czy da sie tak podlaczyc ...?

etemmu

New member
Witam,
Mam glosniki komputerowe 5.1 Logitech, jestem ciekaw czy tymczasowo mozna toto jakos podpiac do telewizora (tv jeszcze nie mam, juz wkrotce) Caly wzmacnicz jest oczywiscie w pudle suba skad wychodza tylko wejscia analogowe na kable do glosnikow. Czy telewizory LCD maja wyjscia analogowe 5.1 (chyba nie). Czy jest jakis sposob czy wobec braku takiej mozliwosci (poza kupnem odtwarzacza BR ) nalezy je sprzedac za pare groszy ?
Rozumiem, ze w kompuerze dekoder DD znajduje sie w karcie dzwiekowej wiec bez sprzetowego dekodera ani rusz ?
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
no niestety sobie sam odpowiedziałeś..... i w każdym zdaniu masz racje...

Gdybyś chciał bardzo, ale to bardzo kombionować, to możesz sobie zrobić full-stereo - tzn. rozdzielić dzwiek stero z lcd na 3xstereo (fronty, tyły, central+sub). Generalnie rzeźbienie niezbyt tego warte, choć może grać w miarę (przynajmniej sub zadudni). Wtedy miałbyś regulacje głośności tylko w zestawie, a poza tym musialbys dobrze ustawić tyły, żeby nie stały przy uchu bo będą za głośne.
Innym rozwiązaniem jest kupno taniego odtwarzacza dvd z pełnymi dekoderami i wyjściem analogowym 5.1 - przynajmniej w filmach dvd grałoby jak należy
dodano:
http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...0-do-zestawu-craetive-5-1-a-2.html#post470219
 

etemmu

New member
Dzieki Timbot, upewniles mnie. Masz racje, zabawy z rozdzielaniem sygnalu to rzezba w go..nie.
Natomiast zastanawiam sie czy inwestycja w takiego LG BD-390 bedzie dobrym pomyslem (rozwazalem wczesniej odtwarzacz sieciowy ale ten LG tez spelnia wiekszosc jego funkcji, no moze niestety poza odtwarzaniem flac). To ustrojstwo ma wyjscia analogowe i zapewne zagra z pierdziawkami logitecha - do czasu az uzbieram na normalne kino (najpierw postanowilem kupic jakies sensowne stereo do swojego gabineciku, zmusila mnie do tego mysl, ze w salonie to ja sobie glosno muzy nie poslucham - zona o to zadba ;-/ )

Ale wracajac do problemu - czy majac ten odtwarzacz BR z podpietymi glosniczkami 5.1 jest mozliwosc sluchania na nich dzwieku dla normalnych stacji TV (oczywiscie w stereo) ?
 

timbot

New member
Bez reklam
No niestety nie zaskoczy, bo nie wprowadzisz dzwieku z tv do tego odtwarzacz...

natomiast tak sobie pomyślałem, że największym bólem w oglądaniu filmów jest brak niskich tonów - możesz sobie suba samego podłączyć pod tv, tyle tylko że będziesz musiał dostrajać głośność pokrętłem jak będziesz zmieniał głośność w tv, żeby były na tym samym poziomie
Nie jest to głupie, bo przecież w telewizorze i tak nie masz dzwięku surround....

off topic: widze, że masz podobne oczekiwania co do odtwarzacza - by czytał wszystko z płyty, w tym BD plus odtwrzanie z sieci po wifi... sam czekam na jakąś dobrą okazję, żeby sobie sprawić tego LG :)
 

etemmu

New member
No tak, kiepsko ze nie ma...hmm a dekodery tv cyfrowej ? Daja taka mozliwosc ? Bo o ile wiadomosci z sygnalu SD mozna sluchac na wbudowanych w tv to juz muze czy film z dekodera byloby dobrze posluchac na kilku kanalach. Timbot, jakie sa porownywalne - do ok 800zl odtwarzacze BR z wyjsciem przynajmniej 5.1 analog i wifi ?
 

timbot

New member
Bez reklam
sorry, troche nie bylo mnie na forum....
nie znam dekodera dvb-t ani kablówkowego z wyjsciem analogowym, ale nigdy nie szukalem. O jakiej telewizji cyfrowej mówisz - z powietrza "dvb-t", satelita czy kablówka??
w ogóle to jest jeden z tanszych bd z wifi, sony i panasonic sa powyzej 1100
 

etemmu

New member
W miedzyczasie przegladalem telewizory - otoz pojawil sie jakis czas temu zbierajacy dobre opinie Sony KDL-40HX700 i w specyfikacji jest napisane, ze ma wyjscie 5.1. Biorac pod uwage, ze jakosc obrazu i funkcjonalnosc jest na wysokim poziomie zastanawiam sie nad tym telewizorem.
 
Do góry