Czekac na nowy model?

Status
Zamknięty.

12345a12345b

New member
Napisałem "chyba", ponieważ w tym linku http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2115746/index.html#anker_2115749 jest krótki opis od najwyższego do najniższego modelu i przy X10 jako przedostatnim jest mowa o 100Hz, przy S10 już nie.

Informacja z linku, który podałeś widnieje już tam od jakiegoś czasu, więc może później zdecydowali, że najniższy model plazmy pozbawią tej funkcji, by dodatkowo opuścić cenę? Nie wiem - tak właśnie kończą się kilkuzdaniowe opisy, jak wpuszczą C10 do sprzedaży to się upewnimy.

Co rozumiesz poprzez "nieszczęsne wiatraki z tyłu"? Wolisz je z przodu, czy kilkucentymetrowego boku? A że wnętrze musi być jakoś chłodzone, więc nie spodziewałbym się specjalnych zmian - gdyby były to autor wspomniałby o jakichś "wspaniałych innowacjach chłodzących, zapewniających najcichszą pracę na rynku blablabla blablabla" :mrgreen:.
Serio w poprzednich modelach było tak źle z wiatrakami?

Swoją drogą, cytat z ces.cnet.co.uk
"The ability to properly deal with native 1080p/24 content is a big deal to some videophiles, because it guarantees that a display can capture the correct cadence of film. Panasonic tried and failed to implement 24p with its plasmas last year, but, according to the company, it has improved its processing for this year with the V10 series."
http://ces.cnet.com/8301-19167_1-10137076-100.html
Co na to obecni posiadacze plazm PY/Z 85/86/800? Czy są problemy z płynnością odtwarzanego materiału z płyt blu-ray? Ponoć jest to szczególnie widoczne na jakichś panoramach etc. Doświadczyliście czegoś takiego?
Ciekaw jestem jak się spisze nowe rozwiązanie, bo nie powiem, plazma V10 wydaje się bardzo ciekawa :).
 

emski

New member
Zobaczymy

Właśnie, odnośnie tych 100 Hz przekonamy się, gdy będą dostępne oficjalne dane techniczne.

Natomiast odnośnie wiatraków, było wiele postów odnośnie głośnej pracy wentylatorów (min. 4 sztuki), wiadomo, ze z biegiem czasu (tak jak to ma miejsce np. w komputerach) ich praca staje się coraz głośniejsza, co będzie po 5 latach ?

Wiadome jest, że z racji technologii plazma generuje więcej ciepła niż np LCD, nie wiemy jednak czy panele NEO wymagają tego typu chłodzenia.
 

12345a12345b

New member
Jeśli chodzi o dane papierkowe, to sprawdziłem i zarówno modelowi G10, jak i modelom z 2008r. podają temperaturę pracy 0°C-35°C, rzeczywiście ciekawe, jak panel Neo PDP wpłynie na wiatraczki.

Kolejny nius - pewnie część z Was już widziała fotki różnych modeli; poniżej podaję link z uporządkowanymi zdjęciami całej serii.
http://whathifi.com/blogs/televisio...a-tv-range-in-detail-pictures-and-prices.aspx
emski, tutaj znów przy modelu C10 nie wspominają o 100Hz, w przeciwieństwie do modelu X10. Ciekawe czy po prostu kopiowana jest błędna informacja, czy sprawdzi się moja teoria. No i znów zapominają od wspomaganiu odtwarzania formatu 24p w wersji V10! Jak tak można :).

I hmm, zwróćcie uwagę na te.. białe panele ;), ciekawie wymyślili - mnie się zawsze obudowa TV kojarzyła z czarnością, ewentualnie szarością, bądź też mieszanką tych barw, no a tutaj taka biel. No ale to może tylko u mnie takie dziwne odczucie :).
 

emski

New member
Przebijam - dużo informacji. Nareszcie !

RELACJA Z AMSTERDAMU EUROPEJSKA PREMIERA NEOPDP!

W sklepach zaczną się pojawiać już w marcu br.

NeoPDP to nazwa handlowa odnosząca się do nowych, energooszczędnych i cienkich paneli o przekątnych od 42 do 54 cali. Będą one stosowane w czterech gamach: Z1, V10, G15 i G10, obejmujących łącznie 10 modeli. Dwie najtańśze serie: X10 i C10 to ekrany HD ready o lepszym wyposażeniu i parametrach niż obecne modele PV80 i PV8.

