Czy mogę prosić o pomoc w wyborze TV?

galtom

New member
Witam,

przyszedł czas by wreszcie kupić TV. Wybór w sklepach ogromy, wiec czuje się trochę zagubiony.
Mam nadzieje, ze będziecie mi mogli pomoc.

Zatem uścislijmy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

Ok. 3 x 5. Sporych rozmiarów pokój a że jesteśmy przed remontem to spore szanse, ze po remoncie bede siedzial dalej od TV niz dziś.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

2-4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?

1-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

Bede sie staral ustawiac TV na wprost patrzacych ale moze nie byc idealnie na srodku.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Stanowczo stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju ?

Praktycznie cały dzień.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?

CRT 28" z 2004 roku :)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Netflix, WiFi, kilka wyjsc HDMI i USB - mam w domu serwer NAS, telefony z WP 8.1, komputery z W8.1, planuje tez zakup do tego TV Xboxa One.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )?

Tylko darmowa naziemna cyfrowa TV.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

Xbox One, telefony, komputery NAS z filmami, chcialbym Spotify. Jesli Xbox nie pozwoli na instalacje aplikacji HBO Go, Netflix, Hulu Plus, Crackle to przystawka z Androidem.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?

5 - 7

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Nie mam preferencji ale wydaje sie, ze matowa jest rozsadniejsza.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

TV jako takiej nie wiele - troche tego co jest dostepne w naziemnej cyfrze. Glownie filmy z netu (streamy z Netflixa, Hulu, HBO Go) + to co mam na dysku sieciowym 720p i 1080p

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

Tak, to wazne!

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

Tak, stanowczo, przypuszczam, ze moze to być w granicach 50-60% czasu pracy telewizora.
Filmy z serwisow streamujacych z dysku - 30% i reszta to tradycyjna TV

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

W tygodniu popoludnia i wieczor, w weekend pewnie granie w dzien.

17. Preferencje co do wielkości?

Zakladam, ze nie ma za duzych telewizorow, sa tylko zbyt drogie, wiec miedzy 50-55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Zle przygotowane menu/interfejs. Jak TV (u znajomych) reaguje na wszystko jak muł.

19. Preferencje co do marki ?

Brak

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Nie musi. A jesli juz ma miec to raczej pasywne... Choc nie wiem czy uzytkowo jest jakas roznica. Sam nosze okulary wiec zakladanie kolejnych to srednia przyjemnosc.

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

Planuje budzet 3-4k, ale wolabym sie zblizyc do 3k by starczylo np. na soundbara albo wiecej ger na Xboxa

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Watpie - nie znam sie na tym.


Podsumowujac:

Duzy TV z nastawieniem na filmy 720p/1080p w formie streamow lub mkv i glownie gry, TV to bedzie nie wiecej niz 20% realnego korzystania z TV.
Chetniej 55" niz 50" bo zakup ma byc na dluuugo...
Jak pisalem moj obecny TV to 28" kineskopowy Panasonic z 2004 r.... wiec kolejnego za dwa lata nie sprzedam tylko dlatego, ze jednak moglem kupic wiekszy.

Pozdrawiam,
galtom

PS. Mam nadzieje, ze to dobre miejsce na taki post?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sięgałbym po to na co wystarczy kasy :
- Toshiba 55 L7453
- Panasonic 55 AS 640.
Tylko musisz być niebieski.
 

galtom

New member
2 pytania:

1. Niebieski? Nie kumam...
2. Jak na tle tych modeli ktore podales wypada ten Philips (Philips 55PFH6309/88 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD). Na stronie Philipsa jest napisane, ze maja one aplikacje Netflix I Spotify co dla mnie bedzie sporym plusem...
Ale nie wiem jak ekran.... granie...


Ale... Philips jest tanszy (propnowana Toshiba przekracza budzet wiec odpada) a ddatkowo ma pasywne 3D.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
To sięgałbym po to na co wystarczy kasy :
- Toshiba 55 L7453
- Panasonic 55 AS 640.
Tylko musisz być niebieski.

