Czy 10 cali wiecej to dużo?

pavio

New member
Witam. Obecnie posiadam samsunga 40c650 i jestem z niego bardzo zadowolony ale po glowie chodzi mi cos wiekszego ( telewizje oglądam z ok. 3 m) chcę wydac ok 4000 zl. Zastanawiam się nad sony kdl 50w805/815/829 i tu pytanie ; czy te 10 cali bedzie mocno zauważalne? Czy lepiej poczekać do końca roku na obniżki,ciut dolożyć i celować w 55 cali np. Kdl 55w 805 lub toshiba? Moj sygnal to kablowka w większości hd ale sd też się zdaża więc potrzebuję coś z dobrym skalowaniem.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W stosunku do starego modelu z dużymi ramkami - nowy model 50", to nie zauważysz różnicy. Do Kablówki skalowanie extra to Cevo - czyli Toshiba będzie super. I cena też extra dla niebieskich i jeszcze prezent...
 

panalgsung

New member
Różnica z 40-tki na 50-tkę będzie bardzo duża. Tak jak napisał zwierzak11 - powierzchnia ekranu znacznie się zwiększy (telewizor 30-calowy jest 4x mniejszy od 60-calowego, a nie 2x ;) ).

Telewizor nigdy nie jest za duży - jak masz możliwość dołożenia do 55 cali to warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stary telewizor ma szerokie ramy. Nowe modele są bezramkowe .
Czyli 46" zajmuje tyle samo miejsca co stara 40".
A zamieniając 46- na 50" nie wiele się zyska.
Dopiero 55" robi wrażenie.
 

prezy

New member
Bez reklam
50 cali będzie ok.
Natomiast 55 cali z pewnością ucieszy oko ale tylko przy materiałach dobrej jakości. Niestety z tym bywa różnie :-(
 

panalgsung

New member
To prawda, że przy kiepskim materiale to im większy ekran tym gorzej się ogląda, ale na szczęście coraz rzadziej się spotykam z taką sytuacją.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak ktoś kupuje dobry telewizor, to zazwyczaj może także zadbać o kupno dobrych materiałów. DVB-S, Bluray - to nie są aż tak drogie rzeczy.
10" to dla niektórych mało, dla niektórych dużo. Przeskok z 40" na 50" nie jest aż tak duży jednak jak by się mogło wydawać.
 

panalgsung

New member
Moim zdaniem przeskok z 40" na 50" jest na prawdę duży i warty dopłaty.

Jeśli chodzi o dobre materiały to każdy dzisiejszy TV wyświetli to ładnie niezależnie od jego jakości, więc wysokimi modelami telewizorów bym się nie przejmował - liczy się przekątna, a tutaj plazma jest górą (chyba, że ktoś ma mocno nasłoneczniony pokój to wtedy odpada).
 
Do góry