Cyfra+ i Cyfrowy Polsat na jednej antenie

Marecki0102

New member
Witam,
Posiadam zestaw do odbioru Cyfry+, chciałbym dokupić Cyfrowy Polsat (CP), zamienić konwerter na Quad'a i pociągnąć dodatkowy przewód do dekodera Cyfrowego Polsatu. Czy przy tych samych ustawieniach anteny które są obecnie (Cyfra+) mogę to osiągnąć? Czy CP będzie odbierał z tego samego satelity ?
 

SAT_ANTHD

New member
Polsat działa na tym samym satelicie co cyfra. Różnią się jedynie transponderem. Wystarczy Ci zakupić konwerter TWIN (z dwoma wyjściami). Quad obsługuje 4 tunery lub dwa tunery z możliwością nagrywania. Pzdr.
 

Marecki0102

New member
Dzięki za info :)
Czy "talerz" ten oryginalny z Cyfry zostawić, czy dać większy np 85 cm ? Czy faktycznie podczas zachmurzenia, burzy będzie lepszy odbiór ?
 

pawis

New member
Marecki0102 napisał:
Czy "talerz" ten oryginalny z Cyfry zostawić, czy dać większy np 85 cm ? Czy faktycznie podczas zachmurzenia, burzy będzie lepszy odbiór ?

Zdecydowanie, im większa antena tym większa szansa na dobry odbiór przy gorszych warunkach atmosferycznych ale bez cudów jak trafisz na naprawdę "podłą" pogodę.
 

mgoral69

New member
U mnie na jednej antenie "chodzą" trzy telewizje n-ka,polsat,cyfra+.Antena 90-tka z konwenterem na cztery tunery.Nie ma kłopotu z walką o pilota.Mieszkając w domku co piętro to inna tv. Suma opłat za tv nie przekracza 140 zł.
 
Ostatnia edycja:

Marecki0102

New member
Właśnie zakupiłem Cyfrowy Polsat i wpiąłem się w drugi kabel, wszystko odbiera dosyć ładnie, co prawda jakość na Polsacie jest na 3/4 ale pewnie dlatego, że na początku ustawiałem antenę do Cyfry+. Ogólnie śmiga dobrze.
 

Glaca

New member
Podepne sie pod temat.
W domu korzystam z Cyfry, na dzialce z kolei tesc zainstalowal Polsat Cyfrowy.
Czy jezeli zabiore ze soba dekoder z karta i podepne go do anteny Polsatu, bede mial mozliwosc odbioru kanalow z Cyfry?

dziekuje za pomoc
G.
 
Do góry