Nie wszyscy wiedzą co to jest Niebieski.Sam nie dawno się dowiedziałem.Więc dopisuj ze to Sponsor tego Forum lub jesteś w klubie HDTV ,Dobrzę pisze??A ty to piszesz do kogoś kto ma kilka postów;)
 

galtom

New member
???
Znaczy ze jak nie jestem sponsorem HDTV to nie moge kupic tych telewizorow.... nadal nie rozumiem o co Wam chodzi.
Czy tez jak nie sponsoruje forum to nie mam co szukac pomocy...?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli wykupisz abonament na forum, będziesz miał lepszą ofertę ze sklepu audiovideo.com.pl oraz dostęp do strefy testów, która jest dostępna tylko dla niebieskich. Tylko tyle i aż tyle.
 

galtom

New member
Acha. Dzieki!
A ta znizka to jakas znaczaca jest? :)

I wracajac do zasadniczego pytanie (powyzej) - jak na tle zaproponowanych TV (Toshiba jak pisalem odpada bo za droga) prezentuje sie ony Philips....?
 

jacekcy

New member
2 pytania:

1. Niebieski? Nie kumam...
2. Jak na tle tych modeli ktore podales wypada ten Philips (Philips 55PFH6309/88 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD). Na stronie Philipsa jest napisane, ze maja one aplikacje Netflix I Spotify co dla mnie bedzie sporym plusem...
Ale nie wiem jak ekran.... granie...


Ale... Philips jest tanszy (propnowana Toshiba przekracza budzet wiec odpada) a ddatkowo ma pasywne 3D.

Philips ? - chcesz wskoczyć w bajoro ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...-do-tv-philips-serii-od-6-7-do-9-7-a-100.html
 

galtom

New member
Rozmawiasz z laikiem. + Oprogramowanie TV ma znaczenie drugorzędne bo będę korzystał z Xboxa lub przystawki z Androidem. Aplikacji z których chce korzystać i tak nie będzie w żadnym TV w PL.
 

galtom

New member
Nikt naprawde nie wie jak sie prezentuje obraz takiego Philipsa?
Czy kupie jakies 55" blizej 3.5k ale z dobrym obrazem (do grania), funkcjami Smart (Spotify i HBO Go must have)?
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Jeden z niewielu sensownych modeli w tej cenie i pod Twoje oczekiwania to bodaj Samsung 55H6200, na dobrej matrycy VA z AUO.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Brak pilota smart, chyba rowniez brak okularow 3d, nizszy cmr. Brak pilota smart nie oznacza, ze jak go dokupisz to bedzie dzialal - nie bedzie.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

galtom

New member
Co sie dzieje z tym forum? Nie moge wejsc na kolejna strone by zobaczyc ostatnia odp :-( I na Chrome i na IE.

Jeszcze raz zapytam.... a ten model jak sie prezentuje: samsung UE-55H6500 ue55h6620 smart 3d 400Hz Bydg (4787326432) - Allegro.pl - Wi ?

I widze w malu (bo www nie dziala):

mafia35 odpowiedział właśnie w temacie
Wiadomość, która właśnie została dodana:
***************
Brak pilota smart, chyba rowniez brak okularow 3d, nizszy cmr. Brak pilota smart nie oznacza, ze jak go dokupisz to bedzie dzialal - nie bedzie.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk


Tzn?
Nie rozumiem - model 6200 nie ma pilota? To jak z niego korzystac?
Okulary to nie problem, bo na 3D mi nie zalezy... Ale z ciekawosci (bo nadal nie wiem) on ma pasywne czy aktywne 3D? Chyba wolabym pasywne - jak juz cos ogladac.... sam nosze okulary wiec te wielki9e, aktywne zupelnie mi nie pasuja :-(

Generalnie 3D jest dla ludzi z dobrym wzrokiem albo szklami kontaktowymi.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plusy modelu 55H6400 - za innym portalem, gdzie był testowany:
Dobre wykonanie
Referencyjne odwzorowanie barw po kalibracji oraz bardzo dobre fabryczne
B. dobra płynność obrazu i satysfakcjonująca ostrość
Bogate wyposażenie
Najlepsze Smart TV na rynku
Równomierne podświetlenie
Wysoki kontrast
Wbudowane WiFi
Dodatkowe funkcje jak Samsung Link
Rewelacyjny pilot multimedialny do Smart TV
Porządne kąty
 

galtom

New member
Ok, dzieki... ale zdje sie ze to samo powinno byc prawda dla 6200. Przeciez na oko to ten sam tv... wiec funkcje smart, ekran czy jakosc obudowy powinna byc ta sama.

Mam info od Philips polska - z FB, ze aplikacja Netlfix i SPotify na 100% jest w tv Philipsa w PL. Ktos to moze potwierdzic?
 
Ostatnia edycja:
Do góry