Czy połączenie H/K i JBL dobrze zagra?

wader11

Member
Witam
Planuje zakup glosników+ amplitunera. Chcialbym aby był to zestaw uniwersalny wa więc do kina domowego ale także żeby zagrał dobrze muzyke. Muzyka różna od A.M.Jopek do prodigy :) a więc przekrój ogromny. Pomieszczenie 35m2 .
Zastanawiam się nad H/K 255 + JBL ES PACK. Dzisiaj widzialem ten zestaw w MM. Dla mnie grał dobrze , przyzwoity sub . Jednak czy taki zestaw zagra zarówno muzykę + musi służyć jako zestaw kina domowego z dobrym basem.
Proszę o radę czy może coś innego czy może ten zestaw bedzie dobrym wyborem.
Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie znam tego zestawu ale JBL i H/K to ta sama firma więc w zestawie powinno się świetnie sprawdzić. Ale to tylko w teorii, trzeba posłuchać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten zestaw to zestaw desygnowany przez producenta. Czy musi zagrać extra.
Ale jeśli chcesz ofertę przedstaw koniecznie jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
 

Badis

New member
To że obie marki należa do jednego kocnernu nie zapewni, że brzmienie będzie odpowiadało słuchaczowi. Jedni wolą blondynki a inni brunetki... Tak więc tylko odsłuch...

Jeżeli również do muzyki (A.M. Jopek...), to odsłuchałbym też coś z wyższej półki - np. JBL seria L - ale również zestawy innych producentów.

MM do odsłuchu - chyba, że ma dedykowane pomieszczenie odsłuchowe i sprzedawcy potrafią skonfigurować zestaw odsłuchowy, a z tym bywa różnie. Na ogólnej hali w MM trudno coś usłyszeć.


HK 255 do 35 m2? Niech się wypowiedza znawcy tematu czy nie będzie za słaby...
 

wader11

Member
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi

Po swiętach pojade jeszcze raz do MM - tam nie ma warunków do odsluchania. O wyborze głównie zadecydowała jakość wykonaniaw przypadku kolumn . W porównaniu do innych robi wrażenie staranne wykończenie. Natomiast Amplituner - design H/K to jest to :) nie wspomne o białych podswietlonym pokrętle :) . Wole to innych - minimalizm. Rozważałem Marantz ampli ale jak zobaczyłem jak ten ladny panel aluminiowy jest osadzony na tandetnym plastiku to mi sie odechciało.
Chyba się zdecyduje na ten zestaw - może jakies propozycje cenowe :) albo miejsce gdzie mozna to nabyc w przyzwiotej cenie ?
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
wader11 - wg mnie powinieneś kupić mocniejszy AVR, np. 347 lub 445, takie jest moje zdanie. Co samego zestawienia- wybór słuszny, ja jestem ze swojego bardzo zadowolony, miałem bardzo podobne dylematy co Ty.
Poproś blackninje, może mocniejszy ampli H/K zrobi Ci w cenie zblizonej do słabszego i wybór będziesz miał z głowy ;).
pozdrawiam
 

wader11

Member
fakt bylo to 355 :) przepraszam za wprowadzenie w blad.

Dzisiaj spedzilem kolejne godzinki :) w MM . Design tego mnie powala. Niestety przepieli go i nie moglm posluchac bo panowie byli zajeci i niestety nic z tego. Sluchalem ES pack na innym H/K - naprawde ladnie brzmia :) . Nie jestem jakims audiofilem ale chce miec cos porzadnego :).
Czy 255 sa juz w polsce i jakie cany razem z JBL ES pack :).
 

wader11

Member
Na pewno był to 355

Pojechałem do MM i jeszcze raz obejrzalem - faktycznie teraz opisny jest jako AVR-350 :) a wydawalo mi się że to 355 - chyba że wcześniej ktoś się pomylił i tak opisał :). Specjalnie pojechałem do MM - ale te białe pokrętełko takie samo jak w nowych :) . Przepraszam z wprowadzenie w błąd oraz dalej czekam na ceny :)
 
Ostatnia edycja:

pemo

New member
Onkyo=JBL ES

Ja mam Onkyo 605 i JBL ES poezja.Eksperymentowałem na rózne sposoby ale to jest to co mnie zadawala w 200 % .Polecam
 
Do góry