Lepsze parametry i cieńsze obudowy

Jak podaje Panasonic, poprawiono czerń – nawet o 50%. Kontrast (natywny) nie wzrósł jednak dwukrotnie, lecz o jedną trzecią – do poziomu 40000:1. Producent podkreśla także znaczną redukcję poboru energii elektrycznej. O ile plazmy G11 (2008) były o 15% oszczędniejsze od modeli 2007 (G10) o tyle nowe NeoPDP mają być oszczędniejsze nawet o 50%. To wyraz dwukrotnego zwiększenia wydajności świetnej, jak również zaimplementowania trybu Eco Mode, który – po raz pierwszy w telewizorach plazmowych – jest powiązany z czujnikiem światła. Po przygaszeniu lub całkowitym wyłączeniu światła jasność obrazu spada, dzięki czemu w ciemnych scenach 42-calowa plazma Full HD może pobierać mniej niż 100 W (co było widać podczas pokazów). Nowe plazmy 50-calowe mają pobierać średnio około 230 watów (pomiar według normy EUP) zamiast ponad 460 W, jak do było w przypadku modelu TH-50PV700. Różnica jest więc zasadnicza.

NeoPDP to także redukcja grubości ekranów. Telewizory ze szczytowej serii Z1 mierzą zaledwie 25 mm w głąb – i to na całej swojej powierzchni! Pozostałe są znacznie grubsze – tu różnice, jeszcze za wyjątkiem gamy V10, nie są wielkie. Poprawiono także rozdzielczość obrazu ruchomego – a to zasługa systemu 600 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro (uff, co za nazwa!). Efekty działania systemu są wymierne. Metoda pomiarowa APDC, polegająca na badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund, daje obecnie wynik 1080 linii. Dla porównania: w modelach obecnych (G11 na 2008 rok) wynosi ona około 900 linii. 200-hercowy telewizor Sony Z4500, który wykorzystano do porównań, daje (w analogicznym pomiarze) rozdzielczość na poziomie 800 linii. Na przygotowanym przez Panasonica materiale widać było wyraźnie przewagę ostrości nowych plazm, zarówno nad poprzednikami (G11), jak również wspomnianym, 200-hercowym elcedekiem. Pomijając wyniki pomiarów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowe Panasoniki to obecnie najostrzejsze ekrany na rynku.


VIERA CAST
Nowe Viery stały się także o wiele atrakcyjniej wyposażone. Nowością jest system Viera Cast, czyli dostęp do telewizji internetowej i wybranych serwisów informacyjnych. Póki co Panasonic podpisał umowy z czeską stacją Nova.cz, niemieckim ARD a wcześniej także z Eurosportem. Każdy z tych nadawców udostępnia za pośrednictwem Viera Cast, czyli specjalnego trybu ekranowego, dostęp do wyemitowanych programów. W przypadku stacji można oglądać bieżące przekazy TV, aktualizowane mniej więcej co minutę. To bardzo poważny krok w kierunku IPTV a zarazem przyszłość telewizji, jak twierdzą znawcy. Jest tylko kwestią czasu kiedy grono dostawców nowej technologii powiększą kolejne stacje telewizyjne, mamy nadzieję, że także z Polski.

Viera Cast to także nielimitowany dostęp do serwisów YouTube (z wyjątkiem filmów w jakości HD), Picasa. W przeciwieństwie do serwisów typu RSS oferowanych przez konkurencję, pomysł Panasonica jest bardzo atrakcyjny. Mieliśmy okazję pobawić się Viera Cast i przyznajemy, że rozwiązanie to ma przyszłość oraz realnie zwiększa atrakcyjność telewizora. Do działania funkcji niezbędny jest szerokopasmowy dostęp do Internetu o przepustowości 2 Mb/s lub wyższej - w postaci kabla LAN.

