Czerń Kuro

Koperfild

New member
Witam,

tak sobie dzisiaj zacząłem rozmyślać nt. czerni w moim pionku. Niby powinna być ona perfekcyjna, ale jednak odróżnia się od ramki telewizora bardzo, a jak się podejdzie blisko ekranu, to widać że jednak ona świeci lekko (widać lekko świecące się subpixele).
Gdy oglądam coś w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, to widać, że brakuje jej dużo do bycia zupełnie czarnym.

Czemu?
 

jtd

New member
Bez reklam
Jesli cie to smuci, to musisz poczekac na 9 generacje plazm Pioneera, ktore pojawia sie w lecie.
 

wader11

New member
A poźniej na 11 i 14 i 35 generacje :)

a później na OLED a poźniej na 3D a poźniej już nie masz szans doczekać noo chyba że twoje dzieci :) . Nie przejmujcie sie tak - coż ta technologia ma wady a KURO ma ceny :) . Pozdrawiam i śpijcie spokojnie :)
 

mirecore

New member
sullysess - wtedy się okaże że biel też nie jest tak biała - mówię zadzwoń do CHUCKA (brakuje motikonki tarzajacej się ze smiechu - powinna być taka)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak sobie dzisiaj zacząłem rozmyślać ???
- dzisiejsze komentarze są poporstu suuuuper. Dawno sie tak nie ubawiłem.
Naprawdę extra :D:D:D . :blagam::blagam::blagam::blagam:
 

kts

New member
......a tak na serio panowie to brakuje wam prawdziwej czerni z dobrego CRT?
Mi tak, mam doczynienia z KURO-sruro, SONY-srony(X3500 w domu), a i tak
z nosatlgia wspominam starego Philipsa 16:9.:(
Pozdrawiam
 

Koperfild

New member
kiki napisał:
tak sobie dzisiaj zacząłem rozmyślać ???
- dzisiejsze komentarze są poporstu suuuuper. Dawno sie tak nie ubawiłem.
Naprawdę extra :D:D:D . :blagam::blagam::blagam::blagam:
Może i to śmiesznie brzmi, kiki, bo generalnie jestem bardzo zadowolony z tego pionka. Jednak to jest jakiegoś tam rozdaju mankament - czemu czarny nie jest czarny? Przecież to widać na pierwszy rzut oka...

Chciałbym coś jeszcze dodać. Mój kolega, o którym zakładałem temat jakiś czas temu, nie dał się przekonać i kupił w końcu LCD - Sharpa 42" XL2E, wraz z odtwarzaczem blu-ray. Wpadłem do niego więc aby to skonfigurować i powiem wam, że o mało co nie spadłem z ziemi, jak FATALNY był obraz z moich ripów x.264, po skalibrowaniu płyką monstera! Na prawde to była katstrofa, a o obrazie z C+ to nawet nie ma takich liter na klawiaturze, żeby to opisać! To jest poprostu jedna wielka qpa!
Kolory są jakieś strasznie sztuczne, jakby wyblakłe, jest więcej ziarna i wogóle to wszystko wygląda... nie wiem jak co, ale strasznie się różni w stosunku do mojego pionka (w złą strone).
Czy to tak jest na prawde? Czy może się tu ktoś mądry wypowiedzieć? Może to ja mam coś z oczami, albo mózgiem i wszędzie dostrzegam wielkie wady?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystko mogę napisać :D.
Ale powiem tak - prezentacje, prezentacje , prezentacje.
Musisz zacząć od kalibracji obrazu . Poprawią się właśnie kolory naturalne.
 

-AS-

New member
Witam,
chcesz lepszy obraz na swoim Kuro? Zmień ustawienia - było już o tym nie raz. Ten telewizor nie jest jak CRT - nie wystarczy zmienić kontrastu i jasność po zakupie - trzeba zmienić prawie każde ustawienie.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Koperfild napisał:
Czy to tak jest na prawde? Czy może się tu ktoś mądry wypowiedzieć? Może to ja mam coś z oczami, albo mózgiem i wszędzie dostrzegam wielkie wady?

Może nie jestem specjalnie mądry :) ale się wypowiem.

Dokładnie to co opisujesz widziałem u siebie w domu na prezentacji na każdym sygnale na Toshibie 52" LCD.

Po prostu nie mogłem na to patrzeć i wsadziliśmy LCDka do pudła czym prędzej!

@-AS-

Czy Ty chłopie nie sypiasz? :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystko przez to Kuro. Pewnie siedzisz i oglądasz. A po drugie, mieszkając w Wielkiej Brytanii masz godzinę wcześniej, niż my.

ArtS :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Niestety Pioneer swoja czern zyskal na gorszej ogolnej jasnosci, a co sie z tym wiaze i gorszej bieli.
 

Koperfild

New member
kiki napisał:
Nie wszystko mogę napisać :D.
Ale powiem tak - prezentacje, prezentacje , prezentacje.
Musisz zacząć od kalibracji obrazu . Poprawią się właśnie kolory naturalne.
Tu jakaś zmowa milczenia chyba istnieje:p
Obraz skalibrowałem płyką monstera - zajęło mi to około 25 minut i już lepiej nie mogę. W każdym razie, obraz, który widziałem na tamtym LCD zwala z nóg (w sensie negatywnym) po przywyknięciu do plazmy.
Nie wiem właśnie, które ogniwo jest nie w porządku - technologia LCD, moje oczy, czy moja kalibracja.

-AS- napisał:
Witam,
chcesz lepszy obraz na swoim Kuro? Zmień ustawienia - było już o tym nie raz. Ten telewizor nie jest jak CRT - nie wystarczy zmienić kontrastu i jasność po zakupie - trzeba zmienić prawie każde ustawienie.

Pozdrawiam
Ale nie bardzo wiem co mam zmieniać. Obraz wejściowy idzie z mojego HTPC, więc jest w roździelczości 1360x768, przez co wszystkie "dampery" obrazu są zablokowane, a skonfigurować mogę jedynie natężenie koloru R,G,B, oraz jasność i kontrast (które najlepiej wyglądają na fabrycznym). W prawdzie można przestawić na 1920x1080, ale wtedy overscan zjada mi część filmów i co najgorsza nakładki media center. Poza tym puszczanie ripów w 720p w roździałce 1920 było by trochę bez sensu - najpierw był by upscaling do 1920 przez HTPC, a później znowu do 1360 przez TV.
 
Do góry