Cyfrowy Polsat - Samsung HD i HDMI

Jim_sat

New member
Witam!
Jakość kanałów SD na DSB-H370G jast podobna jak na innych tunerach - ogólnie mówiąc bardzo słaba. Zalecana średnica anteny do odbioru kanałów HD to min. 85 cm. Powinien tez być odpowiedni konwerter umożliwiający odbiór w/w kanałów HD.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie do końca wiem o co chodzi z tym jakość kanałów SD bardzo słaba. Jest normalna - taka jak na innych dekoderach. Raz lepiej, raz gorzej... Oczywiście to zależy głównie od nadawcy, a zestawienia jakości kanałów były w Sat-Kurierze. Generalnie Samsung ma z tym mało wspólnego.
 

Jim_sat

New member
Przez 3 lata byłem abonentem Cyfrowego Polsatu i niestety na słabą jakość sygnału żaden tuner nie pomoże. Jeżeli to jest "normalne" - to ja dziękuję bardzo za taką normę. Mam teraz cyfrę i zdecydowania jakość SD dużo lepsza.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Zaciekawiłeś mnie bo mam też Cyfrę i to na teoretycznie lepszym dekoderze Topfielda i ja tam różnić nie widzę (poza TVP, ale jak wiadomo Polsat bierze sygnał z anteny dachowej). Jest inaczej... Kanały dla nadawcy sztandarowe idą bardzo dobrze (Polsat, Polsat News), część tak samo (TVN idą z tego samego transpondera), a część.... To tak samo wygląda w Cyfrowym Polsacie jak i Cyfrze. Pixeloza i koszmarna kompresja to nawet na dekoderze Topfielda z Cyfrą jest dla mnie bardziej widoczna (Fox Life). Ogólnie poziom nadawania sygnału przez wszystkie polskie platformy jest podobny: upychanie bez sensu kanałów na transponderach, niski bitrate, oszukiwanie na rozdzielczości to taka polska norma. Oczywiście są wyjątki: National Geographic HD czy Eurosport HD, ale reszta...
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jim_sat napisał:
Witam!
Jakość kanałów SD na DSB-H370G jast podobna jak na innych tunerach - ogólnie mówiąc bardzo słaba. Zalecana średnica anteny do odbioru kanałów HD to min. 85 cm. Powinien tez być odpowiedni konwerter umożliwiający odbiór w/w kanałów HD.
Jaki to to jest specjalny konwenter do odbioru HD bo nieslyszałem a pisanie na antenie HD to reklamowy bełkot dlatego ludzie co nie mają pojecia o HD pytają czy muszą wymienić tależ i to wszystko w tym temacie.
 

Jim_sat

New member
Witam!
Kolego Leeonsjo!
Na niektórych konwerterach jest napis "
Kompatybilny z transmisjami HDTV/DVB-S2" lub "HDTV ready". Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Być może, że nie różnią się niczym od innych konwerterów (może mają większą siłę i mniejsze szumy) a może jak twierdzi kolega jest to tylko chwyt reklamowy producentów sprzętu.
Pisząc "specjalne" miałem właśnie takie na myśli.
Większa średnica anteny to silniejszy sygnał i lepszy odbiór kanałów HD. Nie jest to więc całkiem "reklamowy bełkot" lecz realny wymóg.
Pozdrowienia
 

yaneq

New member
Bez reklam
Mam dekoder samsunga HD i antene z konwerterem z 2004 roku. Nie ma na nim wzmianki o HD a HD odbieram. Obraz SD na Samsungu jest fałtycznie słabszej jakości niż w porównaniu np. z Echostarami. To jest fakt. Denerwuje mnie także wolne wczytywanie programów. Czy też tak macie??? Programy wskakują po około sekundzie. Z kanałami HD jest jeszcze gorzej. Ponawiam pytanie... czy u was jest podobnie?
 

ee123

New member
Telegazeta

Mam dekoder Samsunga Polsatu .Dlaczego podłączając go kablem euro mam telegazetę natomiast po podłączeniu kablem HDMI telegazety brak .
Czy ktoś mi na to coś poradzi ?
 

kris_wormwood

New member
Telegazeta nie idzie po HDMI w Cyfrowym Polsacie. Ups, co za szkoda ;) akurat od wczoraj cieszę się Polsatem na nowej plaźmie i ogólnie bardzo mi się podoba :cool:. W tym wypadku chyba nie ma możliwości podpiąć TV + ampli + dekodera, żeby cieszyć się wszystkim na raz.
 

ja.mazi

New member
Stoje przed podpisaniem umowy na CP. Mam do wyboru u przedstawiciela dekoder mini na wlasnosc za 149 (bez hdmi), lub 99zl wypozyczenie. Widze, ze na alledrogo mozna nabyc cos takiego:

nr przedmiotu: 550033674 (nie moge linku wstawic jeszcze)
(DEKODER HD SAMSUNG HDMI B.UMOWY 1M-C POLSAT GRATIS )

tylko teraz pytanie nastepujace - czy to co w aukcji napisano to prawda i czy bez problemu bede mogl podpisac umowe i korzystac z tego dekodera ?

Zapewne jakosc po hdmi bedzie lepsza niz w tym najprostszym dekoderze...

Moze ktos podpowiedziec cos rozsadnego ?
 

yaneq

New member
Bez reklam
nowy dekoder hd faktycznie kosztuje 250 zł (kosztował do 31 stycznia, teraz być może cenę zmienili).
do 31 stycznia polsat miał promocję 6mcy gratis przy wyższym abonamencie. umowa z polsatem to umowa... podpisywało się ją na przeszło 24 miesiące (29 bodajże).

więc faktycznie nie wiem jak do tego podejść. jakby była 1 sztuka na sprzedaż to bym powiedział, że to jakiś wał. umowa została podpisana, ktoś sobie 5 miesięcy pooglądał i sprzedaje dalej. ale przy 20 sztukach? nie wiem, nie wiem. ja osobiście bym nie ryzykował.

powiem tobie jedno. jak nie jesteś fanem F1 daruj sobie polsat :)

być może jest to jakaś nowa promocja. przewertuj stronę internetowa polsatu. może wdrażają coś a la tv na kartę. fuuj.

acha... mini też sobie daruj. lepiej dopłać do hd. chociaż po euro i svideo jakość obrazu jest gorsza niż na echostarach. po hdmi bedzie mysle ok.
 
Ostatnia edycja:

alex2006

New member
Kupiłem taki dekoder na Allegro 3 mies temu.To żaden przekręt-miesiąc gratis Familijny +Relax MIX-potem do wyboru albo opłacasz w formie przedpłaty(płacisz oglądasz-nie płacisz nie oglądasz-działają tylko darmowe programy)albo umowa minimum na Familijny.Nie sprzedaje tego Polsat tylko hurtownie i sklepy rtv,w Polsacie trzeba dekoder tylko aktywować telefonicznie(aktywacja gratis!).Ten tekoder ma takie oprogramowanie które umożliwia odbieranie darmowych programów nawet bez włożenia karty Polsatu!
Ja i czterech moich znajomych kupiliśmy i jest wszystko OK!Dostajesz numer konta na które wpłacasz kasę i wszystko działa(Familijny kosztyje 5 zł drożej niż na umowę).Jak chcesz po miesiącu przejśc na umowę to znowu dzwonisz do Polsatu i telefonicznie wszystko załatwiasz.
 

mexxmen30

New member
Posiadam dwa tunery CP stary ECHOSTAR i nowy SAMSUNGA HD powiem tak ten stary mam podłaczony dobrej jakosci pozłacanym kablem euro, a ten samsunga kablem Panasonica HDMI wszysko leci na Plazmie panasonica - a wiec na pierwszym tunerze obraz to tragedia i rozpacz nie moge na niego patrzec i gdyby nie umowa dawno bym go wywalił, natomiast na samsungu obraz czysty (wiadomo sa jakies badziewiarskie kanay ktore same w sobie maja dziwna projekcje i nic tu nie pomoze )a jak juz właczy sie kanał HD no to juz miodzio (trzeba pamietac aby podniesc jakosc sygnału na pilocie przyciskiem RESOLUTION , co do anteny to mam pozostaosc z przed 6 lat po C+ i wszysko smiga oczywiscie na samsungu bo na echostarze troche sniegu lub jakas burza i wszysko sie tnie.

Co do nowego tunera Samsunga to mozna na allegro zakupic go o wiele taniej niz sprzedaje go sam Polsat sam tak zrobiłem i wszysko prawda co tam pisza działa cos jak komorka na karte PRE_PAID płacisz ogladasz nie płacisz nie ogladasz rada dla tych ktorzy maja starego echostara nie kupujcie tego nowego jak macie umowe na stary na allegro nie da sie przepisac umowy gdyz karta przypisana jest do dekodera nic nie daje przekładanie kart nie widzi innych niz ta ktora jest orginalnie w nim wydzwaniałem pytałem i nic sie nie da zrobic jak oplacanie 2 abonametow wycwanili sie trzeba u nich zamienic tunery wiadomo maja drozej i wtedy przepisza nowa karte na stara umowe

NIe wiem czy cos zrozumieliscie z tego co napisałem ale sie starałem....:)
 

PRZEMEK730

New member
mam pytanie

jestem posiadaczem samsunga polsatu koloru srebrnego jak go podlaczyc w system hd lub system hdmi jesli niema w nim wejcia hdmi?? pomozcie?





tak mam tuner SD ZADZWONIE NA BOK DZIEKI ZA INFORMACJE POZDR
 
Ostatnia edycja:

rembick

Member
W żaden sposób tego nie zrobisz... masz po prostu dekoder SD. Skontaktuj się z BOK i dowiedz się o warunki wymiany dekodera SD na dekoder HD.
 

alex2006

New member
PRZEMEK730 napisał:
jestem posiadaczem samsunga polsatu koloru srebrnego jak go podlaczyc w system hd lub system hdmi jesli niema w nim wejcia hdmi?? pomozcie?
Wydaje mi się,że on nie jest HD i nie będziesz miał kanałów HD.
Czy twój model ma takie oznaczenie: SAMSUNG DSB-S305G?
Jeśli tak to lipa!Musisz mieć dekoder HD!
 
Do góry