Czy N-ka ma tylko 50hz sygnał wyjścia do TV?

zbynio81

Member
witam. posiadam od niedawna plazme 63B680 i zastanawai mnie jeden motyw. Mając podłączoną telewizje N przez kabel hdmi w rodzielczości 1080i w informacji TV pokazuje mi info o rozdzielczości oraz, że mam tylko 50hz odświeżania.
sprawdzałem wszystkie rozdzielczośći "p" na dekoderze i zawsze jest to samo.

SASMUNG chcwali ten tv, że ma 100hz jednak u mnie lipa.

Szukałem w ustawieniach TV i jedyne co znalazłem to DEMO 100hz któe dzieli obraz na pół i pokazuje różnice między 50 a 100hz

Prosze o pomoc.
 

JackS.

New member
Bez reklam
witam. posiadam od niedawna plazme 63B680 i zastanawai mnie jeden motyw. Mając podłączoną telewizje N przez kabel hdmi w rodzielczości 1080i w informacji TV pokazuje mi info o rozdzielczości oraz, że mam tylko 50hz odświeżania.
sprawdzałem wszystkie rozdzielczośći "p" na dekoderze i zawsze jest to samo.

SASMUNG chcwali ten tv, że ma 100hz jednak u mnie lipa.

Szukałem w ustawieniach TV i jedyne co znalazłem to DEMO 100hz któe dzieli obraz na pół i pokazuje różnice między 50 a 100hz

Prosze o pomoc.

Na czym miałaby ta pomoc polegać? Potrzebujesz informacji gdzie na stronie znajduje się opcja "szukaj", aby dowiedzieć się co oznacza 100Hz w specyfikacji telewizora?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że telewizor pokazuje Ci informację o tym jaki sygnał dostaje z dekodera. To czy później wyświetla obraz z odświeżaniem ekranu 50 czy 100 razy na sekundę to odrębna sprawa.
Innymi słowy - telewizor może dostawać sygnał w formacie 50 Hz a działać z powodzeniem w trybie 100 Hz. Przykładowo mój tv tak działa.

Pozdrowienia!
 

zbynio81

Member
dzięki bogan. tak dokładnie jest jak mowisz. TV wyświetla informacje o sygnale z dekodera 50 hz sam natowmiast wyświetla w 100hz.
dzięki, pozdrawiam
 
Do góry