor 7 i ciekawostka Audio Pro Avanto HTS . I powiem szczerze że jestem miło zaskoczony brzmieniem tych kolumn . Żeby za bardzo nie zachwalać , to powiem że grają prawie identycznie jak zensory .Poza basem który w HTS-ach jest głębszy i schodzi niżej więc tą róznice słychac odrazu.. Nawet jak dla mnie za dużo to basiło . Wykonanie ,budowa i styl na pewno zensory wyżej oceniam . Ale.. jeszcze cena , zestaw HTS 5,0 - 2800,- a Zensor 4500,-
szkoda że nie mieli Roth oli chętnie bym to posłuchał .
Przyznam że z tych dwóch dzisiaj odsłuchanych kolumienek to chyba wolę 1700 w kieszeni .Mogę myslec o nowym wzmaku lub odtwarzaczu sieciowym np. Pioneer N-30 .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłem dzisiaj na odsłuchu . Słuchałem Dali zensor 7 i ciekawostka Audio Pro Avanto HTS . I powiem szczerze że jestem miło zaskoczony brzmieniem tych kolumn . Żeby za bardzo nie zachwalać , to powiem że grają prawie identycznie jak zensory .Poza basem który w HTS-ach jest głębszy i schodzi niżej więc tą róznice słychac odrazu.. Nawet jak dla mnie za dużo to basiło . Wykonanie ,budowa i styl na pewno zensory wyżej oceniam . Ale.. jeszcze cena , zestaw HTS 5,0 - 2800,- a Zensor 4500,-
szkoda że nie mieli Roth oli chętnie bym to posłuchał .
Przyznam że z tych dwóch dzisiaj odsłuchanych kolumienek to chyba wolę 1700 w kieszeni .Mogę myslec o nowym wzmaku lub odtwarzaczu sieciowym np. Pioneer N-30 .
Audio Pro fajne, tez już sprzedajemy. Skórka jest :)
 
Do góry