Cyfra vs. N

pc4150

New member
Wiem, że temat jakich wiele ale najczęściej te tematy są już w miarę stare a już na pewno stare jeśli ktoś chciałby się nimi sugerować. 27 marca kończy mi się umowa z Polsatem(wypowiedziałem w Grudniu) i jako, że w tej platformie niema NIC lepszego aniżeli w innych platformach, ba jest gorzej niż u innych. Dlatego przechodzę do innej platformy wybór stoi pomiędzy N a C+ Chciałbym oglądać piłkę nożną a także dobre filmy kina ambitnego (popularnego) oczywiście w HD jako że to inwestycja w przyszłość ... ;).
Za N przemawia promocja 68zł (wszystkie pakiety + nFilmy+ Hbo) aż 14 kanałów hd dekoder za jedyne 49zł lub 199zł, cała liga mistrzów, Nfilmy mają DreamWorks oraz Paramount a to są bardzo dobre wytwórnie, HBO w liczone w cenę 68zł.

Za C+ przemawia Canal+ i 4 spotkania ligi angielskiej,3 ekstraklasy,2 ligi hiszpańskiej i po jednym z włoch i francji tak mniej więncej rozkłada się weekend w canal+sport/canal+sport2/ i nowy kanał od ~21 marca CANAL+ SPORT3 dodatkowo w tych kanałach ;) są wytówrnie FOX,Universal... a może pokaże wam po prostu tabelkę gdzie jaka wytwórnia
dodam że w C+ nie posiadał bym HBO tylko Komfortowy+ Canal+ Canal+HD i tyle ;)

N Film i N film 2:
-Dream Works
-Paramount Pictures
-TVN
-MGM

Canal+ i Canal+Film:
-FOX
-Universal
-Kino Świat
-SPI
-Monolith
-część BestFilmu
-Vivarto
-Teleprog
-35mm
-Vision
-StudioCanal
-TF1
-Syrena Films
-Against Gravity

HBO, HBO2, HBO COMEDY:
-Warners Bross
-Walt Disney
-Columbia Pictures
-New Line Cinema
-Screen Gems
-Vision
-Miramax
-Best Film
-SPI
-Kino Świat
-Warner Tv

Dlatego może pomożecie bo nie wiem co wybrać najlepiej powiedzcie co wy byście wybrali! ;D
słyszałem że National Geographic jest w Polsce w cyfrze w full hd czy to prawda? i ponoć w cyfrze jest lepsza jakość i sd i hd...

Na koniec prawa sportowe NSPORT i sportklub oraz CANAL+SPORT resztę kanałów posiadają obie platformy nie licząc espn america

Canal+
polska EKSTRAKLASA
LIGA ANGIELSKA
LIGA HISZPAŃSKA
LIGA WŁOSKA
LIGA FRANCUSKA

KOSZYKÓWKA
liga NBA
liga WNBA
EUROLIGA

ŻUŻEL
cykl zawodów o GRAND PRIX
DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA

BOKS
GALE BOKSERSKIE (między innymi z udziałem Władimira Kliczki oraz pięściarzy Andrzeja Gmitruka)

RUGBY
PUCHAR SZEŚCIU NARODÓW
magazyn RUGBY TOP 14 poświęcony lidze francuskiej

JEŹDZIECTWO
PUCHAR ŚWIATA i PUCHAR NARODÓW w skokach przez przeszkody pod patronatem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI

Nsport i Sport Klub

NSPORT HD

PIŁKA NOŻNA
Liga Mistrzów

TENIS
Davis Cup

KOLARSTWO
Tour de Suisse

ŻEGLARSTWO
Żagle II, Americas Cup
Volvo Ocean Race

A) Piłka Nożna:
- Puchar Anglii
- Puchar Ligi Angielskiej
- Puchar Hiszpanii
- Coca – Cola Championship
- Liga Belgijska
- Liga Argentyńska
- Liga Brazylijska
- Liga MLS (USA)
- Mecze reprezentacji Anglii (jako gospodarz)
- Aston Villa TV (retransmisje)

