Czy można kupić dużego soniaka za przyzwoite pieniądze?

krzeminek

New member
Witam!
Mam do wydania ok 5k zł czy mogę za tą cenę coś dobrego dostać od firmy Sony? Odległość od ekranu 6m interesująca przekątna 52".
Sony 52W5500 zbierający pochlebne opinie kosztuje na chwilę obecną z tego co widzę 6800zł a to już za dużo ;/ czy model 52V5500 odstaje znacząco od wyżej wymienionego modelu? bo cenowo kształtuje sie w granicach 5k co mi odpowiada :p Czy może zejść z przekątnej na 46cali? A może coś innego mi zaproponujecie?

Dzięki za odpowiedzi,
pozdrawiam Tomek.
 

krzeminek

New member
52W4000 - brak 100Hz, cenowo stoi podobnie jak 52v5500; czy jest lepszy??
Widzę, aby mieć te 100hz to ponizej w5500 nic ciekawego nie ma ;/ a za przekatna 52" to sony się ceni 6,8k ehh.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ortax ma rację. Zacznij od 52W4000 - gra bardzo dobrze i ma matrycę 10 bit i super płynność -
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
Zobaczmy jak "ściele" się obraz panoramiczny. Otóż w przypadku dobrej jakości sygnału obraz zchwyca głębią obrazu i ilością szczegółów.
p1040771mh6.jpg
 

Ares78

New member
Do typowego oglądania SD chyba lepiej jednak v5500, ale tak jak napisał Kiki w4000 ma sporo do zaoferowania tyle, że zużycie energii jest jednak sporo wyższe... Kto co woli, na pewno starszy model spisze się lepiej chociażby przy konsoli, IL jest na marginalnym poziomie.
 

Ares78

New member
Zależy od konkretnego modelu jak się sprawuje nie każdy 50hz musi być zły, a tak to przedstawiasz... Z drugiej strony jeśli ktoś jest wymagający i przeczulony na punkcie juderingu to faktycznie 100hz powinno być priorytetem. Najważniejsze to nie generalizować, zajrzeć do sklepu i zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi i jakie ma znaczenie dla użytkownika...
 

krzeminek

New member
Dzięki wszystkim za pomoc.
Wybiorę się do sklepu i porównam dwa modele które zostały na moim polu bitwy:
1. Sony 52W5500 (cena 6,7k)
2. Panasonic TX-P50G10(cena 5,2k)

Wiem, że sony to lcd a panas to plazma :)
Na korzyść sonego przemawia 2" więcej, 5lat gwarancji, ładniejszy wygląd, chyba wieszak gratis, ale tego nie jestem pewny ;/
Panasa na żywo jeszcze nie widziałem, ale czytając wątki na tym forum, zbiera pochlebne opinie. Największy + to jego cena 1,5k mniej niż model Soniaka. No i kiki w wątku co kupić mi go polecił ;]
Pozdrawiam, Tomek.
 
Do góry