czy PS 50b650 jest lepszy od LG 50PS8000?

harry66

New member
przymierzam się do zakupu tego modelu
nie dokończyłem...
przymierzam się do zakupu plazmy 50'...czytam wiele postów wszędzie niemal,gdzie tylko są i wcale nie jest prościej podjąć decyzji...
zaczałem się zastanawiać nad lg w/w ale "mówią',że samsung lepszy..Panasa wykluczam (cena)....
jakimś strasznym wideo(tel-)filem nie jestem....mam cyfrę +...
czy poradzi mi ktoś który wybrać..?
ceny dość podobne....design obu też niezły...
może przy tych cenach nie ma co kombinować zbyt wiele..?
osobiście myślami krążę koło samiego 50b650,ale ostatnio straszą mnie posty o tym,że buczy i bzyczy...
wdzięczny bedę za wskazówki....wg nich podejmę decyzję...
 

jgx

New member
Bez reklam
nie dokończyłem...
przymierzam się do zakupu plazmy 50'...czytam wiele postów wszędzie niemal,gdzie tylko są i wcale nie jest prościej podjąć decyzji...
zaczałem się zastanawiać nad lg w/w ale "mówią',że samsung lepszy..Panasa wykluczam (cena)....
jakimś strasznym wideo(tel-)filem nie jestem....mam cyfrę +...
czy poradzi mi ktoś który wybrać..?
ceny dość podobne....design obu też niezły...
może przy tych cenach nie ma co kombinować zbyt wiele..?
osobiście myślami krążę koło samiego 50b650,ale ostatnio straszą mnie posty o tym,że buczy i bzyczy...
wdzięczny bedę za wskazówki....wg nich podejmę decyzję...
mój 50b650 właśnie robił bzbzbzbzb i oddałem - najlepiej weż do domu któryś z modeli z możliwością zwrotu lub wymiany na inny interesujący cię model, w ciemno plazmy bym nie kupił bo to średnia przyjemnoś miec w domu bzykacza za 4 koła :D
 

karolbe

Member
czy poradzi mi ktoś który wybrać..?
ceny dość podobne....design obu też niezły...
może przy tych cenach nie ma co kombinować zbyt wiele..?
osobiście myślami krążę koło samiego 50b650,ale ostatnio straszą mnie posty o tym,że buczy i bzyczy...
wdzięczny bedę za wskazówki....wg nich podejmę decyzję...

Jesli juz, to bzyczy model wyzszy 850, a nie 650. Co do tego LG to moim zdaniem ma kiepskie skalowanie SD, jesli ogladasz duzo telewizji SD to mozesz nie byc zachwycony. Skalowanie porownywalem na tym samym sygnale wzgledem modeli ps50b650 i ps50b850 Samsunga - roznica dosc duza...

Co do bzyczenia, sa rozne poziomy wrazliwosci na bzyczenie, jednemu mucha pietro wyzej bedzie przeszkadzac innemu stojacy obok TV komputer z 3 twardymi dyskami nie bedzie...Chcesz miec pewnosc? Kup tak zebys przed zaplaceniem mogl wlaczyc i posluchac, wiele sklepow przeciez pozwala na to, czemu nie skorzystac?
 

kapsell

New member
Bez reklam
b850

850 by byl najlepszy ale napisal ze cena za wysoka...
b650 jest ok. Mysle ze w granicach tej ceny znalazl bys dobrego Panasonica.
 

paul400

Member
tez miałem ten dylemat , co wybrać . Po trenowaniu w sklepach wszystkich potencjalnych modeli LG , Panasa , Samsunga i czytaniu wielu wątków na forum , zgłupiałem do reszty i rzuciłem ręcznik , nie kupuje telewizora.
Potem zastanowiłem się na zimno " czego bym od tego telewizora oczekiwał " . i wyznaczyłem sobie kryteria .Zakres cenowy , obraz i jak największa " uniwersalność".
No i padło na 650-kę , 50" , obraz mnie satysfakcjonuje , USB zdjęcia , MP3 , szeroka gama odtwarzanych formatów filmów no i LAN .
Szalę zwycięstwa przechylił telefon od znajomego z hurtowni RTV " że są i byłby do wzięcia za 3199,- zł do wzięcia " i to był gwóźdź do trumny , za 1,5 godziny już go miałem .
Mam go tydzień i na razie ( odpukać ) jestem bardzo zadowolony
Każdemu radzę , by przed kupnem telewizora naprawdę zastanowił się , czego chce , bo modeli do wyboru jest mnóstwo , ale żaden nie jest idealny.

pozdro
 

Tivi

New member
No to paul400 jesteś szczęściarzem.
Ja jakoś nie mogę się zdecydować.
Teraz kiedy już raczej wziął bym B850 to ich po prostu nie ma :evil:
 

paul400

Member
no a może być coraz gorzej z tymi modelami. Ja brałem prosto z hurtowni , która zaopatruje kilka większych sklepów i wiem , że jak te modele przyjadą a przywożą tylko kilka sztuk , to momentalnie się rozchodzą
 

smoose

New member
paul, a czy już jako posiadacz tego tv czyli realnie oceniająca osoba byłbyś w stanie obiektywnie napisać jak to jest z tą bielą w 650, z przygaszonym obrazem i jeżeli sprawdzałeś z powidokami na konsolce?? wiem ze ciezko sie pisze o wadach tego co sie wybralo, ale moze dasz rade?? :D

a ponieważ watek dotyczy porównania z lg8000 moze ktos sie orientuje jak wygląda w nim własnie sprawa bieli i powidokow w stosunku do sama 650?
 
Ostatnia edycja:

harry66

New member
podziękowanie...

niniejszym pragnę podziękowac wszystkim za odpowiedź do wątku założonego przeze mnie...
choć nadal nie wiem który tv lepszy pokieruję się po prostu instynktem sknery ku b650...
a tak na serio to już :niewiem: co kupować ...
jako zwykły , prosty telewidz zdecyduję się chyba na b550,bo to ponoć to samo ( opinia jednego z panów ze sklepu internetowego ) co b650...
wszak mam zamiar kupić tv po to,by oglądać na nim telewizję lub filmy z odtwarzaczy,a nie po to by oglądać telewizor pod kątem ewentualnych,często może wyimaginowanych wad lub niedoskonałości...
 

smoose

New member
Nie wiem jak u innych, czy w MM wystawiają wszystkie dostępne modele i mozna je w rożnych konfiguracjach porównywać ale u mnie w mieście Saturna nie ma a w MM moge sobie obejrzec najwyzej jedna plazme samsunga, ktora mnie nie interesuje 58b680 i porownac ją np z dwoma innymi lcdkami tej firmy ktore tez mnie nie interesuja, poza tym wiele niuansow wychodzi po co najmniej kilkudniowej eksploatacji i nie da sie ich uchwycic w ciagu kilku czy kilkunastu minut, dlatego tak cenne sa uwagi pisane na forum
 

paul400

Member
paul, a czy już jako posiadacz tego tv czyli realnie oceniająca osoba byłbyś w stanie obiektywnie napisać jak to jest z tą bielą w 650, z przygaszonym obrazem i jeżeli sprawdzałeś z powidokami na konsolce?? wiem ze ciezko sie pisze o wadach tego co sie wybralo, ale moze dasz rade?? :D

a ponieważ watek dotyczy porównania z lg8000 moze ktos sie orientuje jak wygląda w nim własnie sprawa bieli i powidokow w stosunku do sama 650?

- jeżeli chodzi o tą nieszczęsną biel w akurat tym modelu , to też to prawie miesiąc przerabiałem w Saturnie , MM , Electro .. itp i byłem bliski paranoi .
W każdym sklepie wyglądało to inaczej , zależy w jakim bezpośrednim towarzystwie stał 650 . Raz wydawał mi się ciemniejszy , raz jaśniejszy .
I w końcu to olałem , dopatrywanie się takich drobnych niuansów - w normalnej eksploatacji domowej nikt w życiu na to nie zwróci uwagi .
Jedynie mogę autorytatywnie stwierdzić , że ( mam jeszcze trzyletnią plazmę PS-42C7H ) pod każdym względem ( jasno , ciemno , ostro , kolorowo ) obraz 650-ki bije na łeb moją starą plazmę.
650-ka według mnie ma dobry skaler i paradoksem jest , że mogę na nią z bliższej odległości patrzeć niż na moją poprzednią 42-kę.
Co do powidoków , to używam telewizora tylko do " telewizji " żadnych obrazów statycznych , problemu nie widzę.

 

WollyGator

New member
Ja zastanawiam się nad identycznym wyborem. Porównując w MM LG50PS8000 i Sam 50B650 można bez trudu zauważyć różnicę w kolorze matrycy w LG jest ona ciemnoszara natomiast w Samsungu zdecydowanie czarna. Przy oglądaniu telewizora nie w nocy może to denerwować. Powłoka antyrefleksyjna też jest lepsza w Samie. Kupię chyba Samsunga, chociaż bardzo nie podoba mi się to czewonawe wykończenie, LG ma wygląd o klasę ładniejszy. Czemu nie można mieć wszystkiego w życiu ? :)
 

harry66

New member
w końcu kupiłem , miesiąc niemal temu B650...
opinie o lg były mało korzystne,jak i jego cena oraz dostępność..
wyboru nie żałuję,bo po zakupie przestałem się interesować wszelkimi opiniami na jego temat... i chyba była to moja najlepsza decyzja w sprawie tv...telewizor jest ok...obraz ładny,design też w porządku
powidoki - oczywiście są,ale szybko znikają i nie przeszkadzają w oglądaniu...buczeć -nie buczy...głos z tv - bez szału , ale do przyjęcia...
cóż więcej napisać...?
ludzie nie dajmy się zwariować - to tylko telewizor...;-)
 
Do góry