B) Sporty walki:
- Gale Bokserskie z udziałem Grzegorza Proksy (na wyłączność)
- Gale Bokserskie z udziałem Alberta Sosnowskiego (na wyłączność)
- Gale MMA organizowane przez ProElite
- Archiwalne pojedynki Bokserskie

C) Tenis:
- Tennis Masters Cup (jointly with ITF)
- ATP Masters Series Tournaments ATP
- International Series Gold Tournaments ATP
- International Series Tournaments ATP
- Challenger Tournaments ATP
- Grand Slam WTA
- Sony Ericsson Championships WTA

D) Lekkoatletyka:
- IAAF Super Grand Prix
- IAAF Grand Prix meetings
- IAAF Premium meetings
- IAAF Indoor Grand Prix

E) Sporty motorowe:
- Słynny wyścig Le Mans
- Indianapolis Motor Speedway
- Indy Racinge League
- NHRA - National Hot Rod Association
- Indianapolis 500
- Motocyklowe Mistrzostwa Świata (MotoGP) – Treningi, Kwalifikacja i Główny Wyścig

F) Futbol Amerykański:
- NCAA Basketball
- Futbol akademicki rozgrywki akademickie NCAA

Gdyby nie sport klub to oferta N była by wyjątkowo marna ... jednak nawet na sport klubie niema nic naprawdę eXtra ... ;D na sportklubach jest fatalna jakość, nie jednokrotnie obraz i dźwięk są nie z synchronizowane
 
Ostatnia edycja:

luki_R

New member
To chyba oczywiste, że C+ Film HD jest lepszy od nFilmu, a C+ Sport HD lepszy od nsportu, wystarczy spojrzeć w ramówkę. nFilm ma tylko jedną dużą wytwórnię (Paramount), więc trudno im zapełnić ramówkę dobrymi filmami.
 

luki_R

New member
Obraz jest wszędzie podobny, bo platformy dzielą się kanałami, wyjątkiem jest na pewno C+ Sport HD, który chyba jako jedyny oferuje jakość podobną do zachodnich kanałów HD. Co do cen i reszty to można się z tym zapoznać na stronach operatorów.
 

luki_R

New member
Obraz nie jest wszedzie podobny.
Na dzien dzisiejszy tylko N.
A czym tak bardzo się różni jakość obrazu? Są oczywiście pewne różnice np. jak patrzę na National Geographic HD i NG Wild HD to różnica jest znaczna na korzyść tego pierwszego z transpondera Cyfry+, tak samo lepiej wygląda AXN z C+ niż ten z N, jakość Filmboxa po przejściu na tp. Cyfry+ też się poprawiła. Prawda jest taka, że nasze platformy upychają na transponder tyle kanałów ile się tylko da, a mistrzem jest właśnie "N", która nadaje 20 kanałów w MPEG 4 i 3 w MPEG 2 w tym 3 kanały sportowe na jedynym transponderze co nawet biorąc pod uwagę DVB-S2 jest chyba rekordem na skalę europejską. Na drugim transponderze jest 6 kanałów HD i 3 SD więc też rekord :lol:
 

pc4150

New member
Kiedy można liczyć na promocję wielkanocną ? Bo ta na pewno pomoże mi w wyborze platformy bo jeśli oferta N będzie tak sama jak teraz a C+ da dekoder HD pvr taniej to Z pewnością wybiorę C+ skłaniam się ku C+ za N przemawia technologia (dekoder i 14 kanałów hd)
 

pc4150

New member
Taki propos do luki_R ja nie porównuje Nfilmów do Canal+ bo wiadomo Canal wygra ... Ale porównuje HBO I Nfilmy razem wzięte kontra Canal+ bo jak już wcześniej powiedziałem w cyfrze nie miał bym HBO a w N tak... i to samo tyczy się Nsport. ... ;)
 

luki_R

New member
Ja wolę mieć jeden porządny kanał niż kilka przeciętnych, HBO ma dla mnie za słabą jakość obrazu i brak napisów, więc nic Ci nie napiszę na temat tego kanału bo nie jestem frajerem żeby za takie coś im płacić.
A co do kanałów sportowych przecież biorąc w C+ pakiet podstawowy też można mieć Eurosport 1 i Eurosport 2 HD.
 

jaguar81

Member
Nie będę się wypowiadał o jakości.mam cyfrę już baaardzo długo.na wiosnę będę wymieniał dekoder i zmieniał talerz.(chcę wreszcie oglądać w hd i rozprowadzić nową instalację ze splitterem aby mieć co innego w każdym pokoju;-).)do rzeczy:

-filmy w hbo, czasami coś obejrzę, ale żebym bez tego nie mógł żyć to nie powiem.

-co do sportu, zależy na czym Ci zależy.ja mam cyfrę i necik i oglądam co chcę tzn.

i tak w środy masz mecze Ligi Mistrzów na Polsacie otwartym.co prawda nie do wyboru tak jak w N.

Dla mnie priorytetem jest Liga Angielska,Polska.obejrzę też dobry mecz z hiszpańskiej,włoskiej.jak lubisz oglądać francuką ligę czy NBA też wszystko masz na cyfrze!jak lubisz niemiecka masz mecze na eurosport2(też na C+).a jak wolisz obejrzeć inny mecz LM w środę, czy w ogóle obejrzeć mecz LM we wtorek to oglądasz prawie na żywo(parę minut opóźnienia,dla mnie to nie problem) z netu przez sopcasta.dla mnie priorytetem jest piłka nożna i dlatego zostałem przy C+ choć miałem z nimi jazdy(ale to nie na temat)

pozdrawiam Krzysztof
 

pc4150

New member
Dla mnie priorytetem również jest piłka ... ale oglądam tylko ligę angielską a dokładniej tylko spotkania mojego kochanego arsenalu albo derby jakieś
Jednak tych spotkań arsenalu transmitowanych jest około 28 z 38. Mam dostęp do C+ u wujka wienc to nie problema chciałbym dodatkowo oglądać spotkania pucharu angli i pucharu ligi angielskiej które są tylko w sport klubach ... ;D co do filmów to dalej nic nie postanowiłem lubię filmy od Walta Disneya dlatego to chyba hbo jest moim głównym obiektem zaintersowań ... a jak idzie o sprzęt czy w N jest dobry i jak z jego Plusowy odpowiednikiem ;D


Finansowo oferta wszystko za 48zł mnie nie interesuje bo brak tam kanałów premium
dlatego wybór pada między Hoolywood za 68zł (wszystko + nflimy i hbo)
albo na Komfortowy i Canal+ tyle że licze na promocję na Hd i dekoder HD... bo za 20zł/miech dekoder to sobie mogą w buty wsadzić !
 
Ostatnia edycja:

luki_R

New member
a pod względem finansowym porównałeś oferty ? w N masz wszystko za 48 zł, + jednorazowo recorder za 48 , natomiast w C + ?
Ja po przedłużeniu umowy płacę za pakiet Podstawowy+, Pace 500 PVR, 5xHD, multipakiet Canal+, Canal+ HD następująco:
1-2 miesiąc - 0 zł
3-9 miesiąc - 36,4 zł
10-13 miesiąc - 70 zł
Więc chyba tragedii nie ma, wcześniej przez rok płaciłem średnio ok 60 zł.
Co do dekoderów to przez rok miałem równolegle N i C+, zwykły Philips HD PVR jest gorszy od Recordera, natomiast nowy Pace 500 GB jest już moim zdaniem lepszy, ma ładne OSD, przejrzyste EPG z podglądem w tle kanału, DVB-T w standardzie i chodzi dość stabilnie mimo, że to jena z pierwszych wersji softu. Jeśli chodzi o SportKlub to nie zawracałbym sobie tym kanałem głowy, jakość jest taka, że na LCD czy plazmie lepiej tego nie włączać, żeby się nie przestraszyć, już nie wspominając o braku 16:9.
 

