Cyfra+ po HDMI - problem z obrazem

r3d3

New member
Witam,

nie znalazlem odpowiedzi na forum wiec chcialem zapytac: czy ktos mial problem z odbiorem Cyfry+ z uzyciem HDMI? Przez eurozlacze dziala bez klopotu.
Co wiecej, podlaczam jeden maly, stary TV przez euro, po czym wlaczam kabel HDMI podlaczony do innego telewizora (w tym czasie wylaczony) i w efekcie obraz po eurozlaczu na tym starym TV tez sie calkowicie psuje. Wpadlem na to przypadkowo bo zazwyczaj nie podlaczam 2 telewizorow do jednego dekodera ;)

Cos robie nie tak? Mam wymienic dekoder? Pomozcie bo mam nowy PV8P 50" i zero radosci z nowej zabawki...

Dziekuje z gory,
Tomek
 

r3d3

New member
Obecnie dekoder phillips DSR costam (HD bez dysku twardego). Poprzedni byl tez Phillips tyle ze z dyskiem.

To juz 3 dzien sprawdzania wszystkich mozliwosci i sprawa wydaje sie powazniejsza niz przypuszczalem. TV daje przepiecia ktore zaklocaja sygnal Cyfry. Wbrew temu co mi sie wydawalo po zlaczu scart tez jest zle. Na starym kineskopie wszystko zdaje sie byc Ok chociaz dekoder co i raz sie zawiesza i trzeba go restartowac. Ale wystarczy dotknac jakikolwiek kabel polaczony z nowym TV do dekodera i obraz sie sypie (nowy TV moze byc wylaczony ale wystarczy ze kabel zasilajacy jest w gniazdku).

Czy ktos moglby mi polecic dobrego specjaliste ktory ustawi lub zdiagnozuje sytuacje (W-wa)? Obawiam sie ze korespondencyjnie niewiele da sie zdzialac. Dziekuje z gory.

Pozdrawiam,
Tomek
 

lucius

New member
W tym dekoderze lepiej nie podłączaj sprzętu przez HDMI, doradzam Component! Te modele Philipsów, mają słaby skaler...
 

r3d3

New member
Moze byc komponent, czemu nie. Ale bylbym szczesliwy gdyby chociaz przez scart zadzialalo ;)

Znacie jakis specow z W-wy lub okolic ktorzy trudnia sie m.in. rozwiazywaniem takich zagadek? Bede dozgonnie wdzieczny za polecenie kogos.

Pozdrawiam,
Tomek
 
Do góry