Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

01mlody

New member
Witam
Planuje zakup TV 42" raczej Plasme
i zastanawiam się nad Cyfrowym Polsatem
Chciałem kupić Dekoder HD tego samsunga za 400 zł
ale czy jest sens kupować HD za 400 zł skoro są tylko 2 kanały w HD :???: ??
 

klolik

New member
Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.
Wg mnie to lepiej wziąć n - masz więcej kanałów HD, za niewiele więcej nbox recordera (funkcjonalność o wiele większa niż polsatowski). A przy obecnych promo w n to i za 38 zł możesz go mieć.
Przez taką cenę to tylko zniechęcają w CP do HD zamiast do niego zachęcać.

Ale decyzja należy do Ciebie. Zależy która oferta Ci bardziej spasuje i czy chcesz więcej HD czy programy z CP.
 

ernane

New member
Tylko jak weźmiesz n to najpierw dowiedz się czy dekoder będzie kompatybilny z tv po hdmi :)
kanały w polskich cyfrówkach to nie jedyne kanały HD dostępne na satelitach, jest kilka kanałów w HD FTA czyli darmowych i warto nimi sięzainteresować
 

01mlody

New member
Oto chodzi że w n-ce nie ma Polsaty i to dla mnie jest paranoja.
Pozatym te pakiety są troche :-?
Trzeba by wybrać conajmniej 3 x 16 zł = 48 zł
To PC mam za to pakiet familijny i pakiet HBO.

Pod tym względem większość decyduje się na PC
 

klolik

New member
No właśnie, dla każdego się coś znajdzie zarówno w CP, n i C+. Oferta programowa (i cenowa) jest różna i każdy powinien wybrać to co mu najbardziej odpowiada. Kwestia oferty u tego a tamtego jest zawsze dyskusyjna. Wszystkim nie dogodzisz. Jeden chce więcej programów inny woli więcej HD.
Za nieobecność Polsatu na innych platformach możesz winić tylko i wyłącznie sam Polsat, który w ten sposób stara się trzymać abo u siebie. To nie paranoja-to marketing :p

Pytałeś o opłacalność zakupu dekodera HD w CP za 400-wg mnie jest to niepłacalne dla 2 kanałów (no plus jeszcze kilka FTA HD). Ale masz dużo kanałów FTA i możesz je układać do woli, czego nie ma w nboxie.
I bierz to co Tobie odpowiada a nie to co bierze większość.

PS. A pakiet Familijny + HBO = 37,9+20=57,9pln a nie 48.
 

01mlody

New member
Mam pytanie do osób które mają Polsat cyfrowy HD.

Czym się kierowali kupując ten droższy dekoder ??
Oraz
Wybierając pakiet familijny ile bym miał kanałów HD (wszystkisz, nie tlko PL) ??
 

DonMariano

New member
będziesz miał te kanały HD które wynikają z twojego pakiety (zerknij na strone cyfrowego polsatu ), oraz wszystkie niekodowane HD dostępne FTA.:eek:k:
 

01mlody

New member
I o to właśnie moje pytanie - ile jest dostępnych kanałów HD niekodowanych ??

Oraz co z dźwiękiem ??
Czy podłączając pod amplituner dźwięk będzie w Dolby Digital ??
Np na TVN są filmy i czy te dekodery dobrze to odczytują ??
 

bejzbol

New member
klolik napisał:
Ale masz dużo kanałów FTA i możesz je układać do woli, czego nie ma w nboxie.

Tu się nie zgodze :) Wystarczy stworzyć własną liste programów i tam również ustawiasz sobie programy jak Ci się tylko podoba :)

01mlody napisał:
Oraz co z dźwiękiem ??
Czy podłączając pod amplituner dźwięk będzie w Dolby Digital ??
Np na TVN są filmy i czy te dekodery dobrze to odczytują ??

Jeśli chodzi o programy HD to po podłączeniu do ampli przez optyka idzię bardzo ładnie w 5.1 :) tak jak choćby na igrzyskach (otwarciu) bardzo ładny dźwięk :)
 

Jedras

New member
01mlody napisał:
I o to właśnie moje pytanie - ile jest dostępnych kanałów HD niekodowanych ??

Właśnie, jakie kanały FTA HD można odbierać? Sam posiadam Cyfrowy Polsat HD i nie mogę znaleźć żadnego poza Rai Uno HD test gdzie cały dzień są kolorowe pasy :) Czy na Hotbirdzie można znaleźć coś niekodowanego w HD, czy muszę kupować monoblok na Hotbirda i Astrę? Bo z tego co wiem to na Astrze są jakieś niekodowane kanały HD.
 

bandzlor

New member
HD i polsat nie ida w parze... jak dla mnie to jedna wielka pomylka ten polsat zostal mi prawie rok do konca umowy ale juz wczoraj zamowilem N-ke bo nie moge wytrzymac... z ich obsluga lkienta i mozliwosciamy HD...
 

01mlody

New member
Uważasz że jest tak kiepsko ??
Polsat cenowo wychodzi w miare dobrze no i jest ten Poldat czego nie ma w N-ce :roll:
Pozatym zastanawiam się wziąć Polsat HD
Pakiet familijny + HBO
co Wy na to ??
 

KKuba

New member
Bez reklam
@Jedras Zdecydowanie pomyśl o Astrze. Na HotBirdzie właściwie nic nie ma, za to na Astrze:
- Astra HD+ - od 19 do 2 w nocy idą koncerty i przedstawienia muzyki klasycznej non-stop. Nawet jak ktoś nie przepada, to np. plenerowe koncerty w Wiedniu robią piorunujące wrażenie. (Kanał Niemiecki)
- Anixe HD niemiecka stacja typu TVN. Filmy, programy itp...
- Arte HD. Taka nasza TVP Kultura. Fonia niemiecką i franc.
A przy okazji z SD dostaniesz paczkę TVP (Kultura, Historia i Info) oraz... DeLuxe Music. Najlepszy moim zdaniem kanał satelitarny z muzyką (oczywiscie o ile nie jesteś jeszcze w wieku słuchania VIVY).
Popytaj się o swój dekoder jak będziesz kupował monoblock. Samsungi są dość chimeryczne jeśli chodzi o te urządzenia, warto zapytać sprzedawcę, czy nie ma kłopotów.
 

bandzlor

New member
No wlasnie ja tylko dlatego to wziolem bo maja ten polsat... ale jednak przezyje bez niego, a co do HD to poczytaj dokladnie o tym polsacie bo czytalem ze ludzie traca jakosc przy programach SD na dekoderach HD... ja akurat nie mialem tego dekodera bo glupi polsat nie pozwolil mi zmienic w czasie trwania umowy, co jest dla mnie totalna bzdura czlowiek chce wydac piewniadze i kupic lepszy dekoder a oni na to nie pozwalaja.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Moim zdaniem H370 nie pogarsza jakości kanałów SD - to mit. Prawdą jest za to, ze z nieznanych powodów ten dekoder daje lepszy obraz na łączu componenet niż HDMI. Warto więc jednak podpiąć wiązkę kabli... :)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Bardzo dobrze. Porównywalny obraz z Topfieldem 7700 HSCI, który uchodzi za wzór w jakości obrazu (Szkoda, że tylko w tym Topfield jest wzorem ;) - to tak na marginesie). Wręcz powiedziałbym, że scaler SD w Samsungu jest lepszy. Moje podejrzenie, że Samsung nie obługuje Deep Range Color po HDMI. Stąd róznica w jakości obrazu na korzyść połączenia component. Na podobną przypadłość cierpiał Technisat Digicorder, ale Niemcy go wyleczyli upgradem softu. :)
 

01mlody

New member
Witam
Dziś kupiłem zestaw CP HD Po włączeniu wyskakuje mi
"Błąd 09 Problem z Kartą"

Czy ktoś miał podobny problem ??
Wziąłem na kanał darmowy tzn Mango
wyjąłem karte i powoli wsuwałem - na moment mignął obraz i dalej wyskakuje ten "BŁĄD 09"
 
Do góry