Cyfra+ w HD jaki dekoder?

Remi-Pf.

New member
Opticum 9500HD PVR 2CI 2CR E Plus

Mam w domu OCTAGONA HD 918 i powiem jedno Tuner jest OK posiada
też polskie menu,kanały przerzuca bardzo szybko,karty C+ i TNK działają
w czytniku bez problemu LECZ MODUŁ z kartą POLSATU nie za bardzo.
Mam cały pakiet i niestety świecą tylko te kanały które są kodowane
w kilku systemach a te które są w tylko w N3 niestety NIE ...
Tak się zastanawiam nad kupnem właśnie Opticum-9500-HD-2CI-2CX-E-Plus PVR READY.
Linków nie mogę jeszcze wklejać więc podaję nazwę Syndeo.de


Można go kupić za 171.99 € lub tu .....

a na Hollex.pl
za 899zł czyli 246.99 € jak widac różnica w cenie dosyć DUŻA ....

Chętnie bym się dowiedział więcej na temat tego OPTICUMA od osoby która go już posiada i może coś powiedzieć na temat działania Modułu z karta
Polsatu......:):):)
Jeżeli by ktoś chciał pełne linki to mogę podać na GG.
 

arturd123

New member
Judash napisał:
Tunery na linuksie sa podobno bardzo elestyczne i kupuja je osoboby, ktore lubia w nich grzebac, zmieniac softy itp.Jak to lubisz i masz czas to kup ;).A Opticum i GoSat, to tunery do ktorych wkladasz karte i smiga.W GoSat menu, EPG jest po Polsku, wiec jest OK ;).

Wlasnie sie dowiaduje jak go kupic przez neta wysylka bedzie kosztowala okolo 140 zlotych wiec zobaczymy!

Chyba zachorowalem na GoSata...:smile:

PS. Czy juz upradowales mu softa?
 
J

Judash

Guest
Tak zmienilem na ostatni soft.Ja zadnych, istotnych zmian nie widze, ale inni uzytkownicy tak ;).Popros zeby ci sprawdzili przed wysylka, bo bywa roznie.Ja wymienilem 2 na ich koszt, bo oba mialy ten sam feler.Radze ci kupic u nas i sprawdzic.Chyba, ze w ramach gwarancji wysla i odbiora ci na ich koszt.
 

arturd123

New member
Judash napisał:
Tak zmienilem na ostatni soft.Ja zadnych, istotnych zmian nie widze, ale inni uzytkownicy tak ;).Popros zeby ci sprawdzili przed wysylka, bo bywa roznie.Ja wymienilem 2 na ich koszt, bo oba mialy ten sam feler.Radze ci kupic u nas i sprawdzic.Chyba, ze w ramach gwarancji wysla i odbiora ci na ich koszt.

Jaka usterke miales Ty? Wtedy bynjmniej moge ich powiadomic...
 
J

Judash

Guest
Obraz mial przycinki.W serwisie musieli wymienic plyte na nowa, bo dzwiek wchodzil w obraz i drgal.
 

arturd123

New member
Jak widzisz troche sie wacham i mam pierta go tak kupic przez neta (GoSata), w Kwietniu bede w polsce wiec chyba kupie go wtedy. Bede w Krakowie wiec napwno bedzie mozna go sprawdzic itd...
 
J

Judash

Guest
Wystarczy zapytac sklep lub serwis, czy pokryja koszta odbioru i wysylki do ciebie tunera, jesli wykryjesz usterke.W moim przypadku serwis wyslal kuriera do mnie, odebrali tuner i za 2 dni przyslali naprawiony.Moglbys zapytac na forum GoSata, tam odpowiada Jurek dystrybutor tego sprzetu.
 

arturd123

New member
Judash napisał:
Wystarczy zapytac sklep lub serwis, czy pokryja koszta odbioru i wysylki do ciebie tunera, jesli wykryjesz usterke.W moim przypadku serwis wyslal kuriera do mnie, odebrali tuner i za 2 dni przyslali naprawiony.Moglbys zapytac na forum GoSata, tam odpowiada Jurek dystrybutor tego sprzetu.

Napisalem do tych gosci gdzie Ty kupiles GoSata wiec czekam na odpowiedz chyba warto wydac 100 funtow wieciej i miec porzadny sparwdzony sprzet a nie zastanawiac sie czy bedzie dobrze czy nie, ale zapytac zawsze mozna.

Teraz jak go kupie to bede Ci trul jak mam go skonfigurowac itd....:lol:
 
J

Judash

Guest
Wszystko proste ;).Wlaczysz i swieci, ale w razie czego sluze pomoca.
 
J

Judash

Guest
Czytajac posty o tym tunerze, to moze wyprowadzic uzytkownika z rownowagi ;).Ja go nie wzialem, choc moglem.Wybralem GoSata, bo jak nie C+, to Polsat obejrzysz lub TnK i dysk mozna podlaczyc by cos nagrac.Tu na forum o nim pisza, poczytaj ;).
 

Sych

New member
arturd123 napisał:
A co myslisz o originalnym Phillips PVR HD Cyfry+??


Mam go i zwykły tuner n. Jak podłączyłem go pod tv, byłem niemile zaskoczony. Spodziewałem się czegoś lepszego. Po pierwsze dźwięk puszczany przez HDMI to stereo. Żeby mieć max 5.1, trzeba podłączyć specjalnym kabelkiem SPDIF. Niestety nie wszystkie ampli mają to wejście... Alternatywa, stereo... Co do funkcjonalności i wygody użytkowania, da się przyzwyczaić, chociaż uważam, że zwykły n jest dużo lepszy (nie licząc możliwości nagrywania). Menu, z zeszłego wieku. Chodzi dosyć wolno, chociaż się nie wiesza.
Szczerze powiem, że nie jestem z niego zadowolony, gdybym wiedział, że tak będzie kupiłbym coś innego. Ale jest i z czasem przyzwyczajam się do niego.
 

arturd123

New member
Sych napisał:
Mam go i zwykły tuner n. Jak podłączyłem go pod tv, byłem niemile zaskoczony. Spodziewałem się czegoś lepszego. Po pierwsze dźwięk puszczany przez HDMI to stereo. Żeby mieć max 5.1, trzeba podłączyć specjalnym kabelkiem SPDIF. Niestety nie wszystkie ampli mają to wejście... Alternatywa, stereo... Co do funkcjonalności i wygody użytkowania, da się przyzwyczaić, chociaż uważam, że zwykły n jest dużo lepszy (nie licząc możliwości nagrywania). Menu, z zeszłego wieku. Chodzi dosyć wolno, chociaż się nie wiesza.
Szczerze powiem, że nie jestem z niego zadowolony, gdybym wiedział, że tak będzie kupiłbym coś innego. Ale jest i z czasem przyzwyczajam się do niego.

Dzieki za info wezme to pod uwage.

:bober:
 
J

Judash

Guest
Tez ma dobre opinnie i chcialem go kupic.Ale wybralem GoSata, bo ma DVB-T MPEG4 i nagrywanie na dysk.Jesli ogladasz tylko C+ lub TnK, to spokojnie wystarczy.
 

ShadowWinter

New member
Cześć Panowie :)

podepnę się pod temat bo mam identyczny problem z tym, że w porównaniu do Artura skromniejszy budżet :(

Aktualnie posiadam C+, którą odbieram poprzez dziadostwo za 1 zł Philipsa - jak się nie zawiesza to co chwile wyskakuje "brak uprawnień" i już mnie z tym trafia... Aktualnie nie odbieram HD, ale jak tylko zakupię tuner to zrobię sobie aktywację C+HD (podobnie jak Artur jestem maniakiem piłki nożne, a przede wszystkim angielskiej).

Myslalem nad zakupem Opticum 7700 HD - czy przy ograniczonym budżecie warto? Czy też jest tak zły, że lepiej zacisnąc pasa i kupić coś lepszego?

Będę wdzięczny za pomoc :)
Pozdrawiam!
 
Do góry