Czy sony W5500 będzie dobry do kablówki i grania?

kusiek121

New member
witam.

telewizor zakupiony i podłączony, mam tylko pytanie czemu w ustawieniach HDMI nie widzi mi PS3 w liscie urządzeni. Jak zrobić żeby sam się właczał przy odpaleniu pleja ,nie wspomnę już o dekoderze z astera pdłączonego też przez HDMI może też jest sposób. W ustawieniach HDMI mam wszystko na Wł.

pozdrawiam kusiek
 

BelYaal

New member
Ja powiem, ze jestem pod wrazeniem, zawodowcy niektorzy tu sa, ze zauwazaja opoznienie w setnych sekundy, czas jakos zwalniacie... chyba za stary jestem, a choc grywam na PS3 czasem, to nawet nie wiedzialem o czyms takim jak lag.
 

kusiek121

New member
kusiek121 napisał:
witam.

telewizor zakupiony i podłączony, mam tylko pytanie czemu w ustawieniach HDMI nie widzi mi PS3 w liscie urządzeni. Jak zrobić żeby sam się właczał przy odpaleniu pleja ,nie wspomnę już o dekoderze z astera pdłączonego też przez HDMI może też jest sposób. W ustawieniach HDMI mam wszystko na Wł.

pozdrawiam kusiek
odpowiadam sam sobie :D i dla zainteresowanych, po kontakcie z infolinią ps3 dowiedziałem się iż telewizorki SONY i PS3 nie działają z "brawia sync" znaczy nie reagują na włączanie wyłączanie i nie są widoczne w liście urządzeń HDMI , odpowiedz: "może kiedyś z kolejnym softem zostanie to poprawione" mowa o ps3


ps: jak macie skalibrowany obraz tak z ciekawości pytam może macie jakieś fajne ustawienia lub link do nich ? (ten z angielskiego testa tv przerabiałem i taki smutny jakiś) ;)

pozdrawiam kusiek
 

Ares78

New member
BelYaal napisał:
Ja powiem, ze jestem pod wrazeniem, zawodowcy niektorzy tu sa, ze zauwazaja opoznienie w setnych sekundy, czas jakos zwalniacie... chyba za stary jestem, a choc grywam na PS3 czasem, to nawet nie wiedzialem o czyms takim jak lag.

Niektórzy zaważają i trzeba to uszanować, tak samo nie podważam tego, że ktoś słyszy więcej ode mnie (tzn, dla mnie kino domowe gra świetnie, a kumpel przychodzi i kręci nosem). Przy grze single player to się zgodzę, że jest to marginalna sprawa, ale przy nałożeniu się opóźnienia z komunikacją z serwerem może powodować negatywny efekt.
 

BelYaal

New member
Ares78 napisał:
Niektórzy zaważają i trzeba to uszanować, tak samo nie podważam tego, że ktoś słyszy więcej ode mnie (tzn, dla mnie kino domowe gra świetnie, a kumpel przychodzi i kręci nosem). Przy grze single player to się zgodzę, że jest to marginalna sprawa, ale przy nałożeniu się opóźnienia z komunikacją z serwerem może powodować negatywny efekt.
Ja nie krytykuje, a wrecz jak wspomnialem jestem pod wrazeniem i nie jest to drwina.
Swoja droga... nie bede tez sprawdzal, po co potem zle spac, a tak bede mial spokojne sny, juz raz to przerabialem z fotografia, jak zaczalem sprawdzac czy mam FF/BF :)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
A to sorry źle zinterpretowałem ;) co się na forach czasem zdarza, dla mnie input lag jest nieistotny. Mam w domu w4500 który ma właśnie bardzo niski, jakiś czas temu grałem u kolegi na w5500 i tak naprawdę różnicy nie widziałem (ale nie miałem możliwości zagrania online), przy nagłośnieniu było tak samo, nie słyszę różnicy to po co mam wydawać 2x więcej.
 

qazar

Member
Bez reklam
BelYaal napisał:
Ja powiem, ze jestem pod wrazeniem, zawodowcy niektorzy tu sa, ze zauwazaja opoznienie w setnych sekundy, czas jakos zwalniacie... chyba za stary jestem, a choc grywam na PS3 czasem, to nawet nie wiedzialem o czyms takim jak lag.

To nawet się nie przyznawaj, a słyszałeś/czytałeś o takich co rozpoznają bukiet smakowy wina, wiek, winnice, i okres zbioru winogron. A o takich co rozpoznają wszystkie składniki poszczególnych perfum? Musisz nieżle wymiatać jeśli dla ciebie 100ms opóźnienie na tv to żaden problem...
 

Ares78

New member
qazar wcale nie musiał się wysilać wystarczy, że nie grał online i wtedy te 100ms nie robi problemu, mam w domu w4500 (około 30ms?) u kumpla grałem na w5500 ta sama konsola ba nawet ten sam egzemplarz bo brałem ze sobą i żadnego dyskomfortu podczas grania nie czułem, ale fakt do wymiataczy raczej nie należę. Więc jeżeli dla kogoś jest to tak ważne do konsole pod pachę i sprawdzać bo inaczej dyskusja będzie bez końca...
 

oceanicon

New member
W jednym z wątków na tym forum (w dziale Xbox360) pojawiła się opinia, że w przypadku W5500 panaceum na input lag jest zejście ze 100Hz np do 50.

Pytam jako kompletny laik: czy jest to w ogole mozliwe? mozecie potwierdzic takie rozwiazanie problemu?
 

cyber78

Member
Bez reklam
oceanicon napisał:
W jednym z wątków na tym forum (w dziale Xbox360) pojawiła się opinia, że w przypadku W5500 panaceum na input lag jest zejście ze 100Hz np do 50.

Pytam jako kompletny laik: czy jest to w ogole mozliwe? mozecie potwierdzic takie rozwiazanie problemu?
Oczywiście że jest możliwe, ale oprócz 100Hz wyłączyć należy również wszystkie ulepszacze obrazu - input lag to czas jaki potrzebuje elektronika telewizora, po otrzymaniu sygnału, na przygotowanie i wyświetlenie jednej klatki obrazu - im więcej musi się napracować tym dłużej to trwa.
Na wielu telewizorach stwierdzono, że 100Hz + konsola to nie jest dobry pomysł;)
 

PiotrekDGT

New member
Witam!
Mam do was pytanie odnośnie wyboru telewizora, mam nadzieję że pomożecie..;)
Tak więc mój znajomy ma zamiar kupic niedługo tv, poprosił mnie o pomoc w wyborze, ale sam juz nie wiem co o tym myślec, więc zwracam sie do was.
Myśli on głównie o serii w5500 i w4000 sonego. Problem polega na tym, że za cenę 40 cali w5500 moze kupic 46 cali w4000. Czy 100hz w tym modelu (w5500) warte jest dopłaty, jeżeli w4000 jest serią praktycznie idealną, ma 10bit panel i lepsze podśw. matrycy od nowszej serii W? czy nie lepszy interes zrobi kupując starą w?
Z góry dzięki za odpowiedź:D
P.S. przepraszam jeśli coś napisałem niezbyt jasno.
 

qazar

Member
Bez reklam
cyber78 napisał:
Oczywiście że jest możliwe, ale oprócz 100Hz wyłączyć należy również wszystkie ulepszacze obrazu - input lag to czas jaki potrzebuje elektronika telewizora, po otrzymaniu sygnału, na przygotowanie i wyświetlenie jednej klatki obrazu - im więcej musi się napracować tym dłużej to trwa.
Na wielu telewizorach stwierdzono, że 100Hz + konsola to nie jest dobry pomysł;)

o dziwno na 200hz ;-) z4500/5500 imput lag jest najniższy :roll:
 

Ares78

New member
PiotrekDGT napisał:
Czy 100hz w tym modelu (w5500) warte jest dopłaty, jeżeli w4000 jest serią praktycznie idealną, ma 10bit panel i lepsze podśw. matrycy od nowszej serii W? czy nie lepszy interes zrobi kupując starą w?
Z góry dzięki za odpowiedź:D
P.S. przepraszam jeśli coś napisałem niezbyt jasno.
Napisałeś jasno, odpowiedź nie jest jednoznaczna bo zależy od preferencji użytkownika. Część osób uważa 100hz za zbyteczny, dla mnie stanowi to podstawę komfortowego oglądania i nie mówię tutaj tylko o sporcie, ale także normalnych filmów. W4000 ma 10 bitowy panel, lepsze podświetlenie- tylko na papierze widać tutaj +, w rzeczywistości w5500 świeci, lepiej (kolory czerń).
 
Do góry