czy moj subwoofer jest do kitu- poarada dla lamy?

rudy9999

New member
Witam,
Zakupilem glosniki Acoustics Energy neo (5.1) oraz amplituner yamaha 661. Glosniki graja naprawde dobrze, natomiast subwoofer chyba jest jakis niemrawy. Daje jakis taki 'dziwny buczacy bas', tak jakby byl za wolny, zamias lup lup lup jest luuuup i drzenie scian, nie ma 'poczucia o k..wa, niezly wybuch', sorry nie wiem jak to opisac, a moze to normalne. Jest ustawiony miedzy telewizorem a glosnikiem centralnym, nie w rogu, okolo 0,5 m od sciany Czy moge poprawic jego energicznosc poprzez zastosowanie lepszego kabla? Kupilem jakis w miare gruby, firmy nie pamietam, 2 metry. Moj pokoj to okolo 16 m2. A moze pomieszczenie jest za male na taki zestaw? Glosniki frontowe maja naprawde fajny bas, mialem mission m33i przez kilka miesiecy i naprawde nie ma co ich porownywac (w missionach bas dudnil).
Jestem poczatkujacy jesli chodzi o kino domowe, szczerze mowiac to nigdy nie ogladalem przedtem zadnego filmu na prawdziwym kinie domowym. Nie jestem audiofilem ale wydaje mi sie ze cos jest nie tak z subem, bez niego bas w filmach jest dla mnie duzo lepszy (z frontow).
Czy moglibyscie doradzic jakis lepszy kabel (taki 10 - 15 metrow, moze lepiej bedzie go ustawic go obok kanapy), ewentualnie subwoofer? Czy jest sens inwestowac w kabel do suba np 300 pln do takiego zestawu?

Jesli chodzi o glosniki, kupilem je na ebay
http://cgi.ebay.co.uk/Acoustic-Ener...3286.c0.m14&_trkparms=66:2|65:3|39:1|240:1318
za 500 funtow caly zestaw, wydaje mi sie calkiem dobra cena (same fronty w Polsce kosztuja wiecej). Problem w tym ze nie wysylaja poza UK. Ja wyslalem do znajomego w UK, a on do mnie.
Pozdrawiam,
Maciek
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie znam zestawu ale wygląda porządnie, sub także.
Musisz pokombinować z ustawieniami samego suba jak też z ustawieniami suba w amplitunerze. Jak zapewne wiesz sub w niektórych filmach może w ogóle się nie odezwać. Jednakoż np. w "Szer. Ryanie" jak czołg jedzie to w pokoju aż szyby drżą :) Co do kabla to nie wydaje mi się aby musiał być jakiś hi end.
 

dinderi

New member
Masz aktualnie sub działający w innej fazie niż fronty.
Na panelu zasilania subwoofera, masz prawdopodobnie pokrętło nachylenia fazy. Zapuść jakiś "bass-test" i kręć tą fazą tak długo, aż fronty zgrają się w jedno z subem.

W ampli ustaw bass na "sub i front". Jesli na panelu jest pokrętło zwrotnicy (crossover) ustaw je na poziomie cca. 40 Hz - najlepiej na ucho. Subwoofer jest zrobiony po to, zeby grał niskie dzwięki, jesli próbuje reprodukować dzwięki wyższe, może być słychać dudnienie etc.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Sprawdź, czy masz głośniki ustawione na "small" i ustaw crossover na 80 Hz. Filtr w subie wyłącz albo ustaw na max.
 
Do góry