Czerń w Panasonicu?

dziejus

New member
Witam.
Jestem laikiem w tym temacie i proszę o pomoc posiadaczy telewizorów serii S i G. Noszę się z zamiarem kupna telewizora 46s10e lub 42g10e ale... Właśnie to ale czyli czerń w panasonicu nie daje mi spokoju.Chodzę oglądam porównuję po dużych sklepach i przynajmniej w tych warunkach to marnie ta czerń wygląda,nawet na sygnale hd? Byłem zdecydowany na plazmę bo ponoć ma lepszą czerń od lcd , dopóki nie zobaczyłem jak gra samsung lcd b650 też na sygnale hd?
No cóż przynajmniej na moje oko panasonic nie miał szans jeżeli chodzi o ten element.POMOCY proszę o szczere odpowiedzi czy w warunkach domowych czerń na panasie dostaje kopa czy nie!
(Panasonic 28 crt gra u mnie 16 lat bez żadnej awarii ,mam sentyment do tej firmy.)
Pozdrowienia.
 

CSA

New member
jeśli chodzi o ten model samsunga to ma na ekranie filtr dzięki któremu poprawia się kontrast ale i tak G10 ma od niego głębszą czerń

osobiście testowałem u kumpla na sklepie kilka modeli Panasoników i najlepiej wychodzi V10, potem duet GW10/G10B i G10E, potem cała reszta LCD samsunga (jeden 32 calowy LCD z LEDem rządzi, sharpa, sony, funaia (jeden model był świetny) panasonika (równy poziom) i sony (co się stało z tą marką :( )

a do panasoników i pionierow to w ogóle można podpiąć generator czarnej dziury żeby mieć prawdziwą czerń, przynajniej tak słyszałem ;)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
black in day and night room

Witam.
Jestem laikiem w tym temacie i proszę o pomoc posiadaczy telewizorów serii S i G. Noszę się z zamiarem kupna telewizora 46s10e lub 42g10e ale... Właśnie to ale czyli czerń w panasonicu nie daje mi spokoju.Chodzę oglądam porównuję po dużych sklepach i przynajmniej w tych warunkach to marnie ta czerń wygląda,nawet na sygnale hd? Byłem zdecydowany na plazmę bo ponoć ma lepszą czerń od lcd , dopóki nie zobaczyłem jak gra samsung lcd b650 też na sygnale hd?
No cóż przynajmniej na moje oko panasonic nie miał szans jeżeli chodzi o ten element.POMOCY proszę o szczere odpowiedzi czy w warunkach domowych czerń na panasie dostaje kopa czy nie!
(Panasonic 28 crt gra u mnie 16 lat bez żadnej awarii ,mam sentyment do tej firmy.)
Pozdrowienia.
panasonic seria G ma czern na poziomie 0,02cd,m w jasnym pomieszczeniu plazmy obraz jest jakby taki mdly ale gdy ta plazme ustawisz w przyciemnionym pokoju i wlaczysz tryb cinema z gamma ustawiona na 2.2 czern jest bardzo dobra a jesli ci zalerzy na doskonalej poczekaj na nowe plazmy panasonica seria g25 specyfikacje poczatkowe sa fenomenalne np. contrast native 5.000.000 no i panele prawie technologicznie z PIONEERA w tej plazmie czern powinna byc zajebista:p errata DZIEJUS w bardzo jasnym otoczeniu lcd zawsze bedzie mial obraz bardziej efektowny obraz od tv plazmowego taka natura plazm podobnie jak tv crt po zgaszeniu swiatel te technologie ozywaja:shock: jesl kinowy obraz to tylko pana g10 najlepiej G25 2010year:arrow:
 

dziejus

New member
Dzięki panowie a szczególnie Kaukazowi który rozwiał w pewien sposób moje obawy.Teraz wiem dla czego panasy tak słabo wyglądają w sklepach (nie miałem pojęcia że plazmy tracą na obrazie przy mocnym oświetleniu ).
 
Do góry