czerń w TH-42PV80

fafik007

New member
Witam wszystkich,

Przepraszam z góry jeśli temat już był.
Dręczy mnie kolor panela (matrycy).
Kupiłem ten telewizor kilka dni temu, oczywiście zmniejszyłem kontrast i jasność podczas pierwszych godzin oglądania (znaczy do 300 :) ). Z tego co widzę to panel (przy wyłączonym telewizorze) ma bardziej kolor wpadający w zielony niż czarny (jak to jest w LCD). W takim razie nie może być mowy o czerni. Czy ten efekt zmniejszy się po "dotarciu" kiedy nastawy wrócą "do normy"??:confused:
 

motobartcompany

New member
Czerń się sprawdza przy włączonym TV. Mój diamontron jak jest wyłączony ma zielono szary ekran. Tyle że ten monitor ma genialną czerń. Oczywiście jak jest włączony.
 

fafik007

New member
Skoro czerń w plaźmie powstaje poprzez "nieświecenie" pikseli - to jeśli przy wyłączonym TV matryca ma kolor zielonkawy to i taki sam będzie podczas oglądania. Jedyne co się zmienia to kiedy jeden piksel świeci to ten obok wydaje się ciemniejszy (czyli czarny). Jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Czy w waszych TV matryca też jest zielonkawa??
 

jarektg

New member
fafik007 napisał:
Skoro czerń w plaźmie powstaje poprzez "nieświecenie" pikseli - to jeśli przy wyłączonym TV matryca ma kolor zielonkawy to i taki sam będzie podczas oglądania. Jedyne co się zmienia to kiedy jeden piksel świeci to ten obok wydaje się ciemniejszy (czyli czarny). Jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Czy w waszych TV matryca też jest zielonkawa??
Jak dla mnie kolor matrycy jest mniej istotnym elementem, tak jak wspomnieli przedmówcy - w przypadku CRT kineskopy czarne nie były.
To tak samo jak patrząc w kinie na biały ekran - jest białe ale co z tego?
Wydaje mi się że jedyny problem w tej kwestii mają ekrany LCD gdzie bardzo mocne światło pada faktycznie od środka w naszym kierunku.
 
Do góry