Czy można połaczyc odbiornik c+ z nagrywarka DVD panasonic DMR-EH57

SmoQ

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie, które dręczy mnie od czasu zakupienia nagrywarki DVD Panasonic DMR-EH57. Otóż, dowiedziałem sie z pewnego źródła, że można połączyć moje dvd z odbiornikiem c+ i nastepnie z telewizorem Panasonic Viera (obsługuje HD), uzyskując w ten sposób obraz HD, reasumując czy po odpowiednim połączeniu tego oto sprzętu moge ogladać telewizje w HD ? ? ?, lecz musze dodac, że odbiornik cyfry + nie posiada złacza HDMI zaś telewizor i DVD posiadają tylko po jednym. Bardzo prosiłbym o szybką odpowiedz. :cool:
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Podłączyć to wszystko ze sobą można. Obrazu i wogóle kanałow HD nie uzyskasz na tym dekoderze co masz i przez nagrywarke DVD.
 

ein

New member
SmoQ napisał:
Witam, jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie, które dręczy mnie od czasu zakupienia nagrywarki DVD Panasonic DMR-EH57. Otóż, dowiedziałem sie z pewnego źródła, że można połączyć moje dvd z odbiornikiem c+ i nastepnie z telewizorem Panasonic Viera (obsługuje HD), uzyskując w ten sposób obraz HD, reasumując czy po odpowiednim połączeniu tego oto sprzętu moge ogladać telewizje w HD ? ? ?, lecz musze dodac, że odbiornik cyfry + nie posiada złacza HDMI zaś telewizor i DVD posiadają tylko po jednym. Bardzo prosiłbym o szybką odpowiedz. :cool:

To oczywista bzdura. Aby zobaczyc HD musisz miec sygnal HD i odpowieni tuner (albo Phila Cyfry albo inny HD tuner z wykupiona karta dostepu) a Twoja nagrywarka nie ma tutaj nic do tego (owszem po HDMI mozna otrzymac skalowanie do 1080i ale to nie jest zadne HD tylko podbijanie rozdzielczosci zrodla SD... w przypadku nagrywarki - plyty DVD).
 

SmoQ

New member
acha dzieki za odpowiedzi, ja jestem nowicujuszem i slyszalem o tym od jakiegos goscia, a mam mianowicie jeszcze jedno male pytanie, czy warto kupowac televizje N, ile jest kanałów ? i czy mozna kupic dekoder C+ w HD ?
Z góry dzieki za odpowiedzi :):cool:
 

Domini_k

New member
czy warto kupować n-ke, to musisz sobie odpowiedzieć sam, kazdy ma inne preferencje co do zawartosci pakietow, mnie osobiscie oni jeszcze nie przekonali, ale mam nadzieje ze sie poprawia, to wtedy sie zastanowie :)....a jakie programy obecnie proponuja, to najlepiej zobaczyc na ich stronie www.n.pl ....co do zakupu dekodera HD od Cyfry, to chyba nie ma takiej mozliwosci, oni go tylko wypozyczaja...ale tu moge sie mylic, wiec niech sie ktos bardziej zorientowany wypowie :)
 

Zoltyy

New member
Może chodzilo o upscaling?

Obrazu HD nie otrzymasz, bo "na wejściu" nie będziesz miał HD. Może twojemu znajomemu chodziło o upscaling sygnału przez EH-57?
Mam EH-65, do niej podłączony dekoder Humax-2000. Niestety płaski TV dopiero za miesiąc i wtedy pobawie się jak lepiej upscalować sygnał z satelity:
- w Humaxie 2000
- przez nagrywarkę
- czy (co najbardziej do mnie przemaiwia) zostawić całą robotę odbiornikowi TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry