Czy LG 32LK450 odtwarza .mkv?

99four

New member
To mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie wszystkich witam.
Wyrażę trochę swojej złości: byłem wczoraj w Neonecie i była oferta dnia: LG 32LK450 za 1249 zł. Pytam się ładnie tego doradcy czy telewizor odtwarza .mkv. Odpowiedział, że nie, te modele są słabe i ich nie odtwarzają. To podziękowałem i wyszedłem ze sklepu. Wróciłem do domu, wstukuję nazwę telewizora w google, znalazłem instrukcję obsługi: "czytane formaty: avi, wmv, [...], .mkv". Mało co kompa przez okno nie wyrzuciłem, bo mogłem mieć okazyjnie dobry TV. No, ale dość opowiadań. Czy ktoś ma ten telewizor? Odtwarza się to .mkv? Z dźwiękiem AC3 i DTS? Praktycznie na AC3 bardziej mi zależy bo większość seriali tak kodują.

Kumpel ma LG 32LH5000 i jemu .mkv odtwarza, ale jak wpiszemy nazwę tego TV w google, to rzeczywiście opinie ludzi są: "odtwarza mkv, super!", a po wpisaniu LG 32LK450 nic o tym nie piszą.

Jak to faktycznie jest z tą matroską? Bo ten TV w sieci też jest dość tani (również ok. 1250 zł) i opłacałoby się kupić.
 

behemot

New member
Jeśli napisane, że odtwarza to tak jest. Często jest tak, że tzw doradcy posiadają brak kompetencji i nawet nie chce im się sprawdzić . Inna sprawa to to, że mkv to konwenter i w zależmości od rodzaju niektóre pliki mogą być nierozpoznane przez sprzęt mimo iż format to wciąż mkv.
 
Do góry