Czy ktoś ma sposób na "sprzątanie" PS3

Chimera

New member
Czy ktoś ma sposób na domowe czyszczenie PS3 FAT od nowości tego nie robiłem, da się to zrobić w domu i nie zbyt trudny sposób? Nie chodzi mi o zewnętrzne taki żart.
 

Pips

New member
Wyłącz PS3, przełącznikiem z tyłu konsoli odetnij zasilanie, połóż palec na guziku od wysuwania płyt i ciągle go trzymając przełącz na zasilanie, gdy konsola zacznie dmuchać możesz zabrać palec z guziku od wysuwania płyt.
 

Chimera

New member
Wyłącz PS3, przełącznikiem z tyłu konsoli odetnij zasilanie, połóż palec na guziku od wysuwania płyt i ciągle go trzymając przełącz na zasilanie, gdy konsola zacznie dmuchać możesz zabrać palec z guziku od wysuwania płyt.
O tym sposobie już dawno słyszałem jest tak zwany "Fan Test". I jest odradzany przez każdy serwis i infolinie Sony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja od nowosci nigdy konsoli nie czyscilem (tez mam fat), piszac nie czyscilem mam doslownie to na mysli. Obudowa bardzo szybko sie rysuje, a ze szanuje kazdy sprzet to zawsze osad z kurzu traktowalem sprezonym powietrzem, no moze piorkiem lekko przecieralem, ale nigdy szmatka. Do dzis dziala rewelacyjnie, lekko glosna, ale tak juz maja fatki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja z trzy razy odkurzalem sposobem Pipsa, na szczescie nic sie nie zepsulo, ale na nieszczescie nic nie pomoglo. Moja Fatka zawsze miala komfortowe warunki pracy, a mimo to szybklo zaczela właczac wiatraki, do 20-30 minut bez grania, a z graniem do 5 minut. Kiedys oddalem ja na profesjonalne czyszczenie, wymiane pasty, itp, ale za wiele nie pomoglo, Wentylatory właczają sie teraz moze nie po 5 a po 10 minutach. Jest to szalenie wkurzajace, dlatego poczekam na PS4, bo malo gram, a odtwarzacz BD w PS3 zamienilem na super cichy i jest spokoj.
 

Pips

New member
Dokładnie po tym teście można zaliczyć RLOD.

Prędzej YLOD'a.

Sam co jakiś czas tego używam (co pół roku) by wydmuchać kurz ze środka, czy to jest niebezpieczne? Nie mam pojęcia, sporo ludzi na YT tego używa i konsole im dalej działają. Skoro Sony odradza używania tego to w jakim celu dali ludziom tą opcję? Z tego co wiem tylko 40'stki i chyba 80'stki mają tą opcję, chodzi oczywiście o model fat, slim i super slim raczej mają to usunięte.
Podczas tego testu konsola tak mocno dmucha jak nigdy, raczej nie da się doprowadzić jej do takiego stanu podczas grania by zaczęła tak głośno wyć.

Oczywiście nie ponoszę żadnej odpowiedzialności jeżeli po tym padnie wam konsola, mi nie pada i ma się dobrze.
 

Chimera

New member
Prędzej YLOD'a.

Sam co jakiś czas tego używam (co pół roku) by wydmuchać kurz ze środka, czy to jest niebezpieczne? Nie mam pojęcia, sporo ludzi na YT tego używa i konsole im dalej działają. Skoro Sony odradza używania tego to w jakim celu dali ludziom tą opcję? Z tego co wiem tylko 40'stki i chyba 80'stki mają tą opcję, chodzi oczywiście o model fat, slim i super slim raczej mają to usunięte.
Podczas tego testu konsola tak mocno dmucha jak nigdy, raczej nie da się doprowadzić jej do takiego stanu podczas grania by zaczęła tak głośno wyć.

Oczywiście nie ponoszę żadnej odpowiedzialności jeżeli po tym padnie wam konsola, mi nie pada i ma się dobrze.

Tylko, że jest ale. Jakby ta opcja faktycznie służyła do czyszczenia to byłaby w każdym modelu. I byłaby oficjalnie w instrukcji, a o tym można tylko przeczytać na necie.
Ja też to zrobiłem z dwa razy ale później przeczytałem o tym, żeby tego nie robić. Jak pisałem do Sony odpisali, że odradzają robienie tego ale nie podali powodów, tak samo i serwis.
A model slim też ma tą funkcję tylko, że inaczej się ją uruchamia.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niestety nie wiemy co myślisz, tak to już jest na forum, że jak nie napiszesz to my tego nie wiemy.

Pozdrawiam,
 

Chimera

New member
Do góry