Czy ktoś aktywował MPEG 4 w Philipsie 32pfl9603D ?

marzdin

New member
Mam pytanie podobno w menu serwisowym jest opcja aktywowania MPEG 4 w tym telewizorze, czy już ktoś aktywował tą funkcję i jakie są rezultaty?

ps. za kod do menu serwisowego był bym wdzieczny.

Marcin
 

wlodpe

New member
MPEG-4 do Philipsa 9603

No, bardzo interesujący pomysł, ale obawiam się, że mało realny...
Zmiana MPEG2 na MPEG4 wymagałaby pewnie rozbudowy sprzętowej???
Ale, gdyby się komuś udało - to JESTEM ZAINTERESOWANY!!!
Pozdrówka
:cool::cool::cool:
 

urad

New member
No to ja czekam na efekry, a serwisy juz zacierają ręcę, bo nie sądze aby to byla naprawa uznana jako gwarancyjna :)
 

marzdin

New member
A czytalem na jakims forum , ze w menu serwisowym ma opcje wlaczenia MPEG 4 . Czy ktos moze to sprawdzic czy taka funkcja jest?
 

_MarSs_

New member
Każdy, kto conajmniej raz w życiu widział menu serwisowe Philipsa wie, że jest tam zakładka Option gdzie ustawiamy różne parametry opcji odbiornika, jest tam wybór MPEG4, 100Hz, rozmiaru, etc. Jednak ma to na celu poinformowanie procesora sterującego czym może sterować. Samo włączenie opcji nic nie da jesli w odpowiednim gnieżdzie nie jest umieszczony odpowiedni moduł, tak jak zmiana w menu rozmiaru z 32 na 52 nie spowoduje cudownego rozciągnięcia ekranu!
Prawdopodobieństwo tego, że ktoś do odbiornika omyłkowo włożył moduł i nie włączył go w menu jest znikome jeśli nie zupełnie zerowe!
Ludzie pomyślcie zanim napiszecie! Na świecie nie ma nic za darmo!
 

oppenheimer

New member
Czy naprawdę nie ma nikogo kto ma Philipsa i mieszka w zasięgu sygnału MPEG4?
W menu opcja napewno jest, można ją włączyć - sprawdzałem w 42pfl7403d ale niestety nie mieszkam w zasięgu nadajnika.
jak ktoś co próbował? to proszę o info.
 

coroner-666

New member
ja akurat mialem przyjemnowc przeprowadzenia malego testu cyfrowej tv naziemnej we francji na modelu 42PLF9603H z ostatnim oprogramowaniem (Version 000.083.000.000). powiem tak - ewidetna roznica jest miedzy sygnalem analogowym a mpeg2:D , natomiast miedzy mpeg2 a 4 poza tym ze obok loga danego kanalu sa dolaczone literki "HD" praktycznie nie ma wiekszej roznicy. natomiast przy okazji testow znalazlem malego buga w oprogramowaniu. menu->dzwiek->glosniki telewizyjne-> - zmiana tej opcji powoduje niekontrolowana aktywnosc ambilight'a. (nie ma znaczenia czy ambilight jest wlaczony czy nie). mozna miec tylko nadzieje ze to bedzie wyeliminowane w nastepnej wersji oprogramowania. z racji tego ze publikowany soft posiada autokonfiguracje mozecie sprawdzic czy taka "wada" jest na innych modelach
pozdrawiam
 

MariuszSw

New member
_MarSs_ napisał:
Każdy, kto conajmniej raz w życiu widział menu serwisowe Philipsa wie, że jest tam zakładka Option gdzie ustawiamy różne parametry opcji odbiornika, jest tam wybór MPEG4, 100Hz, rozmiaru, etc. Jednak ma to na celu poinformowanie procesora sterującego czym może sterować. Samo włączenie opcji nic nie da jesli w odpowiednim gnieżdzie nie jest umieszczony odpowiedni moduł, tak jak zmiana w menu rozmiaru z 32 na 52 nie spowoduje cudownego rozciągnięcia ekranu!
Prawdopodobieństwo tego, że ktoś do odbiornika omyłkowo włożył moduł i nie włączył go w menu jest znikome jeśli nie zupełnie zerowe!
Ludzie pomyślcie zanim napiszecie! Na świecie nie ma nic za darmo!
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem ponieważ w dzisiejszej elektronice jest kilkadziesiąt przykładów właśnie takiego postępowania, prostym przykładem są układy graficzne z zablokowanymi potokami renderującymi (pixel shader lub vortex shader) nie opłaca sie tworzyć kilku wariantów tego samego modelu jesli mozna bardzo prosto ograniczyć funkcjonalność, Tym bardziej ze istnieją modele 42PFL7403H (MPEG4) oraz identyczny 42PFL7403D (MPEG2) oba modele są identyczne jednak wspierają inne kodowanie na potrzeby rynku (jest jeszcze model 42PFL7403 niby bez tunera). To ze jednej osobie padł to wcale nie znaczy ze nie działa w ogóle, chociaż odradzam kombinowanie.

