Czasza 75 cm na 90 cm

tolo05

New member
Witam Forumowiczów:),

napiszę krótko, trochę przez swoje gapiostwo kupiłem czaszę 90 cm w celu podmiany czaszy 75 cm, która miała mieć rzekomo 60 cm (moje gapiostwo, bo nie zmierzyłem osobiście), lokalizacja w ok. Gliwic, hotbird + astra na "zezie", do odbioru smart hd i hd z astry. Antenę mogę oddać do trzech dni, oczywiście bez montażu i co za tym idzie bez możliwości sprawdzenia poprawy jakości odbioru. Mam pytanie do kolegów bardziej obeznanych w zagadnieniach tv sat, czy warto? Czy będzie znacząca poprawa podczas gorszych warunków pogodowych (obecnie na kanałach hd co jakiś czas występuje komunikat o słabym sygnale),czy należy dokładnie ustawić z miernikiem sygnału czaszę, która jest zainstalowana?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Skoro masz ;komunikaty; przy kanałach HD to jest to wskazówka do zainstalowania większej antenki. Można z miernikiem dostrajać jakość sygnału , ale wczasach coraz mocniejszych wiatrów gdy 75tka się trochę przesunie bedzie kolejny komunikat :!: , a przy 90- tce będzie jeszcze trochę zapasu ;)
 

tolo05

New member
Dzieki za podpowiedz, z wiatrem to prawda, antena od zachodu jest nie oslonieta i czasami rzeczywiscie solidnie po niej dmucha. Bede mial dzisiaj miernik, to sprobuje pokombinowac z ustawieniem:)
pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Wieksza antena to wyzszy poziom i jakosc sygnalu.W przypadku bardzo zlych warunkow atmosferycznych,descz, snieg ,bardzo duze zachmurzenie, gdy nadciaga np chmura burzowa i podlaczona bedzie mniejsza antena tzn 60 cm poziom i jakosc sygnalu bedzie nizszy .W skrajnych przypadkach sygnal zniknie calkowicie.Na duzej antenie sygnal bedzie przez caly czas.Jeszcze wieksza antena np 120 cm to wyzszy poziom i jakosc sygnalu.Bardzo dobrym przykladem jest np odbior programow z astry 2 d (wiazka brytyjska) przy pomocy malej anteny nie odbierzemy wcale sygnalu w polsce ale przy pomocy duzej anteny np 2 metry bedzie mozna ogladac programy z astry 2d.
 
Ostatnia edycja:

tolo05

New member
OK, dzięki za reakcje na mój post, antenę zainstalowałem i rzeczywiście jest odczuwalna różnica na plus:)

pozdrawiam
 
Do góry