Czerń w VT50

peterka1000

Member
Bez reklam
Jedynie co , to można Kiki liczyć na to że Panasonic tak jak zapowiada że w kwesti plazm zredukuje liczbe produkowanych egzemplarzy i skupi się tylko na rozmiarze minimum 55 cali i wtedy może zarabiając na chłamie LCD LED wyprodukuje np serie VT70 właśnie o jakości Pionnera który nie wszedł nigdy do produkcji masowej . Przecież inżynierowie Pioneera pracują teraz w PANASONICU .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie takie proste. Panasonic musiałby kupić patenty co raczej w obecniej fazie mu nie grozi.
 

Xisiek

New member
Dzisiaj byłem w MM i obok siebie stały: 46 G30 oraz 50 VT50. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się aż takiej różnicy, gdybym ich nie widział obok siebie.
Czerń w VT50 była absolutnie czarna natomiast w G30 lekko szarawa.

Bo wbrew temu co w wielu miejscach sie pisze/pisalo poziom czerni w serii G30 jest znaczaco nizszy niz nawet w st30. Natomiast modele serii gt30 i vt30 ida jeszcze poziom/dwa wyzej.
Tym samym jezeli widziales - jak to ujales - "taka roznice" to znaczy, ze ... bardzo dobrze widziales.
 

Antałek

New member
to chyba jednak nie miałeś kuraka.
od serii vt/gt20 powidoki to specjalność Panasa.

Mam serię VT20 i nie mam ani nie miałem nigdy ŻADNYCH POWIDOKÓW. Używam go codziennie po jakieś 8 godzin, czasami cały czas gra na tym samym kanale (logo) i nigdy nie widziałem żadnego powidoku.

Zatem skoro twierdzisz, że masz kuro to na jakiej podstawie piszesz o VT sam nie sprawdziłeś a tylko słyszałeś, że ktoś coś walnął.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kuro było niesamowitym telewizorem. Wyprzedzającym innych o epoke. Ale było, bo jednocześnie było tak drogie że nie potrafiło się utrzymać na rynku mimo opracowanych następnych wybitnych produktów, o których wspomniał KiKi.Porównujmy zawsze produkty z tej samej kategorii cenowej. 55'' z seri VT to wydatek około 8tzł. A nowe Kuro w tym rozmaiarze w przeliczeniu na dzisiejsze ceny kosztowałoby pewnie powyżej 20tzł. Więc o czym jest ta dyskusja?
 

klaus71

New member
Bez reklam
dyskusja jest o tym by nie wycierać podłogi Kuro.
Jaki to gniot, jaki ma kiepski pilot i jaki jest do dupy pod każdym względem wg experta peterki.

@antałek
mam gt20 więc matryca ta sama co vt20 i wypalić przez nieuwagę da radę.
poza tym nie widziałeś serii postów osób którym wypaliło się cos na trwałe?
dlatego w serii 30 dołozyli orbitery, pixel shifty czy coś podobnego i obnizyli poziom czerni by przeciwdziałać wypalaniu.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Coś się tam może i wypali, ale siedząc na kanapie nikt tego nie zobaczy. Może z nosem w ekranie i na planszy jednolitej coś tam zamajaczy ale potem znika. U mnie VT30 codziennie chodzi po 4-5 h a w weekendy nawet po 10 h jak trolę w domu i nadrabiam zaległości.

PS. Od kilku dni nie mogę wejść w forum, mam błędne przekierowanie. Ciasteczka usuwam i nic to nie daje. Widzę tylko nowe posty od ostaniej wizyty.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ale design KURO to przecież muzeum... i w ''Angry Birds'' się nie da pograć, ani nic na FB napisać... ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Coś się tam może i wypali, ale siedząc na kanapie nikt tego nie zobaczy. Może z nosem w ekranie i na planszy jednolitej coś tam zamajaczy ale potem znika. U mnie VT30 codziennie chodzi po 4-5 h a w weekendy nawet po 10 h jak trolę w domu i nadrabiam zaległości.

PS. Od kilku dni nie mogę wejść w forum, mam błędne przekierowanie. Ciasteczka usuwam i nic to nie daje. Widzę tylko nowe posty od ostaniej wizyty.

