Czy już ktoś widział Sony RDR-AT200

ernet

Active member
Bez reklam
Sony RDR-AT200/100 - seria nowych nagrywarek. I od razu te same dwa pytania, jakie stawialiśmy w poprzednich modelach

1) Czyta napisy ( jakie txt., srt. ... ) przy odtwarzaniu Divix ?
2) Czy wielkość czcionki pozostała ta sama ( mała )
3) Czy wyświetlacz pokazuje większe informacje ( chodzi o wielkość liter i cyfr/liczb ).

Kto pierwszy odpowie ?
 

amadeo

New member
Widziałem instrukcję obsługi:
- wielkość czcionki menu taka sama, DIVX bez znaczenia - za pomocą IDX/SUB robisz dowolną wielkość
- wyświetlacz taki sam
- czyta DIVX z USB i HDD
 

grantchester

New member
amadeo napisał:
wielkość czcionki menu taka sama, DIVX bez znaczenia - za pomocą IDX/SUB robisz dowolną wielkość
Amadeo, czy moge cie prosic o rozwiniecie tej informacji ?

Jakie oprogramowanie polecacie do "polepszenia" jakosci napisow w kontekscie ich wielkosci ?

Czy ten sprzet posiada jakies inne istotne wady ?
Zapewne mozna by do nich zaliczyc brak tunera DVBT.
 

amadeo

New member
Mam 750 i po przeglądnięciu instrukcji stwierdziłem, że T100 (T200) to ulepszona jej wersja.
Na istotne wady zwrócił uwagę Ernet czyli mały wyświetlacz, nieczytelny z większej odległości. Także czcionka menu jest mała. Możliwe, że czcionka napisów DIVX też jest ciągle mała. Jednakże format IDX/SUB (Vobsub) umożliwia zastosowanie dowolnej wielkość czcionki. Nie jest to format tekstowy ale graficzny, dokładnie mówiąc strumień napisów MPEG. Konwersję robiłem (chyba ostatnio rok temu...) programem SubtitleCreator v2.2. Ten format ma pewną wadę, utworzone pliki są znacznie większe (rzędu kilku MB) od tekstowych, więc mogą nie zmieścić się wraz z filmem na CD.

Nagrywarka ta (jak i poprzednia 750/950) jest tańszą wersją Pioneera, ja używam instrukcji od Pioneera bowiem jest o niebo lepsza :).
 

grantchester

New member
amadeo napisał:
Nagrywarka ta (jak i poprzednia 750/950) jest tańszą wersją Pioneera, ja używam instrukcji od Pioneera bowiem jest o niebo lepsza :).
Sony RDR-AT200 jest rownowazna jakiemu modelowi Pioneera ?
RDR-AT200 jest tansza odmiana Pioneera, czy to oznacza, ze rowniez z "okrojana" funkcjonalnoscia Pioneera ?
A jezeli chodzi o instrukcje chyba nadal nie jest dostepna w necie wersja elektroniczna dla RDR-AT200 w jez. polskim.

Jezeli chodzi o wielkosc czcionki w filmach DIVX - jest mala.
Sprawdzilem to w salonie Sony na kilku testowych filmach.
 
M

maszynista28

Guest
Który model sony najlepiej kupic - AT200 CZY HX980///
Prosze o jakąs podpowiedz ,czy oba modele czytaja pliki txt w Divx???
Bo nadziałem sie ostatnio na philipsa model 5570h (wielka porażka) ale sprtzedałem go.
 

dkk555

New member
witam, postanowilem odgrzac kotleta;), bowiem wlasnie zakupilem nagrywarke sony rdr-at200, pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Staram sie studiowac instrukcje obslugi, ale nie wszystko moge ogarnac np. co zrobic, zeby przy odtwarzaniu muzyki z cd wylaczyc tv - jak probuje to zrobic to wylacza sie takze nagrywarka:(

moze pomozecie....?
 
Do góry