czy można 5.1 razem z obrazem po HDMI ?

kranu

New member
Mam 2 urządzenia z wyjściami optycznymi (konsola + tuner TV).
Muszę kupić kino domowe z 2 wejściami optycznymi czy taki dźwięk można również puścić po HDMI razem z obrazem?
Jeśli tak, to jakby to wyglądało? Można podłączyć tuner oraz konsolę do wejścia HDMI kina domowego, a na wyjście HDMI telewizor? Kino przekaże obraz, a dźwięk puści na głośniki?
 

LUPO78

Banned
Mam 2 urządzenia z wyjściami optycznymi (konsola + tuner TV).
Muszę kupić kino domowe z 2 wejściami optycznymi czy taki dźwięk można również puścić po HDMI razem z obrazem?
Jeśli tak, to jakby to wyglądało? Można podłączyć tuner oraz konsolę do wejścia HDMI kina domowego, a na wyjście HDMI telewizor? Kino przekaże obraz, a dźwięk puści na głośniki?

można tylko trzeba ampli kupić który przepuszcza dźwięk i obraz po hdmi coś takiego Onkyo - Produkty » Kino domowe » Amplitunery kina domowego » TX-SR508
 

kranu

New member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ok, dziękuję - to amplituner.
A z tego co szukałem to najtańsze kino domowe z wejściami i wyjściem HDMI to chyba: Samsung HT-C5500 / HT-C5530 / HT-C5550 ?

[/FONT]
 

pkomp

New member
a kolumny kolego?
no więc właśnie bo za 500 dostaniesz tylko stereo i to bez szału

panowie plastik czy nie trzeba pomóc jak się kolego pyta - nie każdy potrzebuje odrazu bóg wie jakiego sprzętu - sam się ostatnio zastanawiam po co brałem kino za 2500 jak działa do snu albo raz na tydzień film :)

a taki plastik do kina jest jak najbardziej ok szczególnie ten samsung 5550 - w kinie sprawuje się bardzo fajnie no i ma wejścia hdmi
 

kranu

New member
W sumie to liczyłem się z tym, że na forum HDTV będą gardzić plastikiem i padać propozycje cenowe o jedno zero więcej niż założyłem, ale fajnie, że ktoś pomyśli czasami o przeciętnych ludziach dla których dźwięk nie jest całym życiem i jedynym wydatkiem.

Bo przecież chyba nawet plastiki dzielą się nawet na lepsze i gorsze..

Wracając do plastikowego kina za ~1500zł:
jeśli Samsung to [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HT-C5500, HT-C5530 czy HT-C5550? różnią się one głośnikami - te stojące są więcej drożne - takie będą lepsze?
a jak do Samsunga się ma LG HT905TA czy jakieś inne? Na BR mi bardzo nie zależy bo mam w PS3, istotne są wejścia HDMI.
[/FONT]
 

pkomp

New member
kolego to 2200 a do tego zbędne dvd - pomyślałeś o tym?to aż 700 pln więcej

owszem zagra lepiej ale kwestia czy kolega potrzebuje czegoś takiego i ma miejsce na nie małe kolumny plus oczywiście zakup wieszaków czy stojaków do tylnych - to kolejne pieniądze.....te trochę to gdyby to było 25% ale NIE 50!!!!

ps. ten LG jest nijaki - ten samsung 5550 gra ciekawiej i ma lepsze kolumny
 

gyc78

New member
Tak, pomyślałem o tym. Sprzedając słuchawki nawet za pół ceny (pewnie by poszły od ręki) cena robi się już w okolicach 2000zł. Nowe, zapakowane pudło z dvd też można dobrze sprzedać i na pewno nie wyjdzie AŻ TAK wiele więcej niż zakłada założyciel wątku. Tylne kolumienki można załatwić wiertarką i dziurą w ścianie.
Wg mnie warto trochę dopłacić by choć czasem posłuchać w stereo radyjka itp.
 

pkomp

New member
a według mnie bez sensu nie wyrzuca się kasy...tym bardziej nie swojej kolego wiec się zastanów nad tym.....
pomyśl tez że to może być ostateczna granica kwotowa - nie każdy sra kasa na zawołanie

ps.co to za słuchawki że taki pewien jesteś ich sprzedaży?to zestaw a zestawy w większości i to znaczącej to miernoty

Lupo założę sie ze prócz zdjęcia to nie widziałeś tego zestawu na oczy a napewno nie słyszałeś - gra lepiej niż LG i w kinie naprawdę przyjemnie
Przy kilku filmach różnica dla mojego onkyo 577 z jbl sc178 nie była wcale jakaś rzucająca się w ucho - zestaw spełnia swoje zadanie należycie w każdym calu

ja wiem można lepiej ale nie do 2000 pln
 
Ostatnia edycja:
Do góry