To samo miałem z przekierowaniami , a opis o ciasteczkach jest o kant dupy rozbić , sam doszedłem do tego co faktycznie trzeba pokasować żeby działało przynajmniej w Operze działa 100 na 100 : Wchodzisz w narzędzia , potem wyczyść historię przeglądania , potem nie kasujesz wszystkiego tylko otwierzasz szczegóły i odznaczasz wszystkie ptaszki prócz jednego : '' Usuń całą zawartość pamięci podręcznej '' i dajesz na dole USUŃ . Po tych czynnościach znowu działa przekierowanie i nie tracisz ani haseł ani nic . Sprawdzone kupe razy i działa . Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dziwie się trochę ze niektórzy tak jada po Kuro i piszą ze jest lepszy tylko w czerni. "Tylko" czy może "aż", przecież czerń emisyjna to krytyczny aspekt w obrazie, co mi po dobrych kolorach i przejściach tonalnych jak czerń będzie szara podczas wieczornego seansu. A z tego co wiem Kuro nadal trzyma koronę króla pod tym względem chodź testerzy na niektórych portalach donoszą ze faktycznie nowa VT50 jest już bardzo blisko wyniku Pionieera. I niech sobie ma brzydkiego pilota i średni design (Panasonic ładny też nie jest), w TV najważniejsze jest to jakiej jakości obraz wyświetla, reszta zawsze będzie na drugim miejscu i będzie dodatkiem.
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja swojego KURAKA wymienię za 2 lata na OLEDA ;)
-o ile cena za 55-60'' będzie oscylowała w granicach 12k pln....
 

Xisiek

New member
Dziwie się trochę ze niektórzy tak jada po Kuro i piszą ze jest lepszy tylko w czerni. "Tylko" czy może "aż", przecież czerń emisyjna to krytyczny aspekt w obrazie (...) w TV najważniejsze jest to jakiej jakości obraz wyświetla, reszta zawsze będzie na drugim miejscu i będzie dodatkiem.

Mi sie wydaje, ze coraz wiecej osob kupujacych tv zamiast na obrazie skupia sie coraz bardziej na wszelkiej masci dodatkach/bajerach zapominajac wlasnie o fundametalnej kwesti jaka jest jakosc obrazu.
Trzeba przyznac, ze poziom czerni emisyjnej rzeczywiscie jest kluczowy dla generowania prawdziwej jakosci tego co prezentuje sie nam na ekranie.
Aczkolwiek z drugiej strony to moze byc troche tak jak z autami - decydujace znaczenie ma moc/moment obrotowy silnika dla frajdy z jazdy( tak jak czern), ale aby wrazenia byly rewelacyjne to ta moc musi isc w parze z dobrym ukladem przeniesienia napedu, bezposrednim ukladem kierowniczym czy mocnymi hamulcami.
A kuro (poza czernia) w innych aspektach jednak juz tak perfekcyjne nie jest.:bober:
 

klaus71

New member
Bez reklam
w innych aspektach kuro nie odstaje od obecnych panasów.
ruch na poziomie 1080 wg plansz to już seria 508 pionka miała.
kontrast - ciągle najlepszy na rynku.
przetwarzanie ruchu (bez falsecontouringu i posteryzacji które są widoczne w panasie) na najwyższym poziomie.
upłynniacze wyłączam bo nie lubię takiego obrazu a tu najwięcej panas pewnie by zyskał.

wychodzi że mi trafił się jakiś super udany egzemplarz (nawet nie buczy) a peterce jakiś wielce niudany.
 
Ostatnia edycja:

Kokoszka79

New member
I temat umarł śmiercią naturalną :-(

Może czas go troszkę odkurzyć? Wszyscy skupiają się teraz na "wadach" VT50 a zapomnieli o tak ważnym aspekcie jakim jest czerń w tym telewizorze :x

Jeśli ktoś zastanawia się jaką VT50 ma czerń, to śmiało mogę powiedzieć, ze bardzo porównywalną z Kuro serii 9. Śmiało można powiedzieć, ze najlepszą ze wszystkich ogólnie dostępnych tv na rynku :D


Każdy, kto jest maniakiem filmowym i chce mieć telewizor z jak najlepszym obrazem, powinien wziąć ten tv pod uwagę.


Polecam.
 
Do góry