Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

Joh

New member
Witam,

luk121 napisał:
J[..] interesuje mnie tez sport ale u nich jest prawie full wypas [..]

Sport i "full wypas" - polemizowałbym - brak TVP Sport, czy choćby dwóch programów Sportklub to pierwsze, co przychodzi mi do głowy, jeśli chodzi o braki w kwestii sportowych programów w Spray.

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
luk121 napisał:
wiecie czy mozna ich telewizje podlaczyc do 2 tv na jednym abonamecie
Cyfrowo i tak, żeby było niezależnie na dwóch tv to nie, ale zawsze masz/musisz mieć też analog. Nie to samo (głównie pod względem kanałów), ale przeważnie wystarcza.
 

filu11

New member
zrezygnować to raczej nie zrezygnyje bo i tak mam umowę terminową (przeszedłem z Aster) więc umowa o cyfrową TV (12 miesięcy) i tak zawiera się w aktualnej umowie (24m)

przeczytałem wszystkie wątki i teraz rozumiem. Więc to jest to słynne EPG, tylko po co na pilocie dwa oddzielne przyciski (Info i EPG)?

zapewne rózne funkcje bedą się pod nimi kryły (jak usługa ruszy :) )


no faktycznie szkoda że ta usługa nie działa (w Aster działało bez zarzutu)
Uuuu skoro batalia toczy się już od roku to widzę to w czarnych kolorach, tym bardziej zastanawiam sie teraz nad HD

Dzięki za info
pozdr. f
 

mayiv

New member
Racja, tak miałoby szansę zadziałać.
Na splitterach do kart się nie znam, ale jeśli jakiś współpracuje z Conaksowymi kartami to faktycznie powinno pójść - na pewno kartę można przełożyć do innego dekodera (byleby obsługiwał Conaksa) i to wtedy działa.
 

filu11

New member
dźwięk przestrzenny

szanowni koledzy
mam pytanie odnośnie dzwięku przestrzennego (surround).
noszę się z zamiarem kupna kina domowego i czy wystarczy połaczyć kablami HDMI - DVD > amplituner > TV, czy potrzebny jest jeszcze coaxial z DVD do amplitunera aby był dźwięk 5.1
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli kupisz odtwarzacz DVD Blu- Ray oraz amplituner z nowymi dekoderami Dolby to łącz tylko przewodem HDMI,natomiast jeżeli kupisz odtwarzacz DVD oraz amplituner starszej generacji to połącz tylko przewodem koksjalnym lub optycznym,ale dobrym jakościowo, przewód HDMI gorzej przekazuje dżwięk od optyka i koksjala.
 

filu11

New member
vienna1980 napisał:
Jeżeli kupisz odtwarzacz DVD Blu- Ray oraz amplituner z nowymi dekoderami Dolby to łącz tylko przewodem HDMI,natomiast jeżeli kupisz odtwarzacz DVD oraz amplituner starszej generacji to połącz tylko przewodem koksjalnym lub optycznym,ale dobrym jakościowo, przewód HDMI gorzej przekazuje dżwięk od optyka i koksjala.


ok z pewnością nie bedzie to bluray więc dźwięk bedzie szedł przez coaxial, ale wideo muszę puścic przez hdmi lub component, czy dobrze rozumuję.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Przewodem HDMI połącz DVD z telewizorem,wówczas obraz zostanie przekazany przewodem HDMI z DVD do telewizora,a dżwięk przekażesz przewodem coxialnym z DVD do amplitunera ,tylko we wszystkich urządzeniach
dobrze ustaw opcje menu.
 

ra74

New member
vectra wchodzi do w-wy

widzę że nikt nie kwapi się z zamieszczenie niusa

Na mocy podpisanej umowy Vectra Inwestycje, reprezentująca sieć Vectra, nabędzie udziały Fowey, które uprawniają do 57,34 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki Spray. Vectra przejmie kontrolę nad siecią Spray - będzie miała prawo wpływu na sprawy korporacyjne spółki.
 

mayiv

New member
Ciekawe...
Patrząc po ofercie na stronie Vectry, to rozumieją telewizję cyfrową zdecydowanie lepiej niż Spray - od razu się chwalą, że jest EPG, ścieżki dźwiękowe, napisy - pojawiają się też skróty PVR i VOD - co prawda w kontekście przyszłości, ale przynajmniej wiedzą co to.
Teraz tylko pytanie, czy Spray zostanie beznadziejnym Sprayem, czy stanie się lepszą Vectrą albo lepszym Sprayem pod kontrolą Vectry...
 

filu11

New member
mayiv napisał:
Ciekawe...
Patrząc po ofercie na stronie Vectry, to rozumieją telewizję cyfrową zdecydowanie lepiej niż Spray - od razu się chwalą, że jest EPG, ścieżki dźwiękowe, napisy - pojawiają się też skróty PVR i VOD - co prawda w kontekście przyszłości, ale przynajmniej wiedzą co to.
Teraz tylko pytanie, czy Spray zostanie beznadziejnym Sprayem, czy stanie się lepszą Vectrą albo lepszym Sprayem pod kontrolą Vectry...

wysłałem pytanie do Vectry kiedy przejmą Spray'a i udostępnią EPG, zobaczymy co odpiszą, a widze małe szanse aby usługa była nawet w tym roku


mam tez pytanie z innej beczki, czy ktoś z was korzystał z serwera ftp Spray'a? np.ftp : // serwer-trch.spray.net.pl wyłaczyli go bo były zgłoszone jakieś nadużycia i mają uruchomić podobną usługę z indywidualnym logowaniem do serwera, ale podejrzewam że będzie tak jak z EPG
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
mayiv napisał:
Teraz tylko pytanie, czy Spray zostanie beznadziejnym Sprayem, czy stanie się lepszą Vectrą albo lepszym Sprayem pod kontrolą Vectry...
Zaiste bardzo ciekawe. Takie przejęcia firm nie odbywają się z dnia na dzień.
Może brak inwestycji w Sprayu spowodowany był wiedzą, że będzie inny właściciel (duży udziałowiec) i niech on już sobie sam inwestuje. Mam nadzieję, że wszyscy na tym skorzystamy w dłuższej perspektywie czasu ale tych mistrzostw w ręczną szkoda :( ........ (brak TVP Sport i TVP HD).
 

zalew

New member
StysieK napisał:
co do ftp.

prawdopodobnie przestraszyli się kontroli policji jakie ostatnio przepuścili na serwery ftp.

Heh, taki przypadek to był jeden, a problemy z FTP to my mamy już od dawna, co chwila jakieś zmiany i kombinacje :D

Ale mam nadzieję że zrobią nową konkurencyjną ofertę pod okiem Vectry, dadzą nam nasze usługi i wprowadzą jakieś ciekawe nowości bo na dzień dzisiejszy spray przedstawia się bladziutko...
 

StysieK

New member
tak, tak...

ftp w sprayu to ostatnio kicha totalna.

zresztą ja zrezygnowałem ze spraya, i zaraz przechodzę do UPC.
pewnie nie będzie lepiej, ale chociaż będę miał tuner z nagrywaniem.

A nie sądzę żeby spray jakoś diametralnie zmienił swoją ofertę, szczególnie że dofinansowanie na poprawienie oferty tv HD załatwili już ponad rok temu i nic się nie zmieniło...
 

korel11

New member
Vectra vs. Spray = takeover

brystol napisał:
(...) Takie przejęcia firm nie odbywają się z dnia na dzień.
Może brak inwestycji w Sprayu spowodowany był wiedzą, że będzie inny właściciel (duży udziałowiec) i niech on już sobie sam inwestuje. Mam nadzieję, że wszyscy na tym skorzystamy w dłuższej perspektywie czasu ale tych mistrzostw w ręczną szkoda :( ........ (brak TVP Sport i TVP HD).

