Czy Denon 1940, Onkyo 405/504 ??

AvataR

Banned
Panowie bo juz kompletnie sie pogubilem .... Mam aktualnie Philipsa S9000. Bardzo przyjemny odtwarzacz ale kupilem sobie niedawno ampli ONKYO 605 i chyba wolalbym cos co ma przetwornik 1080p i tez ze stajni ONKYO. No wlasnie i tu mam dylemat

Poczatkowo chcialem napewno brac Onkyo 504 ale z tego co widze on ma tylko 1080i ??? a wiec pod tym wzgledem 405 jest lepsze !! Czy to prawda czy tylko w opisach ludzie sie myla ? Do tego moj Philips ma przewornik wideo 12bit/216Mhz i rowniez 1080i. Czy ktos moze mi jednoznacznie odpowiedziec dlaczego ten Onkyo 504 jest o tyle drozszy od 405 i czy warto wymieniac mojego Phila ??

Dodatkowo w pierwszym momencie myslalem ze Denon 1940 to chodzacy ideal, ale czytajac forumowiczow juz kompletnie nie wiem co i jak warto kupic do mojej 605ki ??

Pliss help
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Onkyo 504 jest o rok starszy od 405, ale jest z wyższej półki. Piątka na początku oznacza "wysokość" modelu, cyfra na końcu oznacza generację. Dlatego 504 miał jeszcze 1080i, a 405 (i najpewniej 505, jeśli już jest) ma 1080p. Moim zdaniem takie stopniowe poprawinie wyposażenia ma tylko i wyłącznie za zadanie zwiększenia sprzedaży. Wczoraj kupiłeś odtwarzacz z 1080i, dziś już są z 1080p, więc idziesz do sklepu i kupujesz kolejny. Podobnie ze standardami HDMI.

Przetwornik CA nie ma znaczenia, gdy podłączysz odtwarzacz przy pomocy złącza HDMI, więc nie zwracaj uwagi na te bity i kiloherce.

A Denon 1940? No cóż, opinie zawsze bywają różne, ale w swojej klasie nie ma raczej konkurencji. Przynajmniej jeżeli chodzi o jakość obrazu. Przy czym Twój Philips uchodzi tutaj również za siłacza, więc może nie warto marnotrawić pieniędzy?

ArtS :)
 

albin37

New member
Onkyo 504 i 405

Mam podobne pytanie czy jakość obrazu jest dużo lepsza w 504 od 404,czy warto dopłacić do 504,czym sie one różnią.Może coś z innej firmy kupić.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pewno model 50x posiada dodatkowo możliwość odtwarzania DVD-Audio i Super Audio CD. Ma też lepsze przetworniki. Generalnie obraz również powinien być lepszej jakości.

ArtS :)
 

Storm

New member
Denon vs onkyo

Onkyo 405 jest klonem pioneera 400 i jest pod względem technicznym sprzętem z niskiej półki. Skaler jaki w nim zastosowano to tajwański Mediatec i nie wyrabia ze skalowaniem obrazu w trybie 1080P. Po prostu po pewnym czasie zrywa dolne linie obrazu. Zadzwoń i porozmawiaj z p. Piotrem w Media Centrum to ci wytłumaczy o co chodzi. W Denonie masz skaler Faroudji a to już jest inna bajka. Po prostu nawet nie wypada porównywać tych modeli.
 

Morelli

New member
Czesc ,witam. Osobiscie spedzilem kilka godzin w sklepie wymieniajac i podpinajac kolejno po 2 dvd-ki jednoczesnie i sprawdzalem jak chodza.Wytypowalem dwa - denon o ktorym wspomniales i wlasnie onkyo 405 to byly dwa wyrozniajace sie obrazem modele.
Wybralem onkyo po pierwsze lepsza cena tzn nizsza a roznicy w obrazie nie widzialem, bylem nawet lekko zaskoczony bo wydal mi sie ostrzejszy minimalnie w onkyo ,moze mial bardziej nasycone kolory i dlatego tak mi sie wydawalo, sam nie wiem .
Przeczytalem wielu artykulow dotyczacych denona i postawilem na niego ale naprawde pomimo jakichs danych technicznych nie widzialem roznicy i wygralo jednak onkyo.
Audio z cd gra tez na tym samym podobnym poziomie .
divx nieco wiecej plyt odtwarzal onkyo (i tak nie wszystkie)z tych kilku ktore posiadalem denon nie odczytal o kilka wiecej ktore np.widzial onkyo
Jesli moge cos poradzic to zostan przy swoim dvd mysle ze nie warto przynajmnie nie teraz nie narazie a o 1080i czy 1080p sie nie martw roznice moze zobaczysz jesli postawisz obok siebie 2 tv i puscisz te same dvd,i tak nie wiem .mialem wczesnij dvd 1080i i obraz byl swietny nie widze roznicy([pioneer 370] .
Podczas testow sprawdzalem samsungi, denona, onkyo, cambridge, pioneera[i tu musze nadmienic poniewaz wiele osob twierdzi ze to to samo co onkyo - nie wiem moze -ale obraz z 405 byl lepszy niz z pionka 696].
moje doswiadczenia sa czysto amatorskie wiec ,,prosze ich nie traktowac jako jakis wyznacznik ale moze troszke pomoze w przyszlych wyborach ,proponuje testowac osobiscie,,,pozdrawiam
 

Storm

New member
Denon vs Onkyo

Wybrałeś najtańsze onkyo 405 klon pioneera 400 który kosztuję 250zł i piszesz peeany na jego temat. Onkyo 405 jest to odtwarzacz oparty na tanich podzespołach chińskiego Mediateka i ma najtańszą plastikową mechanikę Oriona. No ale jak mówisz że ładnie ci to gra to gratuluję wyboru !!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nierzadko odczucia subiektywne są ważniejsze. Nie wiem, na jakim telewizorze dokonywane było porównanie, ale nie zawsze warto wydawać spore bądź, co bądź pieniądze na wypas Denona, skoro wyświetlacz nie pozwoli na poprawę jakości. Swoją drogą, rzeczywiście można było kupić Pioneera. Wyszłoby taniej za to samo.

ArtS :)
 

Morelli

New member
Sluchaj kolego nie jezdzij po mnie ze wypisuje jakies 'peeany' czy jak to nazwales . Nie wypowiadam sie jako fachowiec i zawsze to podkreslam to tylko moja opinia z ogladania obrazu i nie interesowalo mnie rozbieranie go na czesci plastikowe tylko to jaki jest obraz plus co odtwarza .
Porownywalem go na plazmie Pioneera i na Lcd Samsunga seri F86dbx i roznicy w obrazie zadnej wiec czym ta kiepska chinska elektronika rozni sie od innej-nie wiem[moze powinienem wymienic na denona?!].Powiem jeszcze raz ze moj pierwszy wybor padl na denona i uwarzam go za swietny, ostatecznie wybralem onkyo bo nie widzialem roznicy poza cena ...to tylko i wylacznie moja opinia wiec jesli ktokolwiek ma inne zdanie zgadzam sie z tym .
Polecilem koledze nie pakowanie sie w nowy dvd .
Mowiac o onkyo nie powiedzialem ze jest the best, w tej cenie i z tego co widzialem nic innego mnie nie przekonalo to mnoja opinia , nie namawiam nikogo do zakupu tego dvd wypowiadam sei tylko o moich odczuciach ale jak slucham tego to moze powinienem sie zastanowic nad tym dvd tylko dlaczego obraz jest tak dobry jak w denonie?![chwilami wydawal sie nawet ladniejszy hehe],,,adios..
 

Storm

New member
Denon vs onkyo

Jak porównuję sie modele nie tej samej klasy to wtedy można być pewnym, że nie jest to porównanie obiektywne. Denona DVD-1940 ewent.1930 mozna porównać do modelu Onkyo DV-504 bo jest to sprzęt z tej samej półki. Cena Onkyo DV-504 to około 1700zł i jest zbliżona do Denona. Ale nawet porównując te modele i tak Denon jest lepszy.:)
 
Do góry