pc4150

New member
tyle, że ja nie mam umowy z żadną powyżej napisaną platformą cyfrową na razie mam do 27 marca Cyfrowy Polsat...
ZA n przemawia mi te HD gdyby cyfra dała promocję jak na święta dekoder za 10zł, pakiet komfortowy wraz z Canal+ za 49,90, HBO 6 miesięcy free i Kanały HD gratis to wybór był by jasny

Chociaż tak naprawdę wystarczyło by to co teraz mają tylko kanały hd gratis i dekoder 10zł/miech lub do kupienia
 

jaguar81

Member
co do jakości to nic nie powiem.na razie i tak jadę bez hd.

co do piłki, a w szczególności Ligi Angielskiej powiem tak dla mnie wystarcza to co mam w C+.musisz być wielkim sympatykiem kanonierów jeżeli nie wystarcza Ci 28 z 38 meczów.(uwielbiam premiership, ale kibicuję klubom z północy;))Puchar ligi już za nami w tym sezonie.co do pucharu anglii to też bym obejrzał, ale nie mam parcia.zawsze jest net choć jakość oczywiście nie ta.są kanały klubowe największych w anglii(MU,LFC,ARSENAL,CHELSEA,Totenham innych pewnie też), ale u nas to chyba mogą puścić dopiero 48godz. po zakończeniu meczu.ostatnio właśnie natknąlem się na mecz Spurs na TVP SPORT.jak masz aż tak wielką potrzębę obejrzenia każdego meczu to zawsze możesz wykupić kanał Arsenalu i oglądać przez net, ale czy warto w sensie finansowym i jakościowym to wątpie.
ja bym na twoim miejscu wziął C+.tylko chyba żle trafiłeś w czasie.ktoś mi powiedział, że najlepsze promocję przed świętami, a u nas zaraz okres ogórkowy.ja płacę 70zł netto za C+,wszystkie HBO(bez cinemax),AXN.tylko u mnie to długa historia(mam C+ około 9lat i tak mnie wk...., że rok temu zrezygnowałem, a tu nagle telefon i fajną ofertę mi przedstawili)

pozdrawiam Krzysztof
 

pc4150

New member
Co do Kanonierów to mi wystarcza tyle meczy bo puszczają te ciekawe mecze a jak już mówiłem wujek mieszka 100m odemnie dlatego nie ma różnicy gdzie obejrzę ... oczywiście lepiej sobie w domu ale to dla mnie nie problem a tak przynajmniej zobaczę inne spotkania.
Kanały klubowe ma Polsat Sport (arsenal,manu, liverpool, i chelesa) aston ville i totenham są na tvp sport i sport klubie tylko nie wiem gdzie który...
Nie na widzę oglądać powtórek dlatego raczej mnie to by nie bawiło (tak mam obecnie)
Do obu dokupię usb sticka żeby mieć naziemną czyli otwarty Polsat(F1)
Za niedługo premiera Pacyfik na hbo (ponoć ma być genialny mini serial wojenny)
dlatego HBO na fali ogólnie ostatnio HBO prezentuje sie lepiej niż C+ na C+ w premierach na kwiecień nie znalazłem żadnego filmu z który chciałem zobaczyć ... ;( Czasem fajnie oglądnąć hiszpańską ale zwykle nie mam jak bo u wujka po nocach nie siedze xD

Max budżet xD miesięczny wynosi 70zł i nie chce płacić więcej niż wynosi ta kwota ...
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
Chyba wybiorę N ze zwględu na tani dekoder, darmowe HD i porównywalną ofertę filmową (sport jest gorszy ale jakoś to przeboleje .. pójdę do wujka xD) pewnie 27 marca wybiorę N chyba że CYFRA przebije N jakąś super promocją ;D
 
Do góry