Anonsowany na CES dostęp do usługi Amazon VOD w Europie nie będzie możliwy. Z zapowiedzi firmy wynika, że nie będzie żadnych restrykcji terytorialnych, jeśli chodzi o dostęp do serwisów telewizyjnych Nova czy ARD.

z1_8_sp_h_resize.jpg


Seria Z1

To pokaz możliwości technicznych japońskiego koncernu. Z1 to dwa duże telewizory (46’, 54”) o przepięknej stylistyce obudowy (aluminiowa ramka i podstawa) z bezprzewodową transmisją obrazu HD 1080p i fonii (Wireless HD). Ekrany te są wyjątkowo cienkie. Na całej swojej powierzchni mierzą zaledwie 25 mm. To aktualny rekord wśród plazm. TX-46Z1 i TX-54Z1 oferują współczynnik kontrastu statycznego 40000:1. Podczas pokazu widać było wyraźnie, że w dziedzinie głębi czerni są to najlepsze jak do tej pory plazmy Panasonica – i zarazem istotnie lepsze od modeli tańszych NeoPDP. Kolejnym, ważnym ich atutem jest certyfikacja THX. W menu pojawiły się (podobno) nowe tryby fabryczne, zoptymalizowane pod kątem wierności kolorów i nie tylko. Jedyny minus to brak odpornej na uderzenia szyby przed panelem. W Z1 nie będzie więc można rzucać pilotem od konsoli Wii …

p50v10e.jpg


Seria V10

Będą to z pewnością znacznie tańsze telewizory od Z-jedynek. Dostępne w wersjach 42 i 50” nie mają tylko systemu WirelessHD, są jednak wyposażone w VIERA CAST, wspomniany system 600 Hz, funkcję DLNA (dostęp sieciowy do plików multimedialnych JPEG, MP3, DivX i możliwość ich odtwarzania na ekranie – niestety nie dotyczy filmów HD, także tych z kamer AVCHD), 4 wejścia HDMI. Mają też certyfikat THX. Telewizory V10 nie mają klasycznych plastikowych ramek wokół ekranu – wykorzystano pomysł jednolitej tafli szkła wykończonej cieniutką srebrną listwą u góry ekranu. Udało nam się zajrzeć do menu. Niestety, ręcznych regulacji (ani nawet trybów) nie przybyło. Jedynie regulacje jasności, kontrastu, nasycenia, itp. są dokładniejsze niż te bardzo niedokładne paski do tej pory. Inaczej mówiąc, kalibracja powinna być łatwiejsza. Poza tym pojawiła się funkcja Digital Cinema Colour powodująca rozszerzenie gamutu wyświetlanych barw).


p46g15e.jpg


Seria G15

Bardzo podobne wyposażenie i możliwości jak serii V10. Główna różnica to mniej atrakcyjny wygląd (k;klasyczne czarne ramki). Dostępne przekątne: 42”, 46”. Kontrast 40000:1, rozdzielczość 1920x1080. Czytnik kard SDHC obsługuje format AVCHD (podobnie jak w dwóch najdroższych seriach). System 24p Smooth Film redukuje judder filmowy (podobnie jak w seriach Z1, V10)


Seria G10

Ekonomiczna seria telewizorów Full HD w trzech przekątnych: 42”, 46”, 50”. Bez VIERA CAST, DLNA, systemu 24p Smooth Film. 4 x HDMI.

p42s10es.jpg


Seria S10

Najtańsze plazmy Full HD w ofercie na 2009 rok, nie określane jednak mianem NeoPDP (nie dobrze !!!!) . Otrzymały prostszą odmianę systemu poprawy ostrości obrazu wideo - 400 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro oraz w pełni funkcjonalny system VIERA LINK z przeglądarką JPEG-ów. Zakres przekątnych identyczny jak w serii G10. Telewizory dostępne także w kolorze srebrnym (na zdjęciu powyżej), który wygląda naprawdę ładnie (imutując aluminium).


Seria X10

Plazmy HD ready z systemem odświeżania 100 Hz Double Scan, bez pełnej funkcjonalności czytników SD/SDHC (brak wsparcia dla AVCHD). Trzy przekątne (37, 42, 50”). 3 x HDMI.


Seria C10

Trzy ekonomiczne telewizory HD ready (37, 42, 50”) z tylko dwoma wejściami HDMI. Inne ograniczenia jak wyżej.
 

