Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

czechoj

Member
Faktycznie, PC abo ma w poważaniu. Nie maja żadnej możliwości wymiany sprzętu na nowy. 3 miesięczy okres wypowiedzenia... :( , który nieco rekompensuje 5 mieięczny okres gratisów. Nie wspomnę że w zadnym odwiedonym orzeze mnie punkcie sprzedaży PC nie mieli i nie wiedzieli nic o dostepnosci nowych dekoderów Samsunga.
 

kobo

New member
dekoder CP HD

Witam wszystkich!
Udało mi się w pierwszym dniu sprzedaży kupić dekoder CP HD.
Pierwsze spostrzeżenia:
- bardzo zgrabny i mały dekoder z dużym i funkcjonalnym pilotem,
- po kilku godzinach testów pracuje bez problemów, nie zawiesza się, wszystkie funkcje działaja poprawnie,
- trochę wolniejszy od mojego starego echostara DSB 606.
 

jarula29

Member
zgadzam się w 100%. pc w hd wydaje sie byc nieprzygotowany. czas chyba jednak powaznie zastanowić sie nad n-ką, a euro 2008 się niestety zbliża....
 

bluray

Banned
U mnie też działa.
Czy są jakieś HD FTA na HOTBIRD ?
SPORT HD działa obłędnie.
Za 6 minut ma będzie na żywo siatka Korea - Japonia.
 

arsenal

Moderator
VIP
jarula29 napisał:
zgadzam się w 100%. pc w hd wydaje sie byc nieprzygotowany. czas chyba jednak powaznie zastanowić sie nad n-ką, a euro 2008 się niestety zbliża....
Jaskółki donoszą, że i TVPSport może pokazać co nieco w HD z Euro 2008. Nawet jak nie pokaże to co z tego. Jeden miesiąc dobrych meczów a potem posucha na kilka lat. Bo Mundial 2010 będzie w całości w TVP na wyłączność.
 

pbblacha

New member
Witam!
Od wczoraj jestem użytkownikiem Polsatu HD, różnica w kanałach SD po HDMI i Euro kolosalna, a Polsat Sport HD rewelacja ( na Panasie 42PV70, aż boję się pomysleć co będzie jak zmienię na 50PY700). Jestem bardzo zadowolony , jak dołożą jeszcze kilka programów HD to chyba nie oderwę się od telewizora. Jakie są wasze opinie na temat odbioru polsatu HD?
 

Rodrik_AR

New member
pbblacha napisał:
Witam!
Od wczoraj jestem użytkownikiem Polsatu HD, różnica w kanałach SD po HDMI i Euro kolosalna, a Polsat Sport HD rewelacja ( na Panasie 42PV70, aż boję się pomysleć co będzie jak zmienię na 50PY700). Jestem bardzo zadowolony , jak dołożą jeszcze kilka programów HD to chyba nie oderwę się od telewizora. Jakie są wasze opinie na temat odbioru polsatu HD?

Pbblacha, piszesz o zdecydowanej różnicy w odbiorze po HDMI od podłączenia EURO. Czy miałeś poprzednio inny dekoder Polsatu? Jam mam obecnie „zwykłego” Samsunga i rozważam przejście na nowego HD. Oczywiście irytuje mnie brak promocji – rozwiązania dla stałych abonentów na zmianę dekodera. No ale zobaczymy bo mówią, że ma się jakaś propozycja pojawić?
Pytam o tę różnicę w odbiorze przy podłączeniu po HDMI bo obecnie po EURO (szczególnie na TVP1 i TVP2) jest nie najlepiej. To co napisałeś było by dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie?) dodatkowym bodźcem do zmiany dekodera.
Pozdrawiam.
 

grifter666

New member
No właśnie mnie też zastanawia czy odbiór zwykłych kanałów (nie tych HD) jak np. TVP1, FoxLife itp. jest po podłączeniu kabla HDMI znacznie lepszy od kabla EURO?
 

goresh

New member
co do rozmiaru anteny, to tu jest dziwna sprawa, bo jak rozmawiałem z przedstawicielką CP, to mówiła że dla zestawy HD mają większe anteny, przy czym później rozmawiałem z gościem z C+ i on mówił że nie ma różnicy w antenie dla SD czy HD, tak więc zgłupiałem :hmm:, czy ktoś może pomóc bo nie wiem czy moja antenka wytrzyma hd :) średnica jakieś 100cm
 

arsenal

Moderator
VIP
Polsat tak jak N kanały HD nadaje w DVB-S2 i okazało się, że dla DVB-S2 potrzebna jest antena minimum 70 cm jeśli jest to satelita HotBird. Cyfra+ nadaje kanały HD w starym DVB-S i narazie, podkreślam NARAZIE, nie ma problemów z odbiorem na antenach 60cm. Pojawią się gdy przejdą w przyszłości na DVB-S2.
 

goresh

New member
uff ja mam antenke 90cm :) winna więc wystarczyć, ale i tak chyba przechodzę na n-ke,
takie pytanie, bo może się ktoś orientuje a ja nie mogę znaleźć w umowie, da się umowę wcześniej rozwiązać czy nie? jeśli tak to jakie koszta?

pozdrowionka :cool:
 

arsenal

Moderator
VIP
W Cyfrze+ niedługo wchodzi nowy regulamin co stwarza oczywiście możliwość rezygnacji z umowy. W Cyfrowym Polsacie od stycznia drożeje pakiet familijny dla płacących teraz 35 zł. W N to nie wiem czy coś będą niedługo zmieniać.
 

goresh

New member
arsenal dzięki za info,
niestety rozmawiałem już z osobnikiem z info lini CP, i jak dla mnie to nie ma możliwości wcześniejszej rezygnacji z CP (opłata mi się nie zmieni :)), tak więc jakoś to muszę przeboleć.
Z wyliczeń i tak mi wyszło że jakbym chciał wziaść teraz CP HD to zapłacę praktycznie tyle samo co jak bym teraz dobrał N-kę od CP, i tak właśnie robię :) szkoda tylko że nie załapię się na dzisiejsze mecze z LM... ale takie życie :). Swoją drogą mam takie pytanie jeszcze, czy da się jakoś przepuścić sygnał np przez dekoder n-ki tak by też docierał do dekodera CP? Bo miałbym w tedy dwie platformy :) i ogólnie miodzik, gdzieś to na forum widziałem ale nie mogłem się dogrzebać do "źródeł" i jeśli można by rozwiać moje wątpliwości to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli to by w czymś pomogło to biorę nbox recorder, a CP to echostar dsb-616. Nie ukrywam że wolałbym by źródłowy sygnał wchodził do n-ki a dopiero później do CP, no a wg tych info co znalazłem to sygnał wychodzący nie jest równy wchodzącemu (chyba...).
Pozdrowionka :cool:
 

Salomon

New member
Dostałem informację od osoby pracującej na Łubinowej ;)
Od 3 stycznia nowe kanały, HBO, CC oraz TVP Sport.
Co najważniejsze, ceny pozostają bez zmian.

 

seba1975

New member
kanały HD w CP

Wie może ktoś jakie oprócz Polsat Sport HD będą kanały w HD i kiedy je dodadzą oraz czy zmienią się ceny pakietów , a może zrobią osobny pakiet z kanałami HD?
 
Do góry