To z góry upatrzony ruch: http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=2a7db562-b8d6-4241-913c-ec85acfff379&ref=lastadd
Przypominijcie sobie, że Spray całkiem niedawno (2007) ogłaszał plany giełdowe... To tłumaczy dlaczego tak mało inwestowali w sieć a bardziej szli w ilość abonentów.

Jest światełko w tunelu, jest nadzieja na poprawę (i może niższe ceny).
EPG, VOD, PVR - ach, marzenia... ciekawe, czy na początek, jeśli transakcja dojdzie do skutku, chociaż liczbę kanałów nam powiększą?
Jak popatrzę na ofertę programową Vectry, to przebija i Aster i UPC :-D.
 

Joh

New member
Przeglądam sobie ofertę Vectry - telewizyjnie faktycznie wygląda dość imponująco, choć kilku "oczywistych" programów brakuje. "Niepokoi" mnie za to drogi internet - np. cena bez żadnych promocji, ale za to przy korzystaniu z trzech usług za 2MB to 109 zł ...

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
Czyżby coś się ruszyło? Wstałem dziś rano, wstała też córa, po czym zajęła się pilotem dekoderowym w taki sposób, że przez przypadek włączyła EPG. I co ja widzę? Jest jakaś treść! Niemożliwe! To musi być pomyłka! Przejrzałem i wyszło, że na paru kanałach (głównie tvnowe, plus VH1 i Pro7 bodajże) leci sobie EPG. Co prawda niekompletne (tylko schedule, bez present/following), ale jest!
 

oscarek

New member
Specjalnie się zarejestrowałem, aby wam jedno powiedzieć na temat Spray... do bani :)

Za tydzień w moim domu Spray zastąpi Aster. Za niecałe 30zł miesięcznie więcej będę miał dodatkowo w porównaniu z tym co oferował mi Spray:
- Internet 3Mbps (dotychczas 1Mbps) o lepszych parametrach (opóźnienia zamiast 50ms w Spray, w Aster są na poziomie 10-15ms, co ma dla mnie znaczenie)
- Telewizja HD z większą ilością programów w pakiecie, w tym MTV HD czy TVP HD (mają podobno znów go mieć w ofercie)
- Dekoder... Dekoder z dyskiem twardym 250GB (BRAWA!!!!) za jedyne 150zł extra przy instalacji (przypominam, że Spray za swoje beznadziejne dekodery brał lub nadal bierze po 300zł i to bez kabla HDMI! Aster daje Ci wszystkie kable jakie są z dekoderem)
- EPG... Pełne, na KAŻDYM kanale, 24h dobę, a nie w trybie testowym raz tu a raz tam... W połączeniu z dyskiem w dekoderze i programowaniu nagrania na 7 dni do przodu... No Bajka.
- Na liście programów takie perełki jak AXN (all 3!), 5x MTV (w tym HD), Comedy Channel, FILM BOX (Ale Kino też jest).

I to wszystko za extra 30zł więcej, czyli nawet taniej niż pakiet premium w Spray. A poza tym wszystko co jest w Spray.

No... Jeszcze tydzień nudy, a potem idę na urlop :)

PS. Nie, nie jestem pracownikiem Aster, nie jestem ich i nie byłem dotychczas abonentem... Poprostu powalili mnie ofertą w porównaniu z tym czymś co się Spray nazywa.

PS2. Wczoraj przyszło mi potwierdzenie rozwiązania umowy ze Spray. Jak byłem u nich z pismem, to mi Pani powiedziała, że ktoś ODBIERZE ode mnie dekoder i konwerter do Internetu... A tu pismo, że mam się sam pofatygować do ich biura aby zdać sprzęt, bo jak nie to mi karę przywalą po 14 dniach. A pod tym dziękują mi za współpracę i zapraszają w przyszłości... Niedoczekanie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry