czy Sony kdl 32ex500 to dobry wybór

fosgen

New member
Witam. Bujam się z tematem zakupu 32 tv. W sumie już prawie jestem zdecydowany na ww model. Ale ostatnio sprzedawca pokazał mi 2 modele sharpa.No i znowu mam kłopot. Bo niby led to lepszy wybór. Co możecie mi poradzić? Ten model sharpa to lc 32 le 320.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
led może jest i dobry ale akurat z tym sharpem to bym uważał. Weź sony, lepiej odtwarza jpeg z usb, więcej ustawień, lepsza czerń, więcej multimediów (dlna, bravia internet video -tvn, ipla, youtube, axn itp). Dobrego sharpa z ledem to masz dopiero 40 seria quatron. :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam.Jak dla mnie to ten Sharp to badziewie z tajwańska matrycą!!Już z tyłu nie zobaczysz napisu MADE IN JAPAN fatalne kąty świeci na granatowo, jego poprzednik le700/705 to był sprzęt!!fantastyczne kolory matryca LUSTRZANA ale dawała dobre efekt.Nowszy model ma więcej bajerów kosztem dobrej jakości matrycy.....bleeee,ja osobiście brałbym sony SONY, ten model należy do dobrych LCD,, a ten niby Led to nie wiadomo co to jest:)
 

fosgen

New member
Hmmm, czyli jednak niekoniecznie LED za wszelką cenę? A czy to prawda, że po zarejestrowaniu odbiornika na stronie Sony można przedłużyć gwarancję bezpłatnie? Sorki, że tak mulę, ale nie za bardzo mogę wydać więcej niż 2k pln i w związku z tym chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru...


Acha, tu na forum znalazłem test tego sharpa i ma niezłą opinię:http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/60103-sharp-lc-32le320e-test-otwarty.html
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
fosgen - tu na forum, jak chcesz dobry telewizor, to "guru" powie ci sharp, albo toshiba, jak chcesz dobry mikser to tylko sharp albo toshiba, jak chcesz maść na chemoroidy to tylko sharp albo toshiba. Testy otwarte też tylko wybrane (czytaj wygodne.)
Musisz sam wybrać czytając od deski do deski tematy dotyczace wybranego modelu. Jak generalnie urzytkownicy narzkają na coś to znaczy że tak jest mimo, że testy na forum mówią co innego. Po tej lekturze jak sam nie zobaczysz w sklepie i nie porównasz możesz się zawieść.

Ja mam Sony 32 EX501 i jestem zadowolony. W sklepie porównywałem z innymi i mi osobiście spasił tylko ten Sony i Philips 7605. Wszelkie Sharpy i Toshiby nie trafiły do mnie. Mają gorsze czerń, kąty i kolory cukierkowe. Z tym, że sprawdz bo na forum pojawiła się informacja, że 32 cale Sony od grudnia 2010 dają te samą matryce co w 37 cali czyli AUO, a jest gorsza w bezpośrednim porównaniu z tą od Samsunga. Wtedy masz kąty i czerń jak w tych Sharpach i Toshibach.

Pamiętaj, opinie z forum mogą Cię nakierować na dany model, ale nie zdecydowac za Ciebie. To musisz sam sprawdzić, bo "na gebę" każdy TV bedzie dobry.
 

Dig Dug

New member
sir_marcel - tak podoła. W sumie, to dajesz funkcje smart i w analogu obrabia tak ja kw cyfrze.
16:9 wyswietla na cały ekran
4:3 w leterboxie rozciąga na boki, z tym, ze robi to fajnie, że nie widać tego w zwykłym użytkowaniu. Jak wpatrzysz się to widać, że jak obiekt jest na skrajnych bokach ekranu to jest lekko rozciągany, ale nie widać tego bo osoby postronne nie wiedząc o tym nie zauważają tego.
4:3 rozciąga na cąły ekran, sam robi zoom.
 

fosgen

New member
No i jak sobie czytam różne wieści, to coraz mi bliżej do soniaka. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak sprzedawca Ci pokazał telewizory na sklepie to miałeś wrażenie że to byle co czy sam oceniasz że są ok?
W podanej klasie wartości użytkownicy wyżej ocenili jakość Samsunga.
http://www.hdtv.com.pl/forum/zlote-...ktow-av-w-polsce-2010-2011-tv-32-lcd-dla.html
Ale Sony był testowany i porównywany z plazmą . I wypadł na tym tle rewelacyjnie. Wiec kierunek wyboru extra.
Do Twoich celów brałbym jednak Philipsa 32PFL7605 . To jest model z podświetleniem LED.
 

Dig Dug

New member
kiki - teraz jak mam EX501 w domu i mogę porównać do plazm Panasonica fulhd i hdready, to widze, że plazmy biją tego Sony pod wzgledem czerni, kątów, kolorów. W LCD udało mi się zejść z kolorami, obrazem w stronę plazmy niemniej czarny, szczególowość czerni i kąty są nie do poprawy - plazma ma lepsze i już.
Co ciekawe ten Sony za nieduże pieniądze prezentuje się lepiej pod kątem czerni i kątów od droższych LCD innych firm (już ledów). Kolorystyka też nie wypada najlepiej dla większości LCD.
W sumie Sony EX500 prezentuje dobry poziom, a bardzo dobry w stosunku jakość do ceny w świecie LCD. W porównaniu do Plazmy G20 niema niestety co szukać, z tym że plazmy są od 42 cali i mają szybę robiącą lustro.

fosgen - Sony EX500, Samsung C650 jak i Philips 7605 są spoko telewizorami i kupując któryklowiek nie zawiedziesz sie, z tym że trzeba wybrać co Ci pasi:
Sony i Philips matowe, ale Philips o 500 zł droższy i jak nie masz wolnej przestrzeni wokół TV, żeby wykorzystac ambilight to szkoda go kupować, bo w obrazie róznica jest prawie żadna.
Samsung lustrzanka, ale ma najbardziej rozbudowane multimedia.

Co kto woli. Z tym, że jak ktoś chce LCD 40 cali, to lepiej zastanowić się nad Plazmą G20 w 42 calach, bo czerń, szczegółowość i kąty są w niej wyraźnie lepsze. Dodatkowo LCD są miękkie i musze pilnować dziecka by nie łapało się telewizora, bo lekko dotknie ekranu i robią się maziugi pod palcami jak w laptopie. W plażmie tego nie ma. Ja bym w 40 calach kupił Plazme G20, ale w mniejszym rozmiarze to wybierałem finalnie spośród tych 3 TV i wybrałem SONY, co zrobiłbym jeszcze raz, chyba, że trafiłbym na Sony z matrycą od AUO, to wtedy dopłacam do Philipsa. Samsung z racji lustra u mnie odpada.

U mnie w Mediaexpert jest 32 EX500 za 1900 zł, z tym że wszsytkie są 12/2010 czyli nie wiadomo jak z matrycami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry