Czy możliwe jest wypalanie się matrycy lcd UE40D6500 od statycznego obrazu?

rewqwer

New member
Witam

W moim tv zaobserwowałem na czarnym tle wyświetlonym z komputera wypalone jakby logo stacji oraz z lewej strony te reklamy samsunga: smart tv, 3d, dvi, itp. Nie widać tego mocno, dopiero z bardzo bliska. Tv stał na wystawie w sklepie i były one wyświetlane. Czy to jest jakaś wada, czy zniknie po jakimś czasie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Woow...
Rozumem że na zdjęciach jak byś zrobił tego nie będzie widać?
Z wypalonym ledem jeszcze nie miałem nieprzyjemności ale jak skoro stał w trybie sklepowym różne może być.
Na zniknięcie raczej bym nie liczył. Tak jest to wada
 

rewqwer

New member
Tak na zdjęciu tego nie widać, to jest jakby jaśniejsze. Matryca to 40A1UF7E, tak się cieszyłem ze mi się taka trafiła, zastanawiam się czy reklamować czy nie. W sumie mi to nie przeszkadza. Może trzeba ją rozmagnesować jak w monitorze?
 

tdx

New member
Bez reklam
raczej na to nie licz :)
Jak sam stwierdziłeś że Ci nie przeszkadza i jesteś zadowolony z matrycy to sobie zostaw jak nie to nie czekaj i załatwiaj sprawę w sklepie od razu
 

rewqwer

New member
Telewizorek zwróciłem, a wziąłem w innym sklepie UE40
d6750 który dla odmiany ma matrycę 40P1UF6E, dziwne bo ta matryca ma lepsze kąty i ostrość od tej samsungowej... w sumie jestem zadowolony. Ciekawe czy tamten trafi z powrotem na półkę i ktoś go kupi... myśle, że tak będzie.
 
Do góry