GTT

New member
12345a12345b napisał:
Czy są problemy z płynnością odtwarzanego materiału z płyt blu-ray?
Ponoć wręcz przeciwnie, pierwotny, kinowy obraz 24p jest na plazmach G11 nienaturalnie płynny. Podświadomie oczekujemy pewnej nieciągłości projekcji i tę płynność odbierają niektórzy jako nienaturalną. Rozwiązanie wydaje się proste, trzeba trochę "zepsuć" ten poprawiacz, żeby judder ciut był widoczny.

Ciekawe informacje o nowej serii, ale jeszcze ciekawsze wydaje mi się pytanie w jakim stanie "płaskości" będą docierać do klientów zwłaszcza te najcieńsze 25 mm:cool:
 

Romanoff

New member
Witam,

Ceny zakupu nowego modelu 42X10 wskazują na jego dostępność poniżej 3 tyś w najtańszych sklepach,hurtowniach.
Sklepy stacjonarne , duże sieci handlowe - cena 3799-3999,-(trochę sporo)

Info z Panasonic CZ.

W najbliższy wtorek będę miał pierwsze egzemplarze do testów więc postaram się zapodać pierwsze wrażenia. Jak znajdę czas to wezmę dekoder HD UPC do pracy i porobię trochę zdjęć.

Dla chętnych na priv podam adres sklepu gdzie można będzie sprawdzić w akcji najnowszy model(chyba ,że moderator pozwoli na publicznym podać info).

Pozdrawiam

Romanoff
 

12345a12345b

New member
Hehe, to ja już zupełnie wysiadam, co dzień to inne informacje, teraz i G15 ma ten "wspomagacz" odtwarzania 24p, tylko wyglądem rzeczywiście kaleczy przy V10. No ale (wg. Brytyjskiego cennika) 100 funtów wyższa cena?! Za ładniejszą obudowę, ten pomysł z jednolitą taflą szkła oraz tą jedną różnicą "w środku" - "barwami cyfrowego kina"? Coś nie chce mi się wierzyć, by to one zagwarantowały ten certyfikat THX, w porównaniu do G15, które go nie otrzymało. Ahh, marketing :).
Aha, i żeby jeszcze było ciekawiej, to po głowie chodzi mi cytat z innej strony, że tą taflę ma mieć tylko 50 calowa wersja V10? W tym roku się Panasonic nieźle postarał, by klient miał mętlik w głowie :).
Swoją drogą z czego by wynikała cieńsza grubość panelu V10 od G10/G15? Różnic w środku mają rzeczywiście niewiele, a podaje się, że wyższy model będzie "cieńszy".

emski, można poznać źródło tego artykułu?

GTT, to mi sie o uszy obiło, że niedociągłości systemu wspomagania 24p ponoć były przede wszystkim na widokach panoramicznych (nie wiem, np. miasto z lotu ptaka itp.). No i artykuł na stronie cnet.co.uk.pl, do którego link podałem bodajże na poprzedniej stronie. Swoją drogą czy tylko ja zauważyłem, że nagle na tle nowych modeli okazuje się, że stare mają tyyyle wad i są taaakie niedokładne, co oczywiście zmieniają wszystkie nowe opcje? Ciekawe, że rok temu to tamtejsze "nowe opcje" były takie super i wypaśne ;-). A za rok i te panele nagle okażą się pełne wad. No właśnie, ciekawe czy usunęli omawiany problem piłki przelatującej na tle trybun podczas meczu.

Aha, a co do plazmy Z1 to bym się nie martwił, ciekawi mnie tylko jakie ilości pianki antywstrząsowej (czy co oni tam wpychają) będą jej towarzyszyły podczas podróży ;-).

Romanoff, czekamy, czekamy na opis wrażeń :). Mógłbyś podać region/miasto? By nie siać niepotrzebnie nadzieji wśród niektórych :p.
Co do ceny to hmm, zgodnie z oczekiwaniami. Niestety jest to "nowość" i będzie trzeba poczekać trochę czasu na przystępniejszą cenę. Na pocieszenie - rok temu też na początku było drogo, a z czasem cena dosyć sporo stopniała. Aha, i miałbyś może jakieś informacje co do nowych modeli? Czy na rozpoczęcie ich rozprowadzania jeszcze trzeba poczekać tych kilka tygodni?
 

archi79

New member
Zastanawia mnie czy na polski rynek wypuszczone zostaną takie same modele jak w innych krajach czy też okrojone. Mysle tu szczególnie o tunerze freesat i mpeg 4 w serii G10.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
"Anonsowany na CES dostęp do usługi Amazon VOD w Europie nie będzie możliwy."
Czyli mamy okrojenie, eh można się było tego spodziewać.

