Czy kamera Sony HDR-HC9E jest już w sprzedaży?

Gucio50

New member
Bez reklam
fajny52 napisał:
Czy kamera Sony HDR-HC9E jest już w sprzedaży? Jeśli tak to w jakiej cenie?


Przynajmniej w 10-ciu sklepach
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/273014
Cena od 3400zł do 4500zł

Ale zauważ że to kamera na kasety mninDV :p , wybrałbym raczej na karty pamięci lub mini dyski 8cm DVD :D np za 3400 Sony HDR-CX6EK
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...&category=CAM+High+Definition+on+Memory+Stick

Kamera ta to kamera + Aparat Fotograficzny 6.1 MPix z lampą błyskową w jednej obudowie.
Czego chcieć wiecej :eek:
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
o kamerze test w nowym numerze video-mix. Jest bardzo podobna do starszego modelu HC7E. Mam go od roku i bardzo sobie chwalę:)
 

fajny52

New member
Od kiedy jest w ogole dostępna ta kamerka Sony HDR HC 9E? Od jakiego miesiąca i czy Sony planuje wydanie w tym roku innych kamer na kasetki Mini DV
 

fajny52

New member
Dlaczego kamera Sony HDR Hc7E jest droższa od kamery HDR Hc9E? Przecież kamera HDR Hc9E jest nowym modelem.
 

LCC

New member
Co Ty za pierdoły opowiadasz :) Nowy model jest tańszy bo koszty produkcji spadają i teraz tak jest już z elektroniką, że nowe modele są tańsze gdyż starszych nie mogą sprzedawać po kosztach.
 

slimak

New member
Bez reklam
Elektronika tak, ale nie dobra optyka. Dlatego lornetki Canona kosztują 3, 4, a nawet 5 tysięcy zł.
Co do postępu jakości w nowych wyrobach mała statystyka:


„_____Model _________Cena €___Ocena obrazu___ data testu


Sony DCR-TRV 25 E___ 1330 €___ _____21_______ 2002
Sony DCR-HC 20 E ____ 800 €_________20________2004
Sony DCR-HC 22 E ____ 570 €____ _____19______ _2005
Sony DCR-HC 27 E____ 330 €____ _____18________2007

www.video-magazin.de

„ HC9 czułość (5 lux), w HC7 (2 lux), dodatkowo niestety nie ma wejścia analogowego (nagrywanie z TV, VHS, podłączenie zewnętrznej mini kamery).*

* Dane z www Sony USA i PL.



Ślimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm
 

mariof

New member
Bez reklam
@LCC "...Co Ty za pierdoły opowiadasz...
hamuj się. Masz inną opinię - OK. Jednak bez inwektyw - proszę.
 

videorelax

New member
Ja miałem okazję testować w sklepie dwie kamery: Sony HDR HC-9 i HDR HC-5. Sony HDR HC-7 niestety nie było. Wrażenie następujące. Przy normalnym oświetleniu sklepu w dzień Sony DCR HC-9 szumi niemiłosiernie. Dla mnie obraz nie do zaakceptowania. Natomiast Sony HDR HC-5 obrazek w porządku. Różnica pomiędzy czułością 5 i 2 luksów bardzo widoczna.
Jak jest z Sony HDR HC-7 nie wiem, ale obawiam się, że może być trochę gorzej z czułością, niż w Sony HDR HC-5, bo na takiej samej matrycy zmieszczono więcej pikseli, a to oznacza spadek czułości.
Jeżeli ktoś ma praktyczne porównanie kamer Sony HDR HC-5 i HC-7, to chętnie się z nim zapoznam.
Najbardziej martwi mnie, że te kamerki są takie małe. Tego nie ma jak wziąć do ręki. Nie muszę dodawać, że ma to negatywny wpływ na stabilność ujęć no i sam wygląd - jak przyjdzie założyć dodatkowe oświetlenie lub co gorsza mikrofon. Utrudnione jest również manipulowanie przyciskami kamery. Stosowanie paneli dotykowych jest moim zdaniem pomysłem co najmniej dyskusyjnym.
 

dawid77

New member
Koledzy z waszej dyskusji wnioskuje, że za 5 lat kamera Sony bedzie kosztowała w dniu premiery 2 tysiące a obraz będzie jak z kamerki internetowej 640x480??? Bzdury kompletne, najlepiej wypisywać perdoły, że wraz ze spadkiem ceny spada jakość jak ktoś nie zna podstawowych mechanizmów funkcjonujących w handlu. Ciągle zastanawiam się nad wyborem kamery ale dyskusje zwolenników Canona i Sony zwalają z nóg. Okazuje się bowiem, że na kamerach Sony znają się najlepiej posiadacze kamer Canon i odwrotnie. Początkującym użytkownikom mieszacie ostro w głowach.
 

videorelax

New member
dawid77 napisał:
Koledzy z waszej dyskusji wnioskuje, że za 5 lat kamera Sony bedzie kosztowała w dniu premiery 2 tysiące a obraz będzie jak z kamerki internetowej 640x480??? Bzdury kompletne, najlepiej wypisywać perdoły, że wraz ze spadkiem ceny spada jakość jak ktoś nie zna podstawowych mechanizmów funkcjonujących w handlu. Ciągle zastanawiam się nad wyborem kamery ale dyskusje zwolenników Canona i Sony zwalają z nóg. Okazuje się bowiem, że na kamerach Sony znają się najlepiej posiadacze kamer Canon i odwrotnie. Początkującym użytkownikom mieszacie ostro w głowach.
Dlaczego zarzucasz innym pisanie bzdur.
Ja testowałem dwie kamery Sony (HC-5 i HC-9) i nowsza kamera niestety przegrała jakością obrazu ze starszą, a obie przegrywają z leciwą już HC-1. Nie jestem posiadaczem kamery Canon. Mam Sony VX-2000 i jakoś nie mogę się przekonać do tych nowości.
Odnośnie Twoich obaw co do spadku jakości obrazu z tanich kamer za parę lat - to obawiam się, że możesz mieć niestety rację, chociaż wiem, że napisałeś to z przekąsem. Tak, tak. Ceny spadają i jakość również. To nie są bzdury. To, że tego nie zauważasz, to nie znaczy, że to nie istnieje.
Tak na marginesie - chciałbym, żebyś to Ty miał rację.
 
Do góry