Czy plazma ma mniej ostry obraz niz led???

keniol91

New member
Witam byłem w sklepie i pytałem o różnicę w ostrości obrazu na plazmie i na Ledzie odpowiedz dostałem iż na plaźmie nie otrzymamy tak sotrego obrazu jak w ledzie ??? czy to widoczne jest tak ??
Interesuje mnie plazma Samsunga bodajze model to ps51d8000 a patrząc na leda UE46d8000 obraz był jak żyleta :)
 

don111

Banned
na LED będzie odrobinę ostrzejszy obraz w HD, chodzi o dokładność "krawędzi", inna sprawa to obraz w ruchu i czy ta ostrość jest utrzymana (jeśli tak to jakim kosztem - patrz tzw "teatrzyk")
na plaźmie za to obraz będzie bardziej detaliczny i bogatszy w detale jeśli chodzi o kolory, bardziej naturalny (na LED często widać taki "wygładzony", wręcz jednolicie rozmazany obraz np wewnątrz wyświetlanych obiektów, chodzi o fakturę powierzchni)
jeśli do filmów - powinieneś wybrać właśnie plazmę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem że teść przesiadł się z plazmy na LED w podobnym przedziale cenowym ok 2700. Ostrość faktycznie w HD na LED jest niesamowita ale co z tego jak jest tak jak pisze don111 obraz sztuczny, teatralny zarówno na kanałach HD jak i na DVD. Jakbym oglądał brazylijską telenowelę. Ja nie mógłbym się przyzwyczaić. Na plaźmie masz bardziej płynny i naturalny obraz. Poza tym obraz gorszej jakości SD z kablówki czy innego nośnika na plaźmie lepiej się zaprezentuje niż na LCD.
 

Soryu

New member
Bez reklam
"Teatralny" obraz to po prostu włączone upłynniacze w rodzaju TruMotion na LG. Wyłączyć i będzie normalnie.
 

don111

Banned
weź tanią, duża plazmę, za 2 lata zmienisz na OLEDa albo coś poprawionego z plazm/LED (jeśli jeszcze będą) i będzie spokój... na razie nie ma idealnego tv, ani plazmy ani tym bardziej LED nie dają do końca zadowolenia z obrazu, chodzi mi głównie o przetwarzanie ruchu
 
Do góry