Dla żądnych wrażeń:

Aktywacja SDM (Service Default Mode)
Dwa tryby:
Analog SDM: Aktywacja po przez kod: 062596 i potwierdzenie przyciskiem MENU na pilocie. Jeśli wyskoczy także menu standardowe przycisnąć ponownie przycisk MENU.
Digital SDM: Aktywacja po przez kod: 062593 i potwierdzenie klawiszem MENU na pilocie.
Aktywacja SAM (Service Aligment Mode)
Aktywacja po przez kod: 062596 potwierdzone klawiszem INFO na pilocie.
Po aktywowaniu menu pojawi się ekran z ostrzeżeniem by potwierdzić przyciskamy czerwony przycisk na pilocie.

Informacje są czysto informacyjne i teoretyczne, nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie tych informacji :)
 
Ostatnia edycja:

MariuszSw

New member
Dzięki za link, warto jednak trochę więcej poszukać na forum,
W tym wypadku bardzo odradzam wałczanie MPEG4 w modelach nie przystosowanych do tego kodowania.
GROZI UWALENIEM TELEWIZORA

PS:
Czy ktoś próbował odpalać zwykłe mpeg2 przez złącze USB ? nie chodzi mi o zdjęcia ale filmy zakodowane w mpeg2. Często telewizory dostarczane są z demami na kluczu USB, zastanawiam się czy da się taki klucz przygotować z własnym filmem zamiast zdjęć.

 
Ostatnia edycja:

wlodpe

New member
PS:
Czy ktoś próbował odpalać zwykłe mpeg2 przez złącze USB ? nie chodzi mi o zdjęcia ale filmy zakodowane w mpeg2. Często telewizory dostarczane są z demami na kluczu USB, zastanawiam się czy da się taki klucz przygotować z własnym filmem zamiast zdjęć.

[/quote]

Witam,
Ja próbowałem i stwierdzam, że DZIAŁA!!!
;););)
A było tak.
:eek:k:Dostałem od kolegi filmy ze wspólnych wakacji nakręcone kamerką SONY. Filmy są zapisane na zwykłych płytkach DVD w formacie .mpg. Niestety, okazało się, że moje domowe odtwarzacze DVD (Panas i WIWA) nie czytają tych płytek (do tej pory nie wiem czemu). Więc się wkurzyłem - przepisałem te pliki na pendriva i wsadziłem do USB w telewizorku.
:eek:Jakiż był mój zachwyt - wszystko ruszyło samo i udało się obejrzeć wakacje na TV.
:???:Mam tylko mały problem z formatem obrazu. Obraz jest wyświetlany tylko na 'cały ekran', więc jest nieco rozciągniety w szerokości i dziewczyny się złoszczą, że je pogrubia.

Wesołego Mikołaja dla wszystkich użytkowników PHILIPSA
:krol::krol::krol:
 

MariuszSw

New member
Dzięki za testy, wiedziałem ze się da coś takiego zrobić, tyle ze myślałem ze filmy potrzebują specjalnych nazw plików. A format pewnie trzeba jakoś zmienić bo kamerka na pewno nie nagrywała w 16:9 tylko w 4:3.

Pozdro
 

_MarSs_

New member
MariuszSw napisał:
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem ponieważ w dzisiejszej elektronice jest kilkadziesiąt przykładów właśnie takiego postępowania, prostym przykładem są układy graficzne z zablokowanymi potokami renderującymi (pixel shader lub vortex shader) nie opłaca sie tworzyć kilku wariantów tego samego modelu jesli mozna bardzo prosto ograniczyć funkcjonalność, Tym bardziej ze istnieją modele 42PFL7403H (MPEG4) oraz identyczny 42PFL7403D (MPEG2) oba modele są identyczne jednak wspierają inne kodowanie na potrzeby rynku (jest jeszcze model 42PFL7403 niby bez tunera). To ze jednej osobie padł to wcale nie znaczy ze nie działa w ogóle, chociaż odradzam kombinowanie.
Jak to mawia mój znajomy: "Mylisz kolego ch..a z ogórkiem!"
Czym innym jest proces produkcji procesorów a czym innym montaż telewizora.
W procesie produkcji procesorów często stosuje się zasadę ValueEdition czyli wypuszczania NIEPEŁNOWARTOSCIOWEGO produktu pod inna nazwą i przykładów tego jest wiele (procesory PC które nie przechodzą poprawnie testów na zadaną prędkość są stopowane do niższej i sprzedawane taniej; procesory graficzne, które miały pecha trafić na kiepski kawałek "wafla" mają ograniczane liczby potoków - bo to bliźniacze struktury - i wypuszczane taniej) to są nowmalne działania ekonomiczne aby odzyskać nakład włożony w wyprodukowanie danego procesora.
Natomiast wyposażenie telewizora w cokolwiek to tak jak wyposeżenie laptopa. Czy myslisz, że to normalne sprzedawac laptopa z Intel QUAD i pisać w specyfikacji, że jest Celeron? Albo wkładać napęd BlueRay a brać pieniądze za CD-ROM?
Telewizor nie jest monoilitem ale zbiorem wielu podzespołów dobieranych zgodnie ze specyfikacją i nie ma się co łudzić, że wszystkie Plilipsy z D bedą wyposażone jak H! W moim Sharp'ie też w menu serwisowym jest opcja 100Hz ale nawet nie próbuję jej właczyć, bo wiem, że nie mam takiego modułu. Oczywiście jest jakieś prawdopodobieństwo, że ktoś włożył ten moduł omyłkowo ale jest ono znikome!
 
Ostatnia edycja:

wlodpe

New member
MariuszSw napisał:
Dzięki za testy, wiedziałem ze się da coś takiego zrobić, tyle ze myślałem ze filmy potrzebują specjalnych nazw plików. A format pewnie trzeba jakoś zmienić bo kamerka na pewno nie nagrywała w 16:9 tylko w 4:3.

---
No właśnie, że format się nie daje zmienić. Z wejścia USB mam tylko 'pełny ekran" (zapewne 16:9). Można też wybrac tzw. 'mały ekran' (chyba 4:3), ale to zajmuje około ćwierć ekranu ze środka i widać niewiele.
Może ktoś zna metodę regulacji formatu dla wejścia USB???
 

MariuszSw

New member
_MarSs_ napisał:
Jak to mawia mój znajomy: "Mylisz kolego ch..a z ogórkiem!"
Czym innym jest proces produkcji procesorów a czym innym montaż telewizora.
W procesie produkcji procesorów często stosuje się zasadę ValueEdition czyli wypuszczania NIEPEŁNOWARTOSCIOWEGO produktu pod inna nazwą i przykładów tego jest wiele (procesory PC które nie przechodzą poprawnie testów na zadaną prędkość są stopowane do niższej i sprzedawane taniej; procesory graficzne, które miały pecha trafić na kiepski kawałek "wafla" mają ograniczane liczby potoków - bo to bliźniacze struktury - i wypuszczane taniej) to są nowmalne działania ekonomiczne aby odzyskać nakład włożony w wyprodukowanie danego procesora.
Natomiast wyposażenie telewizora w cokolwiek to tak jak wyposeżenie laptopa. Czy myslisz, że to normalne sprzedawac laptopa z Intel QUAD i pisać w specyfikacji, że jest Celeron? Albo wkładać napęd BlueRay a brać pieniądze za CD-ROM?
Telewizor nie jest monoilitem ale zbiorem wielu podzespołów dobieranych zgodnie ze specyfikacją i nie ma się co łudzić, że wszystkie Plilipsy z D bedą wyposażone jak H! W moim Sharp'ie też w menu serwisowym jest opcja 100Hz ale nawet nie próbuję jej właczyć, bo wiem, że nie mam takiego modułu. Oczywiście jest jakieś prawdopodobieństwo, że ktoś włożył ten moduł omyłkowo ale jest ono znikome!
Wypowiedz napisana pochopnie przeze mnie, znalazłem fotografie płyt głównych tych modeli i po prostu brakuje jednego chipa.

Jednak że , trochę się zagalopowałeś z porównaniem BlueRay do CD-Rom jak i Quad do Celerona, Są to dwie odrębne technologie, procesy technologiczne, co innego nie dodać chipa, lub go zablokować a co innego porównywać dwie odrębne technologie.
Najprawdopodobniej taki chip dla producenta to kilka dolarów.
Ale nie o tym wątek,

Pozdro
 

_MarSs_

New member
Zgadzam się, moje przykłady były po prostu dla większego kontrastu.

Łatwiej zapolować na jakiś model 100Hz z pęknietą matrycą (bywają na allegro) za niewielkie pieniądze i spróbowac podmienić moduł... dla zuchwałych :)
 

wlodpe

New member
marzdin napisał:
Mam pytanie podobno w menu serwisowym jest opcja aktywowania MPEG 4 w tym telewizorze, czy już ktoś aktywował tą funkcję i jakie są rezultaty?
Marcin

Próbowałem uruchomić MPEG4 za pomocą modułu CAM.
Niestety - model ViacessNP4 nie został rozpoznany przez telewizorek
:(:(:(
 
Do góry