czy można podzielić hdd tak żeby był widziany w PC

oliwo

New member
Witam, jak w temacie panas TX-L42dt50 do niego podłączyłem dysk wd my passport 500GB i chciałbym go podzielić żeby na nagrywanie było 50% i na jakieś mp3, zdjęcia i avi była druga połowa.
Jak podłączyłem do PC to go nie widać :sad:
Może ktoś podpowie jak to zrobić??? dzięki za ewentualne odpowiedzi
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Paragon partition menager 12 free .Podziel nim na dwie partycje.Nie widać go w pc bo może jest sformatowany w ext3/4 albo brak litery przypisanej do dysku i to też możesz zrobić tym softem.Program jest bezpłatny, klucz dostajesz po rejestracji na ich stronie.
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
Miałem podobny problem na Samsungu 51E6500.
Dałem radę w następujący sposób:

1 - podłączamy WD do TV i format (TV tworzy partycje typu RAW)

2 - podłączamy WD do kompa. Na kompie za pomocą gparted (linuks - korzystam z wersji instalowanej na penie http://bartekmp.pl/instalacja-ubuntu-z-pamieci-usb-pendrive/) zmniejszam utworzoną przez TV partycję a pozostały dysk formatuje do NTFS (jeżeli TV nie widzi NTFS to formatujemy do FAT32

3 - podłączamy WD do TV i próbujemy nagrać program z anteny, TV wyświetla info że dysk jest niesformatowany (lub podobny komunikat o braku dostępu do dysku) pozwalamy TV zrobić format wybierając pierwszą partycję.

Robiłem tak dwa razy na WD My Passport 1000GB i za każdym razem zadziałało.

P.S. Gdyby TV nie widział dwóch partycji nagrać film na partycji, którą utworzyliśmy na kompie i odtworzyć na TV kawałek tego filmu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry