Czy ktoś kupuje jeszcze HD ready

dankul1

New member
Zastanawiam się po przeczytaniu tego artykułu czy nie dajemy się nabijać w butelkę koncernom które wprowadzają coraz to nowsze wyższe, wydatniejsze urządzenia. Nasze w tym również i moje ego łechcemy nowym sprzętem, ale kiedy w pełni wykorzystamy full hd czy tylko dla kilku kanałów na platformach cyfrowych, na filmy bd? Analitycznie stwierdzając nawet rzekome kanały hd są transmitowane ze standardem hd ready, więc czy sprzęt full ma sens czy to inwestycja, czy ktoś jeszcze kupuje ready i dlaczego? :popcorn:



http://technowinki.onet.pl/2,0,1576626,1,1,artykul.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapewniam że kupują i do tego są bardzo zadowoleni.
Dlaczego kupują - dlatego że są tańsze i rewelacyjnie grają w klasie cenowej Jak dla mnie to wystarczający argument :D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z kikim..... Dużo jest tego sprzętu w bardzo przystępnych cenach, a przy małych ekranach / 37-42 cale / obraz jest bardzo dobrej jakości i z odległości 3m trudno jest dostrzec różnicę...
Także ludzie kupują .....
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zaryzykowałbym jeszcze dodanie stwierdzenia, że sygnał który w większości przypadków oglądamy (SD) najlepiej zaprezentowałby się na ekranie o takiej właśnie rozdzielczości i później wraz z jej wzrostem procesor telewizora musi wykonywać coraz to większy "upscaling", który to może wprowadzać różne artefakty i inne efekty uboczne, niekoniecznie miłe dla oka.

W takich warunkach zakup telewizora hd ready (np. jakiejś niezłej plazmy ;) ) nie okazuje się kompromisem ale wręcz dobrym wyborem. Bo taki sprzęt i sygnał sd wyświetli ładnie i sygnał hd pięknie pokaże.

Pozdrowienia!
 

JackS.

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Zaryzykowałbym jeszcze dodanie stwierdzenia, że sygnał który w większości przypadków oglądamy (SD) najlepiej zaprezentowałby się na ekranie o takiej właśnie rozdzielczości
To prawda.

i później wraz z jej wzrostem procesor telewizora musi wykonywać coraz to większy "upscaling", który to może wprowadzać różne artefakty i inne efekty uboczne, niekoniecznie miłe dla oka.

W takich warunkach zakup telewizora hd ready (np. jakiejś niezłej plazmy ;) ) nie okazuje się kompromisem ale wręcz dobrym wyborem. Bo taki sprzęt i sygnał sd wyświetli ładnie i sygnał hd pięknie pokaże.
A to już niekoniecznie. Z praw fizyki wynika, że jeśli trzeba upscalować obraz, to będzie on wyglądał lepiej na matrycy z większą ilością pikseli niż z mniejszą ich ilością. Chodzi o to, że przy tej samej wielkości ekranu im mniejsza jest wielkość pojedynczego piksela, tym łatwiej osiągnąć płynność skalowania.
 

Horhe Ortega

New member
Spore znaczenie ma jakość skalera(i deinterlacera) w TV dla sygnałów 576i. Nie wszyscy doprowadzają sygnał sat. po HDMI lub Component , a niektóre TV b. słabo sobie radzą z SD z przeplotem(np. plazmy Panasa G10 a nawet V10).Trzeba brać takie czynniki pod uwagę przy wyborze TV, lub ratować się po fakcie inwestycją w nowe źródło;)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Spore znaczenie ma jakość skalera(i deinterlacera) w TV dla sygnałów 576i.

To fakt. Tyle, że z reguły nowsze TV mają lepsze skalery od ich poprzedników. A nowe modele to już w zdecydowanej większości panele Full HD.

Nie wszyscy doprowadzają sygnał sat. po HDMI lub Component , a niektóre TV b. słabo sobie radzą z SD z przeplotem(np. plazmy Panasa G10 a nawet V10).Trzeba brać takie czynniki pod uwagę przy wyborze TV, lub ratować się po fakcie inwestycją w nowe źródło;)

No tak, ale skorzystanie ze skalera zewnętrznego źródła rozwiązuje problem słabego skalera TV tylko w przypadku telewizorów Full HD, bo w przypadku dostępnych na polskim rynku telewizorów HD Ready są to telewizory z matrycami o innej niż 1280 x 720 ilości pikseli, przez co nie da się uniknąć korzystania z ich wewnętrznych skalerów.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Niestety jak napisałeś - tylko z reguły.Te plazmy są akurat całkiem nowe i (zwłaszcza V-ka) rewelacyjne.Trzeba też jeszcze mieć możliwość skorz. z zewn. deinterlacera. Tunery SD z componentem to rzadkość,kablówka,DVD bez progresive scan(tu może przesadziłem),sygnały "z druta" też pominiemy.W tych HD Ready to skalowanie w górę czy w dół często wypada całkiem nieźle?
 
Ostatnia edycja:

rilicek

New member
Z Full HD jest jak z szybkim samochodem, większość czasu jeździ się żółwim tempem w korku (ogląda się kanały SD). Fakt, faktem zaczynają robić autostrady i niedługo będzie lepiej. Jest jeszcze upscaling, czyli bicie rekordów prędkości na wiejskich drogach - jak to się kończy wiadomo.
Ja kupiłem HD Ready i nie żałuję.
Telewizor oprócz dobrego obrazu ma jedną zaletę, jak już 1080p zamieszka na dobre w naszych domach, będzie powód by wymienić go na nowy (łatwiej będzie przekonać żonę :p ).
Są jeszcze ludzie, którzy nie lubią płacić za coś czego nie zobaczą, a z 4 m różnicy między HD Ready a Full HD na 50" nie widać (oczywiście zdarzają się tacy co widzą).
 

dankul1

New member
To zabiliście mi ćwieka i włączył się system rachujący zyski i straty i jak macie sumienie ;) teraz zostawić mnie z tematem wyboru

hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43778

Człowiek jest spokojny jak zadziała efekt po sprzedażowy, żyje w błogiej nieświadomości że podjął najwłaściwszą, trafną i jedynie słuszną decyzję i że więcej znaczy lepiej, a tu wynika że nie koniecznie tak musi być.
 

JackS.

New member
Bez reklam
rilicek napisał:
Z Full HD jest jak z szybkim samochodem, większość czasu jeździ się żółwim tempem w korku (ogląda się kanały SD).

Tak bywa. Ale nie wydaje mi się wystarczającym argumentem za tym, aby zamiast szybkiego autka kupować sobie coś wolnego, szczególnie jeśli różnica w cenie jest minimalna.

Fakt, faktem zaczynają robić autostrady i niedługo będzie lepiej.
Jakieś już nawet istnieją.

Ja kupiłem HD Ready i nie żałuję.
Telewizor oprócz dobrego obrazu ma jedną zaletę, jak już 1080p zamieszka na dobre w naszych domach, będzie powód by wymienić go na nowy (łatwiej będzie przekonać żonę :p ).
No to mi do głowy nie przyszło. :)
 
Do góry