Co do MPEG-4 to sądzę, że raczej będzie. Bo i po co by wprowadzali w zeszłym roku modele PZ81/PZ86, które wprowadzały przede wszystkim ów tuner do MPEG-4. Myślę też, że nie zrobią nam znów psikusa jak rok temu (PY zamiast PZ), bo i u nas zapowiedziano sygnał DVB w MPEG-4.

Co do freesat to też jestem bardzo ciekawy. Niby jest nadawany tylko w Wielkiej Brytanii, ale cytując z Wikipedii "
Możliwy jest odbiór Freesat spoza Wielkiej Brytanii", tylko że.. "wymagana jest duża antena satelitarna i dobry konwerter". To drugie wynikałoby, że będziemy mieli, jednak pierwszy warunek.. hmm..
Dla mnie, jako fana Premier League byłoby cudownie mieć dostęp do tych programów, ale chyba tak cukierkowo dla nas nie będzie - pożyjemy, zobaczymy :).

Aha,
"Z zapowiedzi firmy wynika, że nie będzie żadnych restrykcji terytorialnych, jeśli chodzi o dostęp do serwisów telewizyjnych Nova czy ARD."
Ktoś wie coś na ten temat? Jedyne, co mi się udało w google znaleźć, to fakt, że są to nazwy kanałów, kolejno czeskiego i niemieckiego, no ale chyba nie o to tutaj chodzi.

EDIT:
"
Pomijając wyniki pomiarów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowe Panasoniki to obecnie najostrzejsze ekrany na rynku."
Nie mogę się doczekać porównania z Pioneerem :).

EDIT2:
Jeśli ktoś nie ma jeszcze wystarczającego mętliku w głowie, to polecam link do strony panasonic.com:
http://www2.panasonic.com/consumer-...asma-TVs.list.75003_11002_7000000000000005702
Mamy tutaj plazmy dostępne w USA, a w nich tajemniczą serię U1, inne nazwy (w większości przypadków "1" zamiast "10", np. S1, C1), inne wyposażenie (S1 ma Neo PDP, TV mają VOD). Także link polecam tylko osobom o mocnych nerwach :D.

EDIT3:
Wiem wiem, trochę dużo tych edycji, ale udało mi się trafić na bardzo ciekawy link - opis każdej z właściwości każdego TV z linii Viera, niestety nadal po angielsku. Wystarczy wybrać model i zjechać nieco w dół. Uwaga, żeby nie zmienić regionu na Amerykę Północną, bo tam właściwości modeli się nieco różnią od europejskich. I obiecany link: http://panasonic.net/avc/viera/index_eu.html
 
Ostatnia edycja:

kamilm

New member
Linki do dwóch manuali z nowej serii:

service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TCP42S1.PDF
service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TCP42G10.PDF
 

emski

New member
Tak świecą.

NEWS-22527-270e492a9dd77e00b51a203f42b317b2.JPG.613x700




NEWS-22527-b67989abc4d5409579b5af96b0ed1482.JPG.613x700



txp42x10-silver.jpg



NEWS-22527-82a125ea94dab000068847e259a9c3bd.JPG.613x700


Kolejny news: modele z serii Viera Z1, Viera V10 i Viera G15, (przeznaczone na rynek brytyjski i kontynentalny) będą posiadały slot na karty SD/SDHC co będzie umożliwiało odtworzenie bezpośrednio na nich plików DivX.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
oli1975, jeśli nie zamierzasz czekać na spadek cen nowych modeli, a obecne uznasz za wysokie, to czemu nie - model PZ85 to, w mojej opinii, bardzo dobra plazma.

