czy Onkyo 608 jest do d....?

tacim

New member
zacząłem się interesować Onkyo 608 i tarfiłem na takie rodzynki

"Kolejny produkt Onkio który zapomniał że sprzęt audio przede wszystkim powinien grać a nie miec miliony ustawień i do niczego nie przydających się dekoderów i wejść.Oczywistym jest fakt że jeśli konkurencja uciekła z dzwiękiem to trzeba "nadrobić" bzdurnymi funkcjami i wejściami.Szkoda ze nie zdecydowali się nadrobić wygladem bo ampliki Onkyo sa okropne.Fuj!Spodziewałem się po nowym produkcie Onkio że w końcu zacznie to grac i nawet na poczatku tak myslałem ze jest ale to tylko do momentu jak się bezpośrednio skonfrontuje z konkurencją.Dzwiękowo jest nadal słabo.Ani to muzykalnie ani dynamicznie.Pięta achillesowa Onkio to bass a własciwie jego brak.Porównując z HK . Yamahą czy nawet Denonem to się płakac chce nad Onkio.Coś znowu zamykają tabele a konkurencja nawet nie wypusciła jeszcze swoich nowych sprzętów.Po raz kolejny potwierdza się opinia że Onkio to juz sprzęt typowo marketowy.Nie ma go w porządnym salonach audio.Smiga tylko w necie gdzie nie mozna go przesłuchać ( bo wtedy nikt by sie nie zdecydował ) i a marketach gdzie nie ma tak naprawdę warunków do odsłuchu.Korzystna cena tylko z importu a i teraz w porównując cene do np takiego Denona 1910 czy HK 255 lub nawet Yamahe RX-V765 które nadal grają lepiej"
Co sądzicie użytkownicy ???
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
:hihi:- przede wszystkim autor tej wypowiedzi niech sie okresli o jaki sprzet mu chodzi...
o ONKYO czy ONKIO...- bo jesli mial stycznosc z tym drugim to nie ma sie co dziwic ze jest zawiedziony....
amplitunery tej samej klasy wspomnianych firm prezentuja mniej wiecej ten sam poziom przy czym design onkyo faktycznie jest mocno "oldschool-owy"..:D no ale nie ma wyrobu idealnego ! (inaczej sprzedawalby sie tylko on...)
"milion ustawien" - zarzut bzdurny i wyrazony chyba przez osobe ,ktora ma problem ze "skonfigurowaniem" elektrycznej maszynki do golenia... taka ilosc ustawien jest wrecz niezbedna (a i tak mozliwosci moglyby byc wieksze....) dla kogos kto wie i slyszy co one daja.... oczywiscie dla zatwardzialych przeciwnikow zapoznawania sie z instrukcja obslugi i osobnikow ze sluchem jak slup telegraficzny moga stanowic duza "niedogodnosc".
"brak basu" - ?! jakiego basu ?! z jakimi kolumnami ?! zwykle piep..nie w bambus...! onkyo robi amplitunery dosc mocne pradowo wiec bas potrafia podac "wlasciwy" (jak na ampli KD") , oczywiscie wielbiciele dzwieku w stylu "altusow" beda zawiedzeni... z reszta w kinie za glebokie zejscia basu odpowiedzialny jest subwoofer ,ampli musi podawac bas "wyzszy" ale szybszy, nadajacy tempo.
nie bede odnosil sie do "urojonych wad" w porownaniu do wyrobow konkurencyjnych- wystarczy poczytac wypowiedzi uzytkownikow chocby na tym forum ,aby wylapac informacje dajace jakis poglad.
wlasciwie to taka wypowiedz jak przytoczyles mozna skwitowac jednym zdaniem- nie czytaj glupot opartych na bzdurnych argumentach !
 

tacim

New member
mat74 już je prawie określił (czyli do kina git) 50tv,30gry,20 radio i muzyka . Tak to jest jak stary baran czyta takie bzdety i łyka jak świeże bułki .
 
Do góry