czy ktoś pomoze w wyborze??

artur25

New member
witam
Jako ze przekonałem w pewnym stopniu swoją lepszą połowę to chciałbym zakupić w najbliższym czasie konsolę tylko jeszcze sam nie wiem jaką, obecnie posiadam 2 laptopy ale widząc jak technika szybko spieszy do przodu chciałbym sie pozbyc jednej maszyny i zakupić konsolę. Lubie od czasu do czasu w coś zagrać ale nie mam zamiaru co 2 lata zmieniac komputera żeby być na bieżąco z grami, wiec padła koncepcja a moze by tak pobawic sie konsolą:!: no i nasuwa sie kilka pytan:blagam::: ( wiem ze juz byly miliony takich pytań) nie mam zamiaru wywoływać wojny miedzy użytkownikami ps3 a x- klocka chciałbym usłyszeć tylko rzetelną opinię osób ktore maja styczność z obiema. Pierwsza sprawa to przewaga jednej konstrukcji nad drugą czy ps3 jest warta dołożenia paru stówek , sprawa 2 to czy w ps3 slim można się cieszyć z dzwieku hd, sprawa 3 to czy do obu konsol mozna przez usb podlaczyc zwykłą klawiaturę by korzystać z internetu i czy można normalnie ogladać strony zapisywać hasła do stron forów itd. sprawa 4 to czy podpinając konslolę do mojego W5500 nie uświadczę czegoś takiego jak rozmazywanie obrazu duze inputlagi itd bo gdzieś czytałem ze obraz z konsoli na lcd nie jest az tak rewelacyjny. No i to by bylo chyba na tyle na tą chwile;)
 
Ostatnia edycja:

pete1

New member
Ktora lepsza? Dla mnie obie to to samo, xbox jest tanszy ale dlatego ze jest goły, gdy dokupisz hd wireless adaptor i inne bzdety ktore ps3 ma w standardzie to cena dorówna sony wiem z doświadczenia:-( wiec wybór należy do Ciebie. Popatrz na gry które ukaża sie tylko na konkretną platforme i zdecyduj w co wolisz grać GT5 i inne (ps3) czy HALO i inne (x360).
 

gfunkmaster

New member
ja posiadam ps3 , wielu moich znajomych ma x360 i za kazdym razem jak u nich gram to sie ciesze ze nie kupilem produktu microsoftu (zreszta nigdy nie mialem zamaiaru :) ) , tak jak tu juz zostalo napisane ps3 ma wszystko w standardzie co do x'a musisz dokupic. ps3 daje ci wieksze mozliwosci , internet masz za darmo a w x360 placisz za to , do wersji fat mozesz nawet wgrac linuxa itd itp etc duzo by tu pisac , ja mysle ze jak chcesz kupic cos porzadnego to tylko PS3.
jak to podsumowal moj znajomy - playstation3 jest konsola nowej generacji a x360 nie , i chyba cos w tym jest :popcorn:;)
 

artur25

New member
hmmm jedyne co mi potrzba to przegladarka internetowa zeby czasami mozna posiedziec jak komp jest zajety oraz mozliwosc podlaczenia po hdmi co do gier te ktore mi pasuja sa na obu czco do gt5 czy fozrza to dla mnie to samo, wifi itd raczej nie przewiduje mam kabel wiec wszystko jedno:) bardziej chodzi o awaryjnosc jakość pracy oraz to jak głośno dany klocek chodzi:) albo tez czy mozna zwykla klawiature po usb podlaczyc ewentualnie kierownice:) ale wiem ze w to jest dosyc slabo bo chyba jest tylko oryginalna kierownica microsoftu ktora wyglada jak z bazaru za 100zł nie wiem czy kierownice serii g logitecha smigaja na x czy tez nie:)
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
zaraz się zacznie...

Weź ładniejszą :)

I poniżej dowcip, który pasuje do zadanego pytania.

Pewien facet miał trzy bliskie przyjaciółki, ale nie wiedział, z która się ożenić. Postanowił wiec przeprowadzić test, żeby przekonać się, która z nich jest najodpowiedniejsza kandydatka na żonę. Wyciągnął z konta 15.000 euro, dal 5000 każdej z nich mówiąc:

- Wydaj je według własnego uznania.

Pierwsza pobiegła na zakupy: ubrania, biżuteria, fryzjer, gabinet odnowy biologicznej itd. Wróciła do gościa i mówi:
-Wydałam wszystkie Twoje pieniądze dla Ciebie, aby Ci się bardziej podobać. Ponieważ Cie kocham

Druga także wybrała się na zakupy: nowy sprzęt stereo, telewizor plazmowy, dwie pary nart, zestaw kijów golfowych itp. Wróciła do gościa i mówi:
-Wydalam wszystko, aby Cie uszczęśliwić, aby Ci się przypodobać. Ponieważ Cie kocham

Trzecia wzięła pieniądze i zainwestowała je na giełdzie...... w ciągu
trzech dni podwoiła inwestycje, oddala gościowi 5000 Euro i powiedziała:
- Zainwestowałam Twoje pieniądze i zarobiłam własne. Teraz mogę je sobie spokojnie wydać. Zrobiłam to bo Cie kocham

Wtedy mężczyzna zaczął myśleć...................

myśleć..

myśleć..

myśleć..

myśleć..

myśleć.. (mężczyźni dużo myślą...)

myśleć..

myśleć..

myśleć...

myśleć..

myśleć..

myśleć..

myśleć..

myśleć.. (mężczyźni naprawdę dużo myślą.)

myśleć..

myśleć..

myśleć.. (UFF, coś długo to trwa)

myśleć..

myśleć..

myśleć..

myśleć
... I ożenił się z tą, co miała największe cycki.
 

artur25

New member
no i sie zaczelo:) a jeszcze nikt dokladnie nie odpowiedzial na moje pytania a tylko na tym mi zalezalo!! nie interesuja mnie posty wez ps3 jest lepsza bo ja mam juz dlugo, czy tez x to dziadostwo wiem bo mi kolega mowil, napisalem kilka pytan i bylbym wzdieczny gdyby ktos odpowiedzial wlasnie na nie
 

pejotpe

New member
Bez reklam
witam
Jako ze przekonałem w pewnym stopniu swoją lepszą połowę to chciałbym zakupić w najbliższym czasie konsolę tylko jeszcze sam nie wiem jaką, obecnie posiadam 2 laptopy ale widząc jak technika szybko spieszy do przodu chciałbym sie pozbyc jednej maszyny i zakupić konsolę. Lubie od czasu do czasu w coś zagrać ale nie mam zamiaru co 2 lata zmieniac komputera żeby być na bieżąco z grami, wiec padła koncepcja a moze by tak pobawic sie konsolą:!: no i nasuwa sie kilka pytan:blagam::: ( wiem ze juz byly miliony takich pytań) nie mam zamiaru wywoływać wojny miedzy użytkownikami ps3 a x- klocka chciałbym usłyszeć tylko rzetelną opinię osób ktore maja styczność z obiema. Pierwsza sprawa to przewaga jednej konstrukcji nad drugą czy ps3 jest warta dołożenia paru stówek , sprawa 2 to czy w ps3 slim można się cieszyć z dzwieku hd, sprawa 3 to czy do obu konsol mozna przez usb podlaczyc zwykłą klawiaturę by korzystać z internetu i czy można normalnie ogladać strony zapisywać hasła do stron forów itd. sprawa 4 to czy podpinając konslolę do mojego W5500 nie uświadczę czegoś takiego jak rozmazywanie obrazu duze inputlagi itd bo gdzieś czytałem ze obraz z konsoli na lcd nie jest az tak rewelacyjny. No i to by bylo chyba na tyle na tą chwile;)


Nie będę oceniał, bo ocena może być tylko subiektywna, ale:


1. Patrz tylko na gry, w które chcesz zagrać - każda konsola ma swoje exclusive'y, a na crossplatformowych tytułach gry czasem wyglądają lepiej na x360, a czasem na PS3 (zależy od portu).

2. Więcej możliwości daje PS3 (BD, HD audio, przeglądarka, legalny i darmowy dostęp do sieci PSN, wifi i HDD w cenie). Przeglądarka w PS3 może być czasem dysfunkcjonalna (brak niektórych pluginów, które są tylko binarnie na PC - oznacza to, że o ile flashe pooglądasz, to już nie będzie streamowania z wmv). Możesz podłączyć przez USB klawiaturę i mysz.

3. Input lag zależy od TV nie od konsoli i w W4500 radzi sobie z nim lepiej niż W5500.

Resztę znajdziesz na tym forum (bo dyskusji było całkiem sporo).

Jeżeli gry wydają Ci się porównywalne (i nie możesz się zdecydować na żadną z konsol), to wybierz PS3 (ze względu na możliwości).
 

artur25

New member
kij w morowisko ? pav3l tak z ciekawosci ile masz lat 15?? myslałem ze mam do czynienia z dorosłymi ludzi a nie z bandą dzieci ktore lubia sie spierac ktory ma lepszy samochodzik ale widac myliłem sie !! a co do szukania to poto jest forum zeby zadawac pytania a nie szykac 1030 stron zeby w kazdym poscie znaleźc odpowiedz na swoje pytanie nie kazdy ma czas;) zadalem konkretne pytania a nie " ktora jest lepsza"
 

pete1

New member
He he, x360 jest do dupy bo kolega miał i sie zepsuł, ps3 jest do dupy bo mi wujek z ameryki przysłał i nie działa. Takie komentarze będą sie pojawiać przy tym poście, troche racji jest z tym kijem w mrowisku teraz ci z dolnego przedziału wiekowego ankiety zamieszczonej w poście Redundantora sie obudzą
 

pav3l

New member
Bez reklam
kij w morowisko ? pav3l tak z ciekawosci ile masz lat 15?? myslałem ze mam do czynienia z dorosłymi ludzi a nie z bandą dzieci ktore lubia sie spierac ktory ma lepszy samochodzik ale widac myliłem sie !! a co do szukania to poto jest forum zeby zadawac pytania a nie szykac 1030 stron zeby w kazdym poscie znaleźc odpowiedz na swoje pytanie nie kazdy ma czas;) zadalem konkretne pytania a nie " ktora jest lepsza"

A widziałeś, żebym gdziekolwiek spierał się, który samochodzik jest lepszy? :blagam:
Głównym kryterium wyboru konsoli, dla mnie, był napęd Blu Ray (koncerty, filmy itd).
Dobra, dla mnie EOT.
Mam 31 lat.
 

Redundantor

New member
artur25 nie spinaj się, bo po prostu na Twoje pytania nie ma odpowiedzi. To tak jakbyś wszedł na forum Audi i pytał, co jest lepsze Audi, czy BMW. A co mamy Ci powiedzieć na forum PS3, że XBox?

W ankiecie, którą kolega wywołał wyszło, że na tym forum są osoby głównie po 20-25 i one głównie wybierają PS3 bo ma więcej zalet niż XBox i ta kasa do wydania tak już nie boli.

Zresztą:

"Pierwsza sprawa to przewaga jednej konstrukcji nad drugą czy ps3 jest warta dołożenia paru stówek"

warta

"sprawa 2 to czy w ps3 slim można się cieszyć z dzwieku hd"

można

"sprawa 3 to czy do obu konsol mozna przez usb podlaczyc zwykłą klawiaturę by korzystać z internetu i czy można normalnie ogladać strony zapisywać hasła do stron forów"

można, ale na X360 trza za to płacić
 
Ostatnia edycja:

artur25

New member
no i o takie odpowiedzi mi chodzilo i tyle 3 konkretne odpowiedzi i wiem wszystko i po co sie wiecej rozpisywac !!

a jezeli chodzi o pytanie to zapytalem czy ps3 jest warta dolozenia biorac pod uwage moje pozniejsze pytania ;) nie pytalem ktora jest lepsza powtarzam juz ktoryś raz z kolei, z tego co wiem to prosiłem o opinie ludzi ktorzy maja styczność z obiema a potem zadalem kilka pytan odnosnie ps3 i tyle wiec nie wiem dlaczego to takie dziwne i widze ze niektore osoby maja problemy ze zrozumieniem tego co czytaja a to juz nie moja wina !!!
 
Ostatnia edycja:

pete1

New member
ale ja nie pytalem ktora jest lepsza powtarzam juz ktoryś raz z kolei, z tego co wiem to prosiłem o opinie ludzi ktorzy maja styczność z obiema a potem zadalem kilka pytan odnosnie ps3 i tyle wiec nie wiem dlaczego to takie dziwne i widze ze niektore osoby maja problemy ze zrozumieniem tego co czytaja a to juz nie moja wina !!!

Kup xboxa, no dalej kto mnie poprze?
 

Redundantor

New member
No przecież chciałeś pomocy w wyborze, a chyba chcesz wybrać tą lepszą. Czyli Twoje pytanie i tak zmierza do oceny czy lepszy jest XBOX, czy PS3. Na resztę spraw otrzymałeś odpowiedź.

To o co jeszcze chodzi? Bo już nie wiem czy do końca się rozumiemy.

PS. Przeczytałem odpowiedź powyżej - DOBRY WYBÓR - bierz xboxa :)
 

artur25

New member
chciałem otrzymac odpowiedzi na moje pytania i otrzymalem coz sie wiecej rozpisywac i ciagnac temam skoro juz wiem ps3
 
Do góry