Czy mogę marzyć o FullHD?

mih00

New member
Kirek50, pięknie, ładnie - ale gdzie są minusy? Niska cena, FullHD, napisy... Gdzieś ten haczyk musi być ;) Używasz tego cuda? Nie cieszy się pozytywną opinią... http://www.hdtv.com.pl/forum/522341-post106.html
Nie znam Asmaxa, ale używam innej skrzynki ASUSa O!Play R1 i naprawdę rewelacja.Czyta wszystko 1080p; z najnowszym softem nawet .txt (chociaż co za problem jest zamiana na .srt). Czyta obrazy .iso DVD i BR. Złacze LAN,e-sata, ntfs, obsługa internet tv i radio. Cichy bez wnetylatora. Znakomicie wsółpracuje np. z 2.5'' dyskami bez zasilania.
Pecety czy nawet media tanki odpowiednio wyposażone robią szum (nikt mi nie wmówi, że wieczorem w pokoju nie słychać) wyposażone w odpowiednie karty grafiki i audio kosztują 10x więcej. A tu masz za 330pln dedykowane urządzenie i spokój z głowy. Klik pilotem i po 5s ogladasz a nie włączanie kompa, windows, logowanie, odpalanie playera i szum i pilotem tego nie obsłużysz (media tank ma pilota).
Na rynku pojawiło się wiele takich box-ów jeszcze tańszych, ale tylko niektóre mają naprawdę dopracowany soft - zresztą możesz poczytać w tym dziale.
I nie daj się też nabrać, że odtwarzacz mkv zrobisz ze stacjonarnego odtwarzacza BR albo z najnowszych tv. Jak zobaczysz jak w praktyce wygląda obsługa tego, niekonfigurowalne napisy, brak ntfs - odechce ci się.

A wracając do peceta to polecam CCC Codec Pack -u mnie się sprawdza. Używam odtwarzaczy Zoom Player i Mediaclassic player. Bardzo często trzeba odświerzać ustawienia kodeków, bo różne programy mogą to przestawiać i zaczyna się np. dźwięk rozjeżdzać.
 

pkomp

New member
jak masz dobre kodeki to nic nie musisz zmieniać praktycznie
co za problem obsłuzyć kompa pilotem media center?albo innym?wiem koszta ale działa jak należy
zapoznaj się z samsungami tv serii c - łykaja mkv ntfs i napisy - pewnie to jeszcze nie pełen luksus ale juz bardzo dobry wybór
co do cccp to juz nie aktualizowane więc mozna o nich zapomnieć - zreszta do hd były bardzo słabe
 

mih00

New member
jak masz dobre kodeki to nic nie musisz zmieniać praktycznie
U mnie odpalenie playera czy zainstalowanie następnego powodowało, że trzeba było resetowac ustawienia CCCP.
co za problem obsłuzyć kompa pilotem media center?albo innym?wiem koszta ale działa jak należy
Media Center może wszystko i robi wszystko, tylko za ile. Za cenę jednej karty audio (i to nie najlepszej)do tego sprzętu mamy cichy i prosty w obsłudze kompletny odtwarzacz mulitmedialny HD wielkości małego routera, który czyta to samo (no może oprócz wyrafinowanych formatów).
zapoznaj się z samsungami tv serii c - łykaja mkv ntfs i napisy - pewnie to jeszcze nie pełen luksus ale juz bardzo dobry wybó
Wiem że wszystkie TV playery HD w nowych softach rzeczywiście jest obsługują nfts.
Widzialeś w działanie w praktyce obsługę tych odtwarzaczy?
Najlepsze i najwygodniejsze w praktyce są urządzenia dedykowane - odtwarzacz multimedialny do plików. BR do płyt, tv do telewizji, telefon do rozmów itd.

co do cccp to juz nie aktualizowane więc mozna o nich zapomnieć - zreszta do hd były bardzo słabe
Jaki zestaw kodeków jest teraz najbardziej odpowiedni do formatów HD?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50, pięknie, ładnie - ale gdzie są minusy?:wink: Używasz tego cuda?

Ja akurat używam innego, "cuda", ale zaproponowałem najtańsze dostępne. Moje "cudo" to bezproblemowy (jak dotychczas, odpukać) player Traxdata, o którym jest tutaj osobny wątek.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
mih ależ piloty można kupic juz od 20pln....to ZAWSZE będzie lepsze niz dedykowany player - przeciez kompa juz masz...kwestia czy zniesiesz szum i wiekszy rachunek za prad:)

ja uzywam vistacodecs - spisują sie coraz lepiej

co do tv to sie ciesze że idzie to w dobrym kierunku - wiesz dedykowany sprzet zawsze lepszy ale jak to bywa też jest masa niedoróbek albo czegos brak...a jak juz jest cos wypasne to niestety tysiaka trza dać
 

DawidG3

New member
Ściągnąłem 2 trailery jednego filmu. 720p i 1080p. Oba śmigają, ale nie mam dźwięku. Dlaczego? W filmie tym, co mam, dźwięk jest. Jakieś kodeki potrzebne?....
 
Do góry