Ogólnie jestem ciekaw jak wypadną zeszłoroczne modele w szerszym porównaniu do obecnych.

broda1725, oprócz większego kontrastu:
-nowa generacja plazm, więc m.in procesor V-Real 4
-cały czas aktywne 720 linii w poziomie (nie ma konkretnych danych co do zeszłorocznych modeli, ale skoro plazma Full HD ze wspomagaczem osiągała ledwo ponad 900, to chyba HD-Ready nie miało wszystkich aktywnych, chociaż pewny nie jestem)
-zmniejszone odbicia światła od ekranu, polepszające czerń i ostrość
-funkcja x.v Colour
-dźwięk V-Audio Surround
-game mode
-Viera Tools, czyli ulepszone menu do zarządzania multimediami oraz bajery przy oglądaniu zdjęć, takie jak muzyczka w tle itp.
-1 HDMI po boku, dwa z tyłu, zamiast wszystkich z tyłu
-nie znam się na tym, ale nowy model wydaje się akceptować większą różnorodność formatów wynikających z połączenia z PC

Informacje na podstawie:
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/x10_plasma.html
http://www.panasonic.co.uk/html/en_...s/displayResult.html?p=TH-42PX80B&p=TX-P42X10
W tym drugim linku tak tylko przeglądnąłem (X80 to odpowiednik naszego PV80), także różnice wypisałem te, które mi od razu wpadły w oko - a pewnie jest ich więcej.

emski, zdjęcia cud miód, ale pełno takich widziałem na zdjęciach ze stoisk różnorodnych producentów plazm/lcd. Bardziej jestem ciekaw, jak się te słynne 1080 aktywnych linii w poziomie sprawi przy obrazie ruchomym. Ciekawe też ile linii ma Pioneer? Czyżby go nie brali do oficjalnego testu, ponieważ już te 1080 linii posiadał, czy może chcieli się skupić na pokazaniu różnicy między technologią PDP i LCD w tym względzie, a może jeszcze coś innego zadecydowało? :)
 

bluray

Banned
Czy są problemy z płynnością odtwarzanego materiału z płyt blu-ray? Ponoć jest to szczególnie widoczne na jakichś panoramach etc. Doświadczyliście czegoś takiego?
Problem z judderem polega na tym, że jest on cechą materiału nagranego z prędkością 24 fps. BD playery grają pięknie i bardzo płynnie. Tylko, że na precyzyjnych ekranach Full HD po HDMI dot to dot wychodzi wada "wrodzona" starej technologii powstałej wyłącznie z uwagi na oszczędność taśmy filmowej. Ale to było na początku ubiegłego wieku. Nieostre projektory kinowe to kryły. Dziś to wychodzi u nas w domach.
Recepta jest jedna: nagrywać w 1080p/25/30 lub nawet 60 fps.
Demo od SONY dla 200 Hz jest nagrany na płycie BD w formacie 1080p/60.

Ktoś napisał, że systemy "ratunkowe" w Panasach 2009 (tylko dwie najwyższe serie) powodują zbyt płynną reprodukcję.
Niestety tak może być.
Moja walka z gniotem p.t. 1080p/24 trwa.

SONY szykuje juz 240 Hz, właśnie pod kątem 24 fps.
Może to coś pomoże. Nie wierzę.
This morning Sony Japan released two new Bravia LCD HD TV line-ups, the W5 and F5. Both feature a 240MHz Motion Flow panel
http://www.akihabaranews.com/en/new...ine-up+with+integrated+Felica-Edy+Reader.html
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ciekawe co da ta opcja "game mode" czy będzie można już grać na plazmie bez ograniczeń i obaw że się coś wypali ? może to jakiś nowy system przeciw wypalaniu mocnych hudów z gier na ekranie. Ciekawe.
 

XoR

New member
ztego niemieckiego testu to wynika (z obrazków znaczy :p ) że poprawili trochę menu, no i zmienili wygląd trochę:eek:k: HDMI z boku mi osobiście nie pasują szczerze mówiąc :???:

ciekawi mnie poziom czerni w nowych panelach. Wie ktoś coś na ten temat? Pobiją one Pioneery 8-mej i/lub 9-tej generacji? :hmm:

ps. Cena zabójcza, prawie jak za pioneera. Rozumiem że jakość lepsza ale bez przesady...
 

Capoeirista

New member
Cena

Bez przesady z tymi 900 euro, w Niemczech model p42x10e jest już w pełni dostępny w internecie za jakieś 700 euro. Nie mogę wklejać linków, więc napiszę tak:

idealo.de/
preisvergleich/
OffersOfProduct/
1418847_-tx-p42x10e-panasonic.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry