Czy można puścić dźwięk stereo w kinie 5.1 z TV SAT?

Sratytaty

New member
Hej,

Mam pytanie, zasadniczo jak w temacie.
Zastanawiam się nad kupnem KD 5.1. Chciałbym, aby w tym kinie, oglądając "zwykłe" programy z TV sat (Cyfra+) czyli np. TVP1, TVP2 słychać było również TYLNE głośniki.
Z tego co na razie pytałem sprzedawców w salonach RTV, to w tych tańszych kinach (powiedzmy do 2 tys), nie ma takiej możliwości, tzn. te zwykłe kanały nadają w stereo i sygnał idzie TYLKO do głośników przednich/centralnego.

Czy potwierdzacie to, że nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby głos rozchodził się również z tylnych głośników przy sygnale stereo?

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

lukaszko

New member
Czy potwierdzacie to, że nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby głos rozchodził się również z tylnych głośników przy sygnale stereo?

Pzdr

Nie ma z tym problemu. W zasadzie każdy normalny amplituner ma taką możliwość.
Można to osiągnąć na wiele sposobów, albo Dolby prologic który symuluje dźwięk przestrzenny albo np wielokanałowe stereo które poprostu powiela sygnał na wszystkie głośniki.
Pytanie tylko czy to ma sens. Mi osobiście symulacja typu dolby prologic się nie podoba ale za to wielokanałowe stereo często używam np do słuchania radia.
 

Sratytaty

New member
Nie ma z tym problemu. W zasadzie każdy normalny amplituner ma taką możliwość.
Można to osiągnąć na wiele sposobów, albo Dolby prologic który symuluje dźwięk przestrzenny albo np wielokanałowe stereo które poprostu powiela sygnał na wszystkie głośniki.
Pytanie tylko czy to ma sens. Mi osobiście symulacja typu dolby prologic się nie podoba ale za to wielokanałowe stereo często używam np do słuchania radia.


Dzięki za odp.

Właśnie chodziłoby mi o to "wielokanałowe stereo" :)
Pytanie, czy jest to cecha tylko droższych zestawów? Ja w zasadzie budżet mam ograniczony do max 1,5 tys. Interesuje mnie np. zestaw Samsung HT-C555. Czy w tym zestawie również byłoby to możliwe...?
 

lukaszko

New member
Dzięki za odp.

Właśnie chodziłoby mi o to "wielokanałowe stereo" :)
Pytanie, czy jest to cecha tylko droższych zestawów? Ja w zasadzie budżet mam ograniczony do max 1,5 tys. Interesuje mnie np. zestaw Samsung HT-C555. Czy w tym zestawie również byłoby to możliwe...?

Ma Dolby Pro Logic II czyli ten system uprzestrzenniania a co do wielokanałowego stereo to tak od ręki tego nie wiedzę.
 

NOSFERATUS21

New member
Myśle że N-ka ma najwiecej programów Dolby DIGITAL 5.1 do tego kino domowe kabel HDMI i mozna oglądać filmy bądz mecze (tu wypada super!) W świetnej jakości np Władce pierścieni w TVN mamy dosyc ale w HD i 5.1 to juz można obejżeć z rodzinką kolejny raz
 

Sratytaty

New member
Ma Dolby Pro Logic II czyli ten system uprzestrzenniania a co do wielokanałowego stereo to tak od ręki tego nie wiedzę.


Masz rację, ten system się nazywa Dolby Pro Logic II. Napisałem nawet w tej sprawie specjalnie do Samsunga :) Treść rozmów poniżej.
(mam tylko nadzieję, że faktycznie system się sprawdza i w tylnych głośnikach słychać TAK SAMO jak w przednich).


I mail:
"Zastanawiam się nad kupnem kina domowego 5.1. Chciałbym,
aby w tym kinie, oglądając "zwykłe" programy z TV sat (w moim przypadku
Cyfra+) czyli np. TVP1, TVP2 słychać było również TYLNE głośniki (mam na
myśli sygnał stereo, a nie 5.1). Chodzi mi o to, żeby podczas oglądania
tych programów z każdego głośnika szedł ten sam dźwięk lub stereo, tzn.
z prawych głośników kanał prawy, z lewych kanał lewy (z centralnego
obojętnie, ale akurat w moim przypadku lepiej lewy.)Oczywiście, jeżeli
sygnał będzie nadawany w 5.1 (albo będzie odtwarzany film zDVD w 5.1),
to zestaw ma grać w 5.1.Czy jest coś takiego możliwe w zestawie HT-C555?
Z tego co na razie pytałem sprzedawców w salonach RTV, to w tych
tańszych kinach (powiedzmy do 2 tys), nie ma takiej możliwości, tzn. te
zwykłe kanały nadają w stereo i sygnał idzie TYLKO do głośników
przednich/centralnego."

Za taki odbiór sygnału odpowiada funkcja Dolby Pro Logic II rozprowadza
ona sygnał stereo na wszystkie głośniki kina domowego.


II mail:

"Prosiłbym o doprecywanie:
Czy po włączeniu wspomnianego przez Państwa trybu "Dolby Pro Logic II" (przy założeniu, że oglądamy "zwykłe" programy z TV sat, np TVP1, TVP2 (nie 5.1, czyli stereo?) - tak ja pisałem wcześniej!) :
- ze wszystkich głośników będzie szedł jeden z kanałów (jeśli tak, to prawy czy lewy?)
czy
- kino będzie działać trybie stereo, tzn. z prawych głośników kanał prawy, z lewych kanał lewy (jeśli tak, to jaki kanał będzie odtwarzany w głośniku centralnym?)"

Podczas działania funkcji Pro Logic II z lewej strony głośniki grają
kanał lewy z prawej prawy. Głośnik Centralny miesza te kanały.
 
Do góry