Czy Denon 2808, a może coś z Onkyo lub HK ?

sylcho

New member
Sprawiłem sobie ostatnio zestaw kolumn Dali Concept 6 z głośnikami centralnym i tylnimi + subwoofer JBL ES250. Do tej pory używałem starego SONY jako amplitunera, ale na samym Dolby Digital w obecnych czasach daleko się nie pojedzie. Chciałbym znaleźć coś odpowiedniego, z najnowszymi dekoderami i dobrej jakości. Mój budżet to ok. 3500 zł. Nie jestem niebywałym audiofilem, raczej cały zestaw bedzie służył do Kina Domowego. Podłączenie do DVD, NBOX, MiniDisc, Plazma HD Ready (konsola w przyszłości)
Proszę o porady. Moim faworytem na dzień dzisiejszy jest Denon AVR-2808 (można go kupić w cenie 3100 zł na Alllegro)
Jak oceniacie taki wybór ?
 

Dwight

New member
Napisz jakiej muzyki sluchasz, poradzimy jaki sprzet powinienes odsluchac. Kupna bez odsluchu stanowczo odradzam.

Do Dali pasuje Denon, sluchalem takiego zestawu i brzmi bardzo szczegolowo, precyzyjnie. Wyobrazam sobie taki zestaw w polaczniu z muzyka klasyczna, jazzem...
Jesli szukasz sprzetu o rockowym zacieciu, szukaj HK.
W kinie domowym czy Denon czy Onkyo czy HK, kazde da sobie rade podobnie.

Denon i Onkyo na dzien dzisiejszy sa wyposazone "bardziej na czasie", kieruj sie jednak brzmieniem w pierwszym rzedzie, zwlaszcza ze w marcu maja sie pojawic nowe ampli HK 155,255,355 wyposazone juz we wszystko co do szczescia jest potrzebne. Jesli jednak brzmienie Denona bedzie Ci odpowiadalo to nie ma na co czekac :)
 

sylcho

New member
Dzięki Dwight,
Jeśli chodzi o muzę, to różnie - trochę Pop, Celtycką, czy elektoniczną. Moja żona lubi rytmy hiszpańskie, latino ;-) Nie zależy mi na słuchaniu myzyki ostrej, czy też bardzo głośnej. Co do HK to czytałem różne opinie, na razie są w tyle z dekoderami, poza tym samo wykonanie produktu (obudowa) nie jest tak dobre jak w Onkyo czy Denonie. W stosunku do Denona mam obawy o ilość wejść HDMI, czy 2 wystaczą na kolejne lata. Słuchałem już zestawu Dali z wysokim modelem 3808 czy nawet wyższym, całkiem w porządku. Nadal jednak zastanawiam się czy inne opcje mogą być lepsze (Yamaha, Onkyo). W końcu to jest trochę grosza więc trzeba pomyśleć dwa razy.

Myślałem, że doczekam się porady, ale widzę, że z tym krucho...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idź z żoną, dziewczyną, kochanką do sklepu i spytaj się który wygląda najładniej.

Bez odsłuchu nie ma zakupu.
 

Glimmer Twins

New member
Pozwolę sobie dorzucić propozycję Yamahy RX-V1800 lub RX-V3800. Pierwszy to chyba taki odpowiednik Denona 2808 a drugi Denona 3808 (przynajmniej cenowy).
Kiedyś daaaaawno temu miałem AVR Yamahy, potem przeżuciłem się na Denona (na dość długo) i miesiąc temu chciałem "przejść" na nowszego Denona (właśnie 2808 lub 3808) bo zależało mi na nowych dekoderach dźwięku Dolby TrueHD i DTS Hd.
Kupiłem Denona 3808 i.... po 4 dniach odałem.
Dźwięk jak zwykle super (mam JBL Northridge), pasował mi idealnie, ale generalnie ampli był niedopracowany. Głowne problemy:

- brak współpracy po kablu HDMI z DVD Denon 2910 !!! No to mnie załamało. Horn nie wiedział co powiedzieć, rozwiązania brak, a nie przewidziałem w budźecie wymiany odtwarzacza DVD. Po prostu po podłaczeniu DVD do ampli, odtwarzacz dvd się zawieszał. Nowe tego nie robią ale brak kompatybilności w dół ze sprzętem tej samej marki to dla mnie minus.

- zawieszające się radio internetowe , mowa głównie o menu. Mam neostradę 3mega więc nie powinno być problemu a był. Głównie jednak nie z samym odtwarzaniem a z pracą z obsługą menu radia internetowego,

- ja mam podłączony ampli po HDMI do telewizora poprzez switcha HDMI. Mam po prostu za mało wejść HDMI w LCD. Denon pracował poprawnie tylko wtedy kiedy akurat to jego złącze HDMI było wybrane na switchu. Jeżeli nie daj boże wyłączając sprzęt wieczorem zostawiłem na switchu przełączone wejście np. na tunek Cyfry+ to po właczeniu 3808 np. na odtwarzanie radia (zwykły tuner) cisza, brak dzwięku. Trzeba było przejść na switchu na HDMI i uaktywnić ampli 3808 i dopiero było dobrze.

Pominę fakt że ten ampli 3808 był już drugim bo pierwszy kupiony miał walnięty transformator i buczał jak diabli.

Kupiłem Yamahę RX-V3800 i brak problemów. Rozważałem też Onkyo bo mają świetne recenzje i aktualnie dobre ceny ale po prostu nie odpowiada mi ich design.

Pozdrawiam, miłego wyboru
 

przemowroc

New member
Polecam H/K 645. Co do jakości obudowy to nie wiem do czego się przyczepić, przeciez nie będziesz nim rzucał. Przed zakupem testowałem onkyo 805, denon 2808, H/K 347. Płyta testowa firmy "telarec" oraz eric clapton, yello, nelly furtado. Powiem tak. Onkyo jak i Denon nawet nie zbliżyły się do poziomu stereo jaki generował Harman. Pierwsze takty z płyty Claptona uświadomiły mi że kupię coś ze stajni Harmana. Dziś trochę żałuję że nie odsłuchałem Marantza 7002. Wcześniej odsłuchiwałem również CA Azur 640v2 ---referencyjne stereo w swojej klasie cenowej nie wybrałem go tylko dlatego że z Bowersami zagrałby ciut za